нафтова печка странно!!

X серия (E84,F48,F49,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар

Re: нафтова печка странно!!

Мнение от 3pz » 18 Фев 2017, 10:30

И така, моята сага е към края си.
Смених допълнителната помпа срещу 120 лв. и сега всичко работи нормално. Печката се включва както сама, така и принудително.
Забелязах, че вече парното ми е значително по-добро. Отдавна нямах така желаната топлина, но вече всичко е ОК.

кандидат ентусиаст
Аватар
Кара: BMW 530d

Мнение от vanko0504 » 18 Дек 2017, 14:28

Да попитам и аз за печката на е53. Печката не работеше ,и след отстраняването на проблема от платката пак не тръгва.Като я чета с бмв скенер във модула на печката няма трешка,но във модула на климатроника записва циркулационна помпа.Помпата е здрава ,работи си като и подам ток ,има съпротивление 10,5 ома. Тъй като сменявах управлението на климатроника защо се прецака , исложих друго,възможно ли е да съм сложил от бензинова х5 и затова нещо да бърка печката.

Потребител
Аватар

Мнение от valentindamyanov » 17 Яну 2018, 12:42

Да попитам след като я активирам, как да избера кога и за колко време да се пуска? Нямам оригинала навигация, с някаква китайска съм

Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Кара: е53 06'

Мнение от kerpicha » 17 Яну 2018, 21:03

Ако ти е андроидска навигацията можеш да сложиш iBus модул и с едно платено приложение да настройваш таймерите и още куп неща. Разгледай тук https://modbmw.com/shop/ibus-interface/ . Колегата е от Пловдив.

Потребител
Аватар

Мнение от 3pz » 19 Яну 2018, 16:20

Ами те тия печки са някаква жестока мистерия.
Тая зима моята печка пак не желае да работи.
Сега пак започва ходене по "майстори" и вече започвам да си мисля дали да не забравя, че имам такава.

Потребител
Аватар

Мнение от 3pz » 22 Яну 2018, 19:24

:banghead: И така след ходене по майстори и най различни експерименти при мен случаят е следният :
- печката работи, допълнителната помпа работи, грешки в печката няма, на живи данни вкичко е ОК.
Да обаче не желае да се включва сама, когато е редно (под 5 градуса) . Начина да я пусна е принудително от навигацията, но тя пак не тръгва докато не извадя захранващата букса от печката. След включване на буксата печката започва да работи непрекъстано .....докато акумулатора не се предаде - няма спиране. Успях да я спра само с изключване на захранването на печката и заедно с това захранването на панела за климатроника. Само така спира да работи.
Явно има някакъв контролен модул на печката, който се е побъркал, пък и аз с него. :dunno:

Та питането ми е - къде физически се намира тоя модул, който казва на печката кога да стартира и кога да спре ?
Купува ли се нов и струва ли си ?
Ако имате контакт с човек, който може да разреши проблема - отивам ведната.

Ако някой има идея, моля нека сподели, че ми идва да :bang: .

Потребител
Аватар

Мнение от 3pz » 27 Яну 2018, 12:08

Намерих решение.
Ако печката сама по себе си работи, но имате проблем в управлението се прави следното :
- един допълнителен модул, дистанционно управление и сега си пускам печката когато на мен ми е кеф.
Монтажа трае 15 минути, ако пушите. Ако не може и 10 минути.
В ценово изражение 100-150 лв.

Ако някой има драма с печката и реши, че може да забрави че е собственик на такава сума, нека ми пише на ЛС.
Ще му дам телефона на човека, който решава проблемите. Работи с София и Монтана.

кандидат ентусиаст
Аватар
Кара: е53 06'

Мнение от kerpicha » 27 Яну 2018, 19:30

Попрнцип да, става с допълнително пускане. Вързва се суич с 12в на пин 1 на печката и се управлява с дистанционно. Цъкаш, суича подава 12в на печката и тя работи.

Иначе, провери ли самата печка за грешки? Моята беше забила "overheat lock" и не бафваше даже. Оправя се като дадеш контакт и извадиш бушона за 5-10 секунди. После палиш, пускаш печката и я оставяш 5 минути да работи.
Друго което се сещам е, че печката тръгва сама при няколко налични условия. Да имаш над 15л гориво в резервоара, да е студена колата, да няма грешки в ИХКА и аукс хийтър, да не се е локнала за термо протекция и да е под 5 градуса. Макар че моята се пуска и на 6-7 градуса, когато ми е пуснато парното.

Потребител
Аватар

Мнение от 3pz » 29 Яну 2018, 16:12

kerpicha написа:Иначе, провери ли самата печка за грешки?

Да, проверявал съм я. Даваше грешка в комуникацията с контролния модул. Слагах друг модул (панела за климатроника) , но проблема си оставаше.
Поради тази причина реших, че ще я направя с дистанционно за да мога да си я пускам когато аз поискам, а не когато тя сама с божията помош реши че ще работи.
Сега съм супер доволен - работи винаги когато аз пожелая.

кандидат ентусиаст
Аватар
Кара: BMW 530d

Мнение от vanko0504 » 20 Фев 2018, 16:39

Здравейте, след ремонт на платката на печката мога да запаля печката само с инпа-та.Грешки в модула на печката не записва ,а записва грешка във модула на климатроника(циркулационна помпа) въпреки че помпата работи.Мисля че трябва да и се направи някакво кодиране,и търся някой от софия ,който знае и може да го направи.

Предишна

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6