Е53 проблем с радио-РЕШЕН!

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 4.01.2011
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI/е36 дрифтачка

Е53 проблем с радио-РЕШЕН!

Мнение от dicho0o » 20 Фев 2017, 18:51

Здравейте колеги,от скоро съм собственик на е53 3.0д 184кс с голяма навигация 16:9 и МК3 според мен(2002г и е с касетка зад дисплея).
Проблема е че от както я взех радиостанции хващам само в големите градове.Изляза ли от града и радиото изчезва,не намира никакви станции.
Дори с трансмитер в запалката не го хваща,слагах го и отпред и от зад и не го хваща.
Проблема явно е в антената,но не знам тя къде е,най-вероятно на някое задно странично стъкло,но и на двете имам по нещо.
В задна лява кора имам 2 неща които приличат на усилватели,единия е с един кабел,а другия с 3.
На този с 3те на пуснато радио имам +.
Къде може да е проблема?
Благодаря предварително на всички отзовали се!
Последна промяна dicho0o на 10 Мар 2017, 6:52, променена общо 1 път
Изображение
..На завоя заляга ,конете яко напряга ,задницата бяга ,към мантинелата посяга ,педала до метала ,прекъсвача да откача ,да гърми гърнето ,да разцепва небето..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Е53 проблем с радио

Мнение от astrapower » 20 Фев 2017, 22:04

Здравей, погледни на тази схема къде са компонентите на радио антената https://www.etkbmw.com/bmw/EN/search/selectCar/E53/SAV/BMW+X5+3%252E0d+M57/ECE/65_0606 За да сме още по точни в посочения сайт https://www.etkbmw.com/bmw/language/EN въведи VIN кода на колата ти и ще излезе съвсем точно оборудването на колата, което можеш да ползваш за напред. Така описана ситуацията логично води до проблем с антена/усилвател/кабел антена/букси и т.н...... Като за начало прегледай каквото можеш и до каквото имаш лесен достъп без демонатж на много кори и тавани :) фабричните антени и усилватели могат да се заменят в случай на нужда с нескъпи афтърмаркет компоненти (това е от личен опит). Това което вижаш отзад в ляво в багажника са модулите на радиото BM54/24 и евентуално навигация/ТВ. Просто трябва да се тества и замени за проба с обикновена антена фабричната (отзад в ляво на радио модула, антенните букси няма как да объркаш) и виж дали има резултат. Успех и да пишеш до къде си стигнал !


ПС: Честит автомобил и безаварийни километри!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 15.03.2006
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: 525d
Мечтае да кара: m6 grandcoupe
Детайли за колата: e39 01

Re: Е53 проблем с радио

Мнение от bigdady » 23 Фев 2017, 10:48

Радио модула на е53 е под резервната гума, махаа се едни капаци и под тях. А самата антена и аз незнам къде се намира даже мисля да я потърся из схемите, че и мойта нещо дава проблеми чат пат.
Ето това трябва да е антенния модул
https://www.google.bg/search?q=bmw+x5+a ... u8XCm_0KDM:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 4.01.2011
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI/е36 дрифтачка

Re: Е53 проблем с радио

Мнение от dicho0o » 25 Фев 2017, 23:05

BM54 радио модула е до акумулатора под един капак.
Модула който си качил днес го гледах и е за ЕВС,утре ще си играя пак с антената да търся проблема,ако не е в БМ54 модула
Изображение
..На завоя заляга ,конете яко напряга ,задницата бяга ,към мантинелата посяга ,педала до метала ,прекъсвача да откача ,да гърми гърнето ,да разцепва небето..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 15.03.2006
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: 525d
Мечтае да кара: m6 grandcoupe
Детайли за колата: e39 01

Re: Е53 проблем с радио

Мнение от bigdady » 26 Фев 2017, 17:21

Да и аз го свалих днес и видях че е антената за ews са. Може да пробваш с кабел около 1м на мястото на антената.
Иначе някой знае ли къде се намира антената на радиото на е53
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 15.03.2006
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: 525d
Мечтае да кара: m6 grandcoupe
Детайли за колата: e39 01

Re: Е53 проблем с радио

Мнение от bigdady » 26 Фев 2017, 18:53

При мен пролема е в буксата на бм54. Като я размърдам се оправя. Трябва да намеря схема за да видя кой кабел е за захранване на антената и да го проверя . Шибаното е че всеки път има 10 мин разглобяване до тоя бм54

sGivqdG.jpg


Ето това е 13 пин 12antena out
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 4.01.2011
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI/е36 дрифтачка

Re: Е53 проблем с радио-РЕШЕН!

Мнение от dicho0o » 10 Мар 2017, 6:53

Проблемът е решен вече!
Оказа се проблем в софтуера на радиомодула,след ремонт за момента всичко е наред!
Изображение
..На завоя заляга ,конете яко напряга ,задницата бяга ,към мантинелата посяга ,педала до метала ,прекъсвача да откача ,да гърми гърнето ,да разцепва небето..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.05.2008
Пол: Мъж
Мечтае да кара: F10

Re: Е53 проблем с радио-РЕШЕН!

Мнение от bmwman » 07 Яну 2018, 18:01

Здравейте някой по запознат да каже по това изпълнение всичко изпълних но ми остана този белия кабел за MUTE къде точно се запоява че е отзад на показаната платка и не се вижда
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: Варна

Re: Е53 проблем с радио-РЕШЕН!

Мнение от iliannavy » 03 Яну 2022, 1:21

dicho0o написа:Проблемът е решен вече!
Оказа се проблем в софтуера на радиомодула,след ремонт за момента всичко е наред!

Здравей.
Имам същия проблем ,но нещо не схванах какво точно по софтуера е проблема.Симптомите са същите.Навигацията е американска и уж е кодирана и като запалиш колата появяват се всички станции и като минеш от град в град изчезват.
кажи ми някаква идея

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook