Въздушно окачване при е53 - аномалии

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Въздушно окачване при е53 - аномалии

Мнение от klintan66 » 02 Сеп 2016, 12:35

Здравейте, колеги! Моля за съвети и съдействие!

Смених е53 фейс без въздушно окачване за същия модел с въздушно. Още като я купувах забелязах , че бутоните за лифта не реагират а свети диода за средно положение . Предна дясна дори е по ниска с 2-3 см. Бях наясно, че има проблем но реших да я купя. За една нощ отпред се изравниха като по-високата лява страна падна наравно с дясната.При запалване отново се вдигна с 2-3 см. Уточнявам, че между предните гуми и калника има около 2-3 см . при ниско положение. А задната част не мърда и стои нормално винаги.
Може ли да ме ориентирате какво да огледам и как да реша проблема? Откачването на акумулатора помага ли или някакъв друг начин да пробвам?

:help:
Последна промяна klintan66 на 03 Сеп 2016, 22:24, променена общо 1 път
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: Въздушно окачване при е53 - различни нива

Мнение от vlado6669 » 03 Сеп 2016, 8:26

Многе е ниско 2-3 см до гумите, прилича на спукани възглавници поне тази която се вдига при запалване със сигурност, а другата може и още по зле да е щом въобще не се вдига при натискане на бутона за нивото, компресора чува ли се? Но за да не сменявате здрави части отидете някъде да вдигнат колата и направят преглед и диагностика, щом свети средната лампа значи системата работи, но може да има проблем с левел сензорите или лостчетата им, с бушоните на / или самия компресор (почти сигурен признак за спукана възглавница) с възглавниците :arrow: най-вероятно. След премахване на проблема е хубаво да се провери и адаптира отново нивото става с ДИС или по новите програми на равно и с проверени напомпани гуми :idea: Успех, после удоволствието от въздушното е много голямо.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Въздушно окачване при е53 - различни нива

Мнение от klintan66 » 03 Сеп 2016, 9:03

:bowdown: Благодаея за включването колега.
Колата я купих вчера сутринта, а вечерта едно приятелче дойде и направи каквото можа с диагностика...и да гумите бяха меки :)
Датчиците за ниво работят , показа грешка - прегрят компресор 53 градуса. Но стойностите на нивата бяха различни и горе- долу я нагласи с 1 см разлика. Каза че може от неползване да е дала грешка :oops: и ме посъветва да я покарам за да сработи системата. и после пак ще я регулираме.
Но странното беше ,че при натискане на бутоните нагоре -надолу компресора се чува но не вдигаше...След изчистване на грешки започна да сработва много бързо :D ....късно снощи слязох да я пробвам пак , не реагираше отново , днес още не съм пробвал.
Спомена ,че може да има опция като на Ровър- при гасене спада надолу , а след качване да се вдигне- а дано!
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Въздушно окачване при е53 - различни нива

Мнение от klintan66 » 03 Сеп 2016, 9:58

Ново-
Като цъкнах с алармата да отключа , колата направо скокна :D , но не знам това екстра ли е дефект ли е? Беше по ниска с 4-5 см , но забравих да премеря. Вдигна се 3-4 секунди.
Почти е равна , има разлика от 1,5см ляво дясно но тя и снощи така беше , така че с още малко настройка мисля, че ще се оправи.
И наистина возиии :yes:

Но отново бутоните нагоре надолу не реагират за съжаление.
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: Въздушно окачване при е53 - различни нива

Мнение от vlado6669 » 03 Сеп 2016, 15:13

Щом е загрявал компрессора, значи най-вероятно изпуска възглавница тази която се вдига при отключване. Заслушайте компрессора от зад веднага след отваряне ще стартира винаги. Бавно реагира и от копчето когато е спукана, на канал или по-близо до нея с ухо ще се чуе и изпускането най-вероятно. Не реагира, когато сработи температурната защита на компресора, не знам да може да се кодира да кляка винаги при изгасяне... :dunno: Като се вдигне високо и с пяна на възглавницата се виждат мехурчета....... дано въобще да не съм прав дотук :smoke: пишете какво е било, като го оправите....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Въздушно окачване при е53 - различни нива

Мнение от klintan66 » 03 Сеп 2016, 16:42

Ще пиша задължително! :yes:
Сега като я отключих не мърда , но си беше останала в нормална височина.
И да се наложи да сменя възглавници си струва наистина.
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 28.09.2007
Кара: E31 850,840 x5 4.8 is mini cooper s

Re: Въздушно окачване при е53 - различни нива

Мнение от cucibg » 03 Сеп 2016, 16:54

Спукана ти е възглавницата 400 лв. Ги рециклират в софия с една година гаранция
нещо с бенц беше фирмата мойте вече три пъти ги сменям за 11 г.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Въздушно окачване при е53 - различни нива

Мнение от klintan66 » 03 Сеп 2016, 17:19

Ясно!
А виждам че има и нови за същите пари или не са добри ?
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Въздушно окачване при е53 - различни нива

Мнение от klintan66 » 03 Сеп 2016, 22:03

Имам нови наблюдения-
Цяла нощ и цял ден колата не е спадала изобщо , нито се вдига като я отключвам, както вчера.
Покарах я малко сутринта и возеше като лодка, след обяд беше се втвърдила но си беше на същото ниво.
Преди малко се заиграх както е в гаража с блутута и тф и по едно време , се вдигна.
По принцип се мести в две положения долу 68 на предна гума и горе 70см. и задна 70 - 72.
Покарах я пак и сега возеше отново меко.

Мисля си за някакъв електронен проблем , датчик за товар или нещо подобно... :dunno:
Ако е възглавница не трябва ли да спадне до долу или на различни см?
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 28.09.2007
Кара: E31 850,840 x5 4.8 is mini cooper s

Re: Въздушно окачване при е53 - аномалии

Мнение от cucibg » 03 Сеп 2016, 23:19

Не моята понякога като я карах с месеци не спада пука се на згъвката притрива се
Като я оствя за повече време и и висне муцуната :)))
Незнма нова да е 400 лв защото върви с амортисьора
Иначе сменят с нова гумата само
П.П.
Ааа и забравих да си готов като оправиш тази дето издиша приготви се и за другата никога до сега не се разминавало само с едната:))

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Въздушно окачване при е53 - аномалии

Мнение от klintan66 » 04 Сеп 2016, 7:02

Даа...ако се окаже спукана възглавница ще ги сменям комплект - двете предни .
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: Въздушно окачване при е53 - аномалии

Мнение от vlado6669 » 05 Сеп 2016, 8:50

Афтермаркет се сменя и само възглавницата на предните, ако амортесьора е здрав, БМВ само комплект. Вдигнете колата на горно ниво за пресечен терен и с пяна на възглавницата се вижда дали и откъде изпуска :idea: По някога в началото изпуска само на определено ниво и се държи в някои положения, но с времето проблема се усилва. Почти винаги няколко месеца след дясната тръгва и лявата :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Въздушно окачване при е53 - аномалии

Мнение от klintan66 » 05 Сеп 2016, 9:15

Така ще направя , ще сменя двете предни, но с тези почивни дни за сега само умувам :) ...
Виждам ,че вече се предлага тази услуга на достъпни цени.
Въпроса ми е - къде мога да сменя предните възглавници в София или Пловдив и някой ако има лични впечатления да ги сподели?
И с каква марка ?
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 28.09.2007
Кара: E31 850,840 x5 4.8 is mini cooper s

Re: Въздушно окачване при е53 - аномалии

Мнение от cucibg » 05 Сеп 2016, 21:19

Smatic в софия аз отидох там и за 2 часа бях готов доволен съм вече две години не е мръднала

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Въздушно окачване при е53 - аномалии

Мнение от klintan66 » 05 Сеп 2016, 23:02

Мерси , колега! Ще отида там.
Цена гледам на сайта 400лв на брой, това ли е ?
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

Следваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook