e53 3.0д проблем с рейка?

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 15.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е53 06'

e53 3.0д проблем с рейка?

Мнение от kerpicha » 25 Авг 2017, 11:40

Здравейте, колеги!

Имам проблем. Знам че тук ще гадаем, но все пак искам да видя дали някой не се е сблъсквал с нещо подобно.

Проблемът се изразява в това, че, когато колата е на място и въртя волана наляво-надясно, най-вече наляво, гумите направо вибрират. Вибрацията е по-изразена, когато е натисната спирачката. Също така при влизане наляво в разбира улица имам чувството, че предницата ми е разглобена и ще се разпадне всеки момент. На равен път няма и следа от шум, но на паваж/разбита улица все едно карам някоя барака. Кормилните накрайници са здрави, тампоните на стаб. щангата са здрави, сменил съм тампони на предни носачи, единия шарнир на другите носачи има мааалко луфт, но ще се смени. Тампоните на макферсона имат нормален луфт при вдигнати колела, но ще ги сменя и тях.

Също така, имам чувството, че сервотроникът не работи както трябва. На място, когато воланът трябва да е най-лек, не ми се струва такъв, но и нямам кола за сравнение, така че може и да си внушавам. Грешки последно нямаше по кормилната уредба(електрониката и). Нагледно, рейката е яко омаслена, погледнато отгоре. Почти съм сигурен, че е за рециклаж, но нека, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, да сподели.

П.П.: Хидравличното масло не го бара, но и то ще се смени.

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook