BMW X3

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 21.10.2017

BMW X3

Мнение от Явор1680 » 21 Окт 2017, 8:45

Привет на всички
Имам Х3 Е83 2004г 3.0 бензин автоматик. На скоро колата започна да вие като най-ясно между 10 и 50 км/ч се чува виенето. След диагностика ми казаха че е проблем с раздатката. Оставих колата да ремонт като раздатъчната кутия се ремонтира напълно ( нови лагери верига семеринги и т.н) . За съжаление виенто остана но сега е дори и по - силно от преди като се чува и при по високи скорости от предишните. От сервиза направиха нов преглед и твърдят че когато са се разбили старите лагери се е нарушила самата геометрия на черупката на раздатката и дефакто се е изкривила и затова сега виенето е останало...
Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем и изобщо възможно ли е това или просто проблема не е в раздатката
Благодаря предварително.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: BMW X3

Мнение от astrapower » 21 Окт 2017, 16:36

Всъщност какво точно са ремонтирали от този сервиз след като след "ремонта" отново вие ? И защо се констатира "нарушение на геометрията на черупката", чак след ремонта ? За съжаление ми се струва, че не си попаднал на добър сервиз. След ремонт на такъв възел трябва да има гаранция, освен това при установяване на проблема защо изобщо са пристъпили към смяна на лагери, вериги и т.н след като има проблем с корпуса...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: BMW X3

Мнение от barty » 21 Окт 2017, 18:29

В сервиза най-вероятно не знаят причината и си измислят нещо за да разкарат човека, или въобще не е правен ремонт.
Дано не съм прав но имайки в предвид повечето "специалисти" какво правят....
:yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 21.10.2017

Re: BMW X3

Мнение от Явор1680 » 21 Окт 2017, 18:41

Благодаря за мненията... това което е ремонтирано са нова верига 4 нови лагера и комплект семеринги като частите са на borgwarner и аз лично ги поръчах и предоставих на сервиза след като ми направиха първоначалната диагностика ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: BMW X3

Мнение от Borymeckata » 21 Окт 2017, 21:14

Явор1680 написа:... От сервиза направиха нов преглед и твърдят че когато са се разбили старите лагери се е нарушила самата геометрия на черупката на раздатката и дефакто се е изкривила и затова сега виенето е останало...

Честно казано Колега, аз не успявам да си го представя това... Значи четирите лагера са съчмени едноредови, съвсем обикновени (ако не броим канала за зегерка на външната черупка). Как са монтирани - вътрешната гривна е на вала, външната гривна се набива в отвора на кутията. Сега си представям, че лагерът се е разбил - значи е излязал луфт (радиален и/или аксиален) между двете гривни (вътрешната и външната). Но какво значи "да се наруши геометрията на кутията"? Някак външната гривна на лагера трябва да е разбила отвора в който е набита, в черупката на кутията, нали така? Обаче нали между вала (с вътрешната гривна) и външната гривна има луфт - как да стане това? Аз виждам само един начин - ако лагерът е блокирал и външната гривна е превъртяла в отвора на кутията... Ама вие представяте ли си такава кутия (с блокирали лагери) изобщо да работи?! Всичко вътре трява да е станало на салата... И как изобщо са я сглобили тази "крива" кутия - ако няма съосност на отворите? Не знам, ако някой има друга версия - нека сподели! Аз не мога да си го представя това - може би пиенето ми е малко...

Според мен тия от сервиза наистина ги бива - освен на раздатките, са майстори и на късия разказ... Дали и как са ремонтирали кутията не мога да кажа, но за виенето явно нямат представа и правят свободни съчинения. А сигурно ли е, че това виене идва от раздатката? Няма ли други варианти - например да вие скоростната кутия? Или нещо друго по трансмисията - каре например?
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 6.01.2017
Местоположение: Англия
Пол: Мъж
Кара: Бмв Ф10
Мечтае да кара: вече го карам :)
Детайли за колата: 525д 204 коня 2011
предишна Бмв Х5 4.4 320коня 2004

Re: BMW X3

Мнение от Alex1990 » 22 Окт 2017, 8:23

Аз още със закупуването имах лошия късмет да ми се счупи раздатъчната кутия, след малко лутане намерих сервиз в София който ми смени кутията с друга, рециклирана което значи нова верига, пакет съединител, иглените лагери и вс което е вътре. Понеже не се доверявам исках да ми разглобят кутията да видя, та в действително си личеше как вс е ново, в ремонта влизаше и смяна на пластмасовата зъбчатка в акуатора. Кутията беше 900 лв с две години гаранция и 100 лв за смяна и някакви 50-60 лв за масло. Момчетата бяха коренкти, направиха ми една диагностика с комп и механично прегледаха колата, дадоха ми много насоки като цяло за джипката ми, понеже тогава бях собственик буквално от няколко седмици и като цяло останах страшно доволен :) Ремонтират всички възли и агрегати по Х-совете като цяло и знаят момчетата как да пипат :)

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 21.10.2017

Re: BMW X3

Мнение от Явор1680 » 22 Окт 2017, 11:04

Колега можеш ли да ми изпратиш координати за този сервиз в софия
Благодаря

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: BMW X3

Мнение от MMG » 22 Окт 2017, 20:34

Alex1990 написа:Аз още със закупуването имах лошия късмет да ми се счупи раздатъчната кутия, след малко лутане намерих сервиз в София който ми смени кутията с друга, рециклирана което значи нова верига, пакет съединител, иглените лагери и вс което е вътре. Понеже не се доверявам исках да ми разглобят кутията да видя, та в действително си личеше как вс е ново, в ремонта влизаше и смяна на пластмасовата зъбчатка в акуатора. Кутията беше 900 лв с две години гаранция и 100 лв за смяна и някакви 50-60 лв за масло. Момчетата бяха коренкти, направиха ми една диагностика с комп и механично прегледаха колата, дадоха ми много насоки като цяло за джипката ми, понеже тогава бях собственик буквално от няколко седмици и като цяло останах страшно доволен :) Ремонтират всички възли и агрегати по Х-совете като цяло и знаят момчетата как да пипат :)


Напиши ги тук кои са щом си останал доволен. :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: BMW X3

Мнение от astrapower » 23 Окт 2017, 8:03

MMG написа:
Alex1990 написа:Аз още със закупуването имах лошия късмет да ми се счупи раздатъчната кутия, след малко лутане намерих сервиз в София който ми смени кутията с друга, рециклирана което значи нова верига, пакет съединител, иглените лагери и вс което е вътре. Понеже не се доверявам исках да ми разглобят кутията да видя, та в действително си личеше как вс е ново, в ремонта влизаше и смяна на пластмасовата зъбчатка в акуатора. Кутията беше 900 лв с две години гаранция и 100 лв за смяна и някакви 50-60 лв за масло. Момчетата бяха коренкти, направиха ми една диагностика с комп и механично прегледаха колата, дадоха ми много насоки като цяло за джипката ми, понеже тогава бях собственик буквално от няколко седмици и като цяло останах страшно доволен :) Ремонтират всички възли и агрегати по Х-совете като цяло и знаят момчетата как да пипат :)


Напиши ги тук кои са щом си останал доволен. :yes:

Да, това е добра идея.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 4.07.2012
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: E39 530i
Мечтае да кара: G30 M550i

Re: BMW X3

Мнение от qnnis » 23 Окт 2017, 9:17

Боримечка, ти нали не беше механик, поне така беше писал в темата "да надникнем в x-drive".
Изведнъж започна да набеждаваш в некомпетентност сервизите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 2.06.2008
Местоположение: София, Възраждане
Пол: Мъж
Кара: Х3 § Lupo

Re: BMW X3

Мнение от Georgi_G » 23 Окт 2017, 13:53

qnnis написа:Боримечка, ти нали не беше механик, поне така беше писал в темата "да надникнем в x-drive".
Изведнъж започна да набеждаваш в некомпетентност сервизите.


А да ги хвали ли?

Диагностицирали, ремонтирали, взели една торба пари и проблемът все още не е решен! А за капак, имат и безочието да твърдят, че проблемът е във вече ремонтирания от тях агрегат?
Май некомпетентност е най-мекото определение за такива като тези.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: BMW X3

Мнение от Borymeckata » 23 Окт 2017, 14:33

qnnis написа:Боримечка, ти нали не беше механик, поне така беше писал в темата "да надникнем в x-drive".
Изведнъж започна да набеждаваш в некомпетентност сервизите.

Не съм механик и никого в нищо не обвинявам. Написал съм само, че не мога да си представя как от разбити лагери на вала се е изкривила геометрията на кутията... И съм помолил някой да обясни (ако може) как е станало това. За сервиза съм написал само предположение - че и те не занят какъв е точно проблема (иначе защо не са го решили?). Но ако незаслужено съм обидил някого - моля за извинение... :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 6.01.2017
Местоположение: Англия
Пол: Мъж
Кара: Бмв Ф10
Мечтае да кара: вече го карам :)
Детайли за колата: 525д 204 коня 2011
предишна Бмв Х5 4.4 320коня 2004

Re: BMW X3

Мнение от Alex1990 » 23 Окт 2017, 15:58

Момчето се казваше по спомен Станимир или Станислав, не помня обявата я бях намерил в olx.bg гледам че сега не я виждам може да е изтекла. Ето номера му 0877367182. Аз имах уговорка че преди да монтира кутията да я разглоби и да се убедя че всичко е точно и момчето така и направи без подканване, а направо почна пред мен да развива болчетата като пристигнах. Разбираш се по тел за кой ден, защото не е голямо сервизче, поне не беше миналата зима, и в уречения ден отиваш и свършва работа.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: BMW X3

Мнение от Borymeckata » 24 Окт 2017, 12:44

Като се замислих - случвало се е да сменям разбити лагери, и то - много РАЗБИТИ, но всичко е завършвало без проблеми с "геометрията". На една Yamaha FZR 1000 се беше смлял единия лагер на вторичния вал - този откъм предната зъбчатка. А точно през него минават цялата мощност и въртящ момент на двигателя, представяте си. Сепараторът направо го нямаше, а съчмите се бяха събрали всичките заедно. Целият вал мърдаше радиално, като хванеш зъбчатката с ръка... Та сменихме само този лагер на вала (откъм зъбчатката), защото бързахме да сглобим мотора. И после моторът си тръгна редовно, без никакви аномалии - нямаше виене и скоростите включваха както трябва. Та затова писах, че не разбирам обяснението на сервиза - че от разбити лагери се е променила геометрията на кутията...

Сещам се и за други подобни случаи, но винаги след смяна на лагерите въпросният механизъм (скоростна кутия, генератор или друго) е тръгвало и е работело без никакви проблеми и без поражения върху "геометрията"... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: BMW X3

Мнение от MMG » 24 Окт 2017, 23:05

Ясно е, че се опитват да го подхлъзнат човека като си измислят оправдания. По-добре да настоява да си свършат работата и да даде да се разбере, че именно те са направили първоначаната диагностика и сами са си преценили какво да ремонтират спрямо нея. Така, че проблемът е при тях и да не се опитват да го прехвърлят при клиента.

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook