Проблем със BMW X3

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 6.08.2017

Проблем със BMW X3

Мнение от Say : Goodbay » 13 Авг 2017, 21:53

Здравейте колеги! Не знам от къде да започна..... Поредният притежател съм на BMW Х3 е83 30d. 204 к.с купих го преди 3 месеца, това ми е второто BMW след е46. Скоро ми се случи един не риятен случай във Гърция. Ходих за един ден на море демек сутрин отивам след обяд при вечер се връщам, което при връщане се прибирам със авариен режим странно бучене при подаване на газ и загуба на мощност.Следващия ден закарах при майстор и проблема се преустанови гръмнал капак на клапаните имаше дупки от 3 места и също и смукателния колектор беше пробит 2/3 места и щети те бяха сериозни поне за мен е така, защото вече от 8 дни съм без кола направо се отчайах нямам думи.Майстора още на втория ден ми смени 2 та части (капак клапани и смукателен колектор) + 2 та термостата незнам какво общо има термостатите със този проблем и също каза, че AGR клапана явно останал отворен за да се случи този проблем, и ме извика за да си я зимам колата уррааа най после си я зимам бавареца радвам се качих се пробвах, колата е без 100 коня няма мощност пак, като включих на SD все едно е на нормален режим. Пак се обаждам за да му кажа, че няма мощност айде пак на компютъра пак на сервиз каза, че неможал да просмуква, качвал достатъчно въздух незнам си кво, а после пробва със друг дебитомер помисли, че е повреден ама не е пффффф. Вече ми е 8 мия ден както казах след последния разговор ми каза мяйстуру, че ще сваля главата и ще припасне клапаните явно от там е бил проблема така се съмнява майстуру + това да припомня махнах ме и вихровите клапи:( Та някои, ако му се е случил подобен проблем нека да споделя или, ако някой знае зящо се е получило това много ще съм благодарен. Между другото оня ден когато ми се случи този проблем беше топло 37 градуса и аз бях напъвал със 190 км.ч. за да я пробвам също да Ви припомня, че не във същия ден беше качил градуси няколко пъти за кратко време на стръмен наклон при изкачвяне незнам дали това играе някаква роля за случилото се със всичко това. Незнам кога ще е готова колата, като я зимам от ремот готова пак ще пиша по темата за да ви се похваля този път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Проблем със BMW X3

Мнение от Borymeckata » 14 Авг 2017, 10:13

Колега, би ли обяснил по-ясно - открили сте дупки по смукателния колектор и капака на клапаните? Как така дупки, капакът е метален, нещо трябва да го пробие... И как са се получили, какво е пробило тези дупки? Аз не мога да си представя такъв ремонт: караш си колата и изведнъж - дупки в капака на двигателя! Но няма проблем, сменяваш капака и пак си караш... Или аз не разбирам нещо?
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Проблем със BMW X3

Мнение от astrapower » 14 Авг 2017, 10:34

Боримечка, колегата май е ползвал google translate, вероятно е чужденец или е пропуснал доста от часовете по български език, поне на мен така ми звучи описаната случка....Сутринта прочетох, но нищо не разбрах от оплакването и го подминах :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 6.01.2017
Местоположение: Англия
Пол: Мъж
Кара: Бмв Ф10
Мечтае да кара: вече го карам :)
Детайли за колата: 525д 204 коня 2011
предишна Бмв Х5 4.4 320коня 2004

Re: Проблем със BMW X3

Мнение от Alex1990 » 14 Авг 2017, 11:22

Let's try English I gonna translate :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Проблем със BMW X3

Мнение от Borymeckata » 14 Авг 2017, 14:14

И аз си помислих за някакъв автоматичен превод, но първо не видях логика чужденец да пише в български форум (като има толкова западни). Второ - какъв е този чужденец с толкова стара кола (наскоро си е купил 12-годишна) и трето - с Гугъл преводача няма как да се получат жаргонни думички като "демек", "айде", "зимам", припасване (на клапани), напъвам (колата със 190) и др. Но може и да греша де...

Все пак ми е много интересно как може да се получат дупки в капака на двигателя. Карам същата кола и ми е трудно да си представя такъв проблем.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Проблем със BMW X3

Мнение от astrapower » 14 Авг 2017, 14:31

Прав си, едва ли е "чужденец", но при всички случаи много интересно обяснение :)

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 6.08.2017

Re: Проблем със BMW X3

Мнение от Say : Goodbay » 14 Авг 2017, 22:25

Главният трябва да сложи дрегер във форума :mrgreen: :mrgreen: бъзикам се, но няма знячение случвасе. Не знам и аз беше се спукал капака на клапаните и смукателния колектор също имаше дупки по него, беше всичко във черно от пушек под капака на клапаните. Не разбирам от двигатели незнам как се е случило всичко това, но майстора ми каза, че избил газовете през въпросния капак. :no: :kuku:

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook