И още една тема за "пеперудите"

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: И още една тема за "пеперудите"

Мнение от Mollov » 25 Авг 2019, 10:41

zvetiko написа:Производителя неслучайно е измислил и DPF филтъра, но по спомен само на 1-2 колеги съм слагал нов, но зная N на брой, които са извършили така нареченото "изолиране", така, че финансовия фактор играе доста определяща роля.


Да, защото слушат N на брой майстори (не визирам теб), които им дават този акъл... в 90% от случаите DPF-а може да се почисти без дори да се сваля от колата. Но разните разбирачи дават умни съвети на хората и те подвеждайки се махат DPF-а...

E30 Fanatic!
E30 Fanatic!
Аватар
Мнения: 4057
Регистриран на: 14.10.2005
Местоположение: Столичанин
Пол: Мъж
Кара: Е36 328g
Мечтае да кара: Е30 Cabrio, Е30 с голям мотор, Е30 М3 SportEvo

Re: И още една тема за

Мнение от Дилян Пенчев » 30 Сеп 2019, 0:43

Zubcho написа:
Atsalov написа:Не се препоръчва премахване на ''вихровите клапи''. Производителя, не случайно е измислил бързи и бавни всмукателни пътища :!: Да не говорим, че прекомерното пълнене на въздух(при премахването им), води до неправилното изгаряне в горивната камера, ограничава и вариантите за правилно достигане на така желана регенерация.
Да, знам, че ''бюджетен'' вариант няма, но цените на тези автомобили са доста над средностатистическите и за момента е смешно да се пести от важни компоненти по тях за да ограничим правилната им работа. За N47TU производителя предлага сервизен комплект клапи.

Почистил съм ''N''на брой колектори и съм сменил 7бр. нови(нямаше друг вариант) и от личен опит казвам, че по-хубаво от оригиналната част няма.
Китайците няма ли да започнат да правят тези клапи? Явно е, че могат да се сменят само те, без да се дават 700+ лв за цял колектор. Направо ми е странно, че ги нямат.


Къде е тоя нов колектор за 700 лв да си купя един :)

А какво се случва с динамиката на мотора като се махнат тея клапи?
Изображение
Какво се мъчиш да четеш тука, не пише нищо интересно вече :)))

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: И още една тема за "пеперудите"

Мнение от Zubcho » 30 Сеп 2019, 9:31

Дилян Пенчев написа:
Zubcho написа:
Atsalov написа:Не се препоръчва премахване на ''вихровите клапи''. Производителя, не случайно е измислил бързи и бавни всмукателни пътища :!: Да не говорим, че прекомерното пълнене на въздух(при премахването им), води до неправилното изгаряне в горивната камера, ограничава и вариантите за правилно достигане на така желана регенерация.
Да, знам, че ''бюджетен'' вариант няма, но цените на тези автомобили са доста над средностатистическите и за момента е смешно да се пести от важни компоненти по тях за да ограничим правилната им работа. За N47TU производителя предлага сервизен комплект клапи.

Почистил съм ''N''на брой колектори и съм сменил 7бр. нови(нямаше друг вариант) и от личен опит казвам, че по-хубаво от оригиналната част няма.
Китайците няма ли да започнат да правят тези клапи? Явно е, че могат да се сменят само те, без да се дават 700+ лв за цял колектор. Направо ми е странно, че ги нямат.


Къде е тоя нов колектор за 700 лв да си купя един :)

А какво се случва с динамиката на мотора като се махнат тея клапи?
Честно казано, казах цената наизуст. Може и повече да е.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: И още една тема за

Мнение от Mollov » 30 Сеп 2019, 9:50

Дилян Пенчев написа:
А какво се случва с динамиката на мотора като се махнат тея клапи?


Е, как може да питаш такова нещо :D Разбира се, че става МНОГО по-добре :mrgreen:

E30 Fanatic!
E30 Fanatic!
Аватар
Мнения: 4057
Регистриран на: 14.10.2005
Местоположение: Столичанин
Пол: Мъж
Кара: Е36 328g
Мечтае да кара: Е30 Cabrio, Е30 с голям мотор, Е30 М3 SportEvo

Re: И още една тема за

Мнение от Дилян Пенчев » 30 Сеп 2019, 22:14

Mollov написа:
Дилян Пенчев написа:
А какво се случва с динамиката на мотора като се махнат тея клапи?


Е, как може да питаш такова нещо :D Разбира се, че става МНОГО по-добре :mrgreen:

Скоро ще разберем, ще има и дино графика :mhihi:
Изображение
Какво се мъчиш да четеш тука, не пише нищо интересно вече :)))

Предишна

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook