е53 х5 проблем с радио сигнал

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 15.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е53 06'

е53 х5 проблем с радио сигнал

Мнение от kerpicha » 12 Сеп 2017, 18:24

Здравейте, поредна греда при мен...

Имам проблем с радио сигнала. Не хваща добре. Сякаш в движение е по-зле. На място хваща почти перфектно, но от време на време пак губи леко сигнала.
Сложих афтърмаркет антенен усилвател отзад на радиото. Отбелязвам, че съм с Ерисин. Видях по схемите, че колата има 108 антени и не знам от къде да подхвана...
Интересен факт е, че като е на радио, без значение ФМ1 или ФМ2, когато се доближа до багажника, горната му част, сигналът се пооправя и когато се отдалеча пак започва да бръжди.
Свалих спойлера и отдолу има един модул, в който влиза антенен кабел. Развих го, но нямаше окиси или нещо нередно и си го сложих обратно. При свален модул радиото не промени сигнала си. Нито спря, нито започна да работи по-добре.
От средата под спойлера излизат 2 малки кабелчета, които влизат в дълга лепенка. Това ли е ФМ1 антената или бъркам?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 19.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Bmw 530d 2002g
Мечтае да кара: E39 M5

Re: е53 х5 проблем с радио сигнал

Мнение от joffri » 02 Окт 2017, 15:35

Здрасти колега,

И аз имам подобен проблем със сигнала.

При мен е толкова зле че без пръщене мога да слушам само Дарик (явно им е доста силен сигнала)

Проверил съм въпросният антенен усилвател и го смених с друг такъв и разлика няма.

Майсторите предполагат че е от радио модула този проблем...

Ще следя темата ти с интерес.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 15.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е53 06'

Re: е53 х5 проблем с радио сигнал

Мнение от kerpicha » 03 Окт 2017, 9:51

Аз нямам радиомодул, с афтърмаркет нави съм сега и се съмнявам в нея... Сложих антенен усилвател отзад и сигналът се подобри. На място е идеално, но като започна да карам на моменти заглъхва.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2570
Регистриран на: 17.09.2003
Местоположение: Димитровград / London
Кара: Х5

Re: е53 х5 проблем с радио сигнал

Мнение от stambo_81dg » 30 Ное 2017, 21:49

Аз монтирах афтър маркет навигация и хванах антената на тв модула и хваща добре, на радиото беше рязан кабела и не хващаше. Но бях с фабрична навигация.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 15.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е53 06'

Re: е53 х5 проблем с радио сигнал

Мнение от kerpicha » 01 Дек 2017, 23:18

stambo_81dg написа:Аз монтирах афтър маркет навигация и хванах антената на тв модула и хваща добре, на радиото беше рязан кабела и не хващаше. Но бях с фабрична навигация.


И аз бях с фабрично Нави, но нямам ТВ модул. В крайна сметка сложих усилвател на антената отзад, но... един ден е ОК, друг ден сигналът заглъхва леко. Не е фрапиращо вече, с усилвателя, но го чувам... Просто вече ми писна, а и съм в друг филм с датчик ъгъл на волана и изобщо не ми се занимава... :D

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook