Мистерия със свирещ звук Х5 Е53 почти решен!

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 330
Регистриран на: 1.12.2008
Пол: Мъж
Кара: Е70 4.8

Re: Мистерия със свирещ звук Х5 Е53 почти решен!

Мнение от Papy_m » 01 Фев 2017, 18:19

Ти да видиш.
Благодаря ти колега :yes: ;)
Или водиш, или следваш, или ми се махаш от пътя!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Мистерия със свирещ звук Х5 Е53 почти решен!

Мнение от MMG » 01 Фев 2017, 22:28

А след заварката не му ли трябва балансиране?


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 430
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: х5 4.6is
Детайли за колата: трака..на 8 цилиндъра

Re: Мистерия със свирещ звук Х5 Е53 почти решен!

Мнение от Батман » 02 Фев 2017, 10:18

Да, в youtube има клип, или май беше в някакъв чужд форум:
реже се вала на определен размер, заварява се и сл. това баланс..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Мистерия със свирещ звук Х5 Е53 почти решен!

Мнение от Borymeckata » 02 Фев 2017, 10:35

Батман написа:https://www.olx.bg/ad/shlitsov-val-za-kardan-za-bmv-h5-ID6qVsg.html#d2e3c5629e


Този детайл от Продавалника не вярвам да е оригинален, сигурно е правен в някое РМЦ... Няма лошо, но освен за размерите му (надявам се да са точни), за мен остава и въпросът за термичната му обработка. Едва ли шлиците са циментирани, но дали са закалени? Дали само повърхностно или в дълбочина? На каква твърдост са докарани? Като го гледам как лъщи - малко съм скептичен за термичната обработка... А нали сте съгласни, че ако е "мъртво желязо" - шлиците ще бъдат меки и много бързо ще се разбият отново?

За заварката - преди баланса, трябва да се докара на съосност - оста на новия детайл да съвпада с оста на тръбата. Иначе ще има "биене", което с никакъв баланс не може да се компенсира. Според мен - заварката трябва да стане след центриране на двата детайла на струг и минимизиране на "биенето" с индикатор. Също и самата заварка трябва да се "пипне" професионално - в домашни условия с електрожен "Кракра" и електроди "Вежен" няма да стане.

Много тънки са ги направили тези шлици на Х5... Тук любимата ни фирма малко се е поизложила. Нещо не си намирам снимките, но по спомен - аналогичният детайл на Х3 е доста по-масивен. Във всеки случай - успех желая на Колегата в решаването на този проблем!
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 330
Регистриран на: 1.12.2008
Пол: Мъж
Кара: Е70 4.8

Re: Мистерия със свирещ звук Х5 Е53 почти решен!

Мнение от Papy_m » 02 Фев 2017, 12:44

По написаното от колегата Боримечката по-горе се убеждавам още веднъж, че май е най-добре да го дам кардана да го рециклират. Там си знаят работата и би трябвало да го направят, както трябва. От няколко места вече имам цена за рециклиране, която варира от 180 до 240 лева. От едното място ми казаха, че могат да пуснат новите шлици с 2 см по-дълги, за да хванат на здравите шлици вътре на раздатката. Как мислите? Дали е добра идея?
От другото място ми казаха също, че могат да ги пуснат по-дълги, но да им кажа аз с колко и по принцип казаха, че може да имам след това проблем с набиването на новите шлици по-навътре в раздатката. Един вид да не могат да влезнат в здравата част и затова ме посъветваха по-добре да не ги удължавам. Там все пак трябвало да си има малък луфт на кардана. Казаха след като се рециклира да се напълни вътре с грес (то трябвало да си има по принцип) и така да си карам.
Или водиш, или следваш, или ми се махаш от пътя!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 430
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: х5 4.6is
Детайли за колата: трака..на 8 цилиндъра

Re: Мистерия със свирещ звук Х5 Е53 почти решен!

Мнение от Батман » 02 Фев 2017, 12:44


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 330
Регистриран на: 1.12.2008
Пол: Мъж
Кара: Е70 4.8

Re: Мистерия със свирещ звук Х5 Е53 почти решен!

Мнение от Papy_m » 02 Фев 2017, 14:48

Благодаря колега!
Всъщност благодарности към всички, които ми помогнаха да локализирам проблема. Ще пиша като го отстраня :yes:
Поздрави
Или водиш, или следваш, или ми се махаш от пътя!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 330
Регистриран на: 1.12.2008
Пол: Мъж
Кара: Е70 4.8

Re: Мистерия със свирещ звук Х5 Е53 почти решен!

Мнение от Papy_m » 02 Мар 2017, 16:37

Здравейте,
Да продължа нататък. Рециклирах вчера кардана при някакви майстори, които се намират при Окръжна болница. Не успях аз да го занеса понеже бях в командировка и съпругата ми го носи и съответно го взе след като е готов. По думите на майсторите кардана се удължава, за да може новите шлици да хванат на здравите такива в раздатката. Аз по инфото, което успях да намеря в нета бях чел, че се удължават с 1 инч, което е равно на 2,54 см. По техни думи това е много и са го удължили с 1,50 см. Техните думи са, че ще изкара още поне толкова, колкото до сега - искрено се надявам! За моя голяма изненада (за съжаление обаче не мога да кажа, че е добра) шлиците, които са сложили са да не кажа голяма дума, но на половина на оригиналните шлици (имам предвид като дължина). На обявата в OLX, която колегата от предишния пост ми беше пратил новите шлици са два пъти по-дълги от оригиналните.
Най-вероятно са го направили по-дълъг кардана. Не мога да кажа, защото не съм го мерил още. Но факт е, че не е това, което очаквах аз и което съм гледал навсякъде по интернет за въпросното удължаване и смяна на шлици на преден кардан на Х5. Както и да е. Надявам се да издържат.
Реално погледнато ако наистина са го направили по-дълъг ще хване на здравите зъбци в раздатката и не би трябвало да има проблем, но според мен не е направен както трябва. Дано да греша. Прилагам снимка на шлиците от обявата в OLX. Довечера ще кача и снимка на рециклирания кардан.
https://olxbg-ring02.akamaized.net/imag ... snimki.jpg
Поздрави на всички.
Или водиш, или следваш, или ми се махаш от пътя!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 22.03.2016
Пол: Мъж

Re: Мистерия със свирещ звук Х5 Е53 почти решен!

Мнение от xristakis2074 » 17 Сеп 2017, 19:44

Здравейте, проблемът с кардана , ще може ли да се реши със смяна кардана, т.е. без интервенцията с по дългите шлици.....

Благодаря

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 330
Регистриран на: 1.12.2008
Пол: Мъж
Кара: Е70 4.8

Re: Мистерия със свирещ звук Х5 Е53 почти решен!

Мнение от Papy_m » 21 Сеп 2017, 13:47

Здрасти,
зависи от състоянието на новия кардан, както и от състоянието на шлиците вътре в раздатката. Ако са много износени тези в раздатката може и да не се получи желания ефект. Като се удължат новите шлици на кардана захващат и от здравата част на тези в раздатката.
Поздрави
Или водиш, или следваш, или ми се махаш от пътя!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 22.03.2016
Пол: Мъж

Re: Мистерия със свирещ звук Х5 Е53 почти решен!

Мнение от xristakis2074 » 24 Сеп 2017, 19:59

Здравей, значи, поръчах, кардана втора употреба, беше видимо в по добро състояние на шлиците, поставихме го, и ефектът, е видим, не прескача, както първият....ориг. който свалихме, ще го рециклирам, с удължаване на шлиците, и смяна.... Та въпросът ми е успя ли да измериш с колко са по дълги шлиците.... или някви размери на новото валче с шлиците....
мерси предварително....

М/У другото съм ти писал на лично, за телефон.....

прикачвам снимка, където, е измерено разтоянито м/у кардана и раздатката... т.е без, гуменият тампон и др. конусното...с шублер измерихме това разтояние...1,5 см...
нкъде четох че се удължава с около 2 см и нещо....

1.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 22.03.2016
Пол: Мъж

Re: Мистерия със свирещ звук Х5 Е53 почти решен!

Мнение от xristakis2074 » 01 Окт 2017, 19:45

Колегата Papy_m имаш лично.... Този вал шлицовият, откъде може да се закупи....??

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 330
Регистриран на: 1.12.2008
Пол: Мъж
Кара: Е70 4.8

Re: Мистерия със свирещ звук Х5 Е53 почти решен!

Мнение от Papy_m » 02 Окт 2017, 13:27

Sorry колега. Рядко влизам. Имаш ЛС. ;)
Или водиш, или следваш, или ми се махаш от пътя!

Предишна

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook