X3 подмяна модул TCU 1.5 Bluetooth Continental

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

X3 подмяна модул TCU 1.5 Bluetooth Continental

Мнение от astrapower » 28 Юли 2016, 9:35

Здравейте колеги, оказа че моето TCU нещо не е в час (изобщо не се появява на главното меню опцията "Telephone"). След доста търсене на подходящ модул закупих работещ такъв от ebay, и вчера пристигна. Подключих го, и веднага излезе меню "Telephone" на дисплея. Проблема обаче е че, през телефона си не виждам активно bluetooth устройство с което да се pair-не. Преди да поръчам това TCU пробвахме с един стар ULF модул от Е46 и с него си работеше bluetooth-a, т.е изключвам варианта проблем с кабел/антена/букса и т.н. Също се появи в менюто и опцията "BMW Asist", която не е от значение в случая, искам единствнео bluetooth-a да е ОК. Според Вас има ли нужда от прекодиране/активиране на нещо или би трябвало да работи. Попаднах на инфо от нета, че ако си поръчаш нов TCU модул трябва да се предостави VIN за да може да се програмира за съответното возило и препрограмиране не е възможно....така ли е или не....След като на другата кола е работило коректно, не трябва ли и при мен да сработи.
Благодаря предварително и успешен ден !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 17.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: X3 подмяна модул TCU 1.5 Bluetooth Continental

Мнение от Giovanni » 28 Юли 2016, 23:58

трябва да се прекодира и ще тръгне ако няма проблем с модула

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: X3 подмяна модул TCU 1.5 Bluetooth Continental

Мнение от astrapower » 29 Юли 2016, 9:25

Колеги, да споделя, понеже вчера имах малко време и се зарових по чуждите форуми. Значи, няма нужда от прекодиране що се отнася до bluetooth опцията, предполагам за BMW assist може и да трябва. Снощи успях да го подкарам модула и си работи ОК. Pair-ва се бързо с Андроид ОС. Само незнам защо имам някакъв "брум" от колоните по време на разговор. Спазих си процедурата точно по инструкция:
1. Включване на bluetooth-a на тлефона.
2. Задържане на бутона в подлакътника.
3. Завъртане на ключа на позиция 1
4. Pair със bluetooth-a на колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: X3 подмяна модул TCU 1.5 Bluetooth Continental

Мнение от oci » 31 Юли 2016, 12:43

astrapower написа:Колеги, да споделя, понеже вчера имах малко време и се зарових по чуждите форуми. Значи, няма нужда от прекодиране що се отнася до bluetooth опцията, предполагам за BMW assist може и да трябва. Снощи успях да го подкарам модула и си работи ОК. Pair-ва се бързо с Андроид ОС. Само незнам защо имам някакъв "брум" от колоните по време на разговор. Спазих си процедурата точно по инструкция:
1. Включване на bluetooth-a на тлефона.
2. Задържане на бутона в подлакътника.
3. Завъртане на ключа на позиция 1
4. Pair със bluetooth-a на колата.


И при Е60 е90 и е8Х блутут модула тръгва и без кодиране към колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 199
Регистриран на: 26.02.2005
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж

Re: X3 подмяна модул TCU 1.5 Bluetooth Continental

Мнение от aleko » 07 Сеп 2019, 11:50

При моята е83 ще се окаже че имам бутони за блутут връзка на волана но такъв модул липсва в колата . Явно потребителите като мен ще търсим модул инсталация антена и микрофон за да си подкараме телефончетата

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: X3 подмяна модул TCU 1.5 Bluetooth Continental

Мнение от Borymeckata » 08 Сеп 2019, 21:50

Аз имам тази "екстра", но съм я ползвал броени пъти. Има смисъл, ако пътуваш сам. Иначе е тъпо всички в колата да слушат целия ти разговор - поне така ми изглежда...
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 199
Регистриран на: 26.02.2005
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж

Re: X3 подмяна модул TCU 1.5 Bluetooth Continental

Мнение от aleko » 12 Сеп 2019, 10:02

Borymeckata написа:Аз имам тази "екстра", но съм я ползвал броени пъти. Има смисъл, ако пътуваш сам. Иначе е тъпо всички в колата да слушат целия ти разговор - поне така ми изглежда...


Честно казано ти завиждам .
Аз карам нон стоп и говоря и доста неприятни са ми слушалките към телефона , затова ще пробвам всякакви варианти с оригинален или допълнителен блутут към инсталацията на колата

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: X3 подмяна модул TCU 1.5 Bluetooth Continental

Мнение от astrapower » 13 Сеп 2019, 19:09

Ехее, от къде я изкопахте тази тема :) Удобно е като цяло, но има някакъв супер гаден "брум" при разговор (поне при мен). Пробвах с различни телефони, без промяна в качеството на звука. Може би самия блутуут модул толкова си може...Става , за кратки разговори, но иначе ме чуват зле. Може и микрофоните да са зле...нямам представа. Но да правиш икабеляване за тази щуротия...Въпреки , че не харесвам не оригинални изпълнения, има доста по-дoбри блутуут системи на пазара които вършат в пъти по-добра работа (от сорта на Dension, Grom, Parrot) :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 19.05.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 3.0D 218 (2008)
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Карал:
520i e39 (97г)
e46 coupe 323 (2.5) 170 HP (2000г)

Re: X3 подмяна модул TCU 1.5 Bluetooth Continental

Мнение от SlavchoSlavchev » 02 Сеп 2021, 9:00

astrapower написа:Колеги, да споделя, понеже вчера имах малко време и се зарових по чуждите форуми. Значи, няма нужда от прекодиране що се отнася до bluetooth опцията, предполагам за BMW assist може и да трябва. Снощи успях да го подкарам модула и си работи ОК. Pair-ва се бързо с Андроид ОС. Само незнам защо имам някакъв "брум" от колоните по време на разговор. Спазих си процедурата точно по инструкция:
1. Включване на bluetooth-a на тлефона.
2. Задържане на бутона в подлакътника.
3. Завъртане на ключа на позиция 1
4. Pair със bluetooth-a на колата.



Колега и аз имам проблем да си намеря от телефона устройството. Не мога да кажа дали е бил сменян модула, но пък на екрана си пише Pairing. Как успя да го сдвоиш при теб (намерил съм и пина и всичко, просто нз как да намеря мрежата в телефона) :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: X3 подмяна модул TCU 1.5 Bluetooth Continental

Мнение от astrapower » 03 Сеп 2021, 9:56

Влизаш в блутуут настройките на телефона и от там Scan...ако работи, ще ти изпише нещо от сорта BMW....като устройство, посочваш го и трябва да се "pair"-не. Прочети няколко поста нагоре съм описал процедурата за да пуснеш блутуут модула в режим на "pair". Успех!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 19.05.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 3.0D 218 (2008)
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Карал:
520i e39 (97г)
e46 coupe 323 (2.5) 170 HP (2000г)

Re: X3 подмяна модул TCU 1.5 Bluetooth Continental

Мнение от SlavchoSlavchev » 03 Сеп 2021, 16:45

astrapower написа:Влизаш в блутуут настройките на телефона и от там Scan...ако работи, ще ти изпише нещо от сорта BMW....като устройство, посочваш го и трябва да се "pair"-не. Прочети няколко поста нагоре съм описал процедурата за да пуснеш блутуут модула в режим на "pair". Успех!


Аз до pair го настройвам, просто като сканирам за самото устройство телефона не го намира. Иначе знам, че трябва да пише BMW и последните 7 цифри от вина, знам и пина къде да намеря, но ...

Ще пробвам с друг телефон, защото и момчето от което го купих каза, че не е успял и според него трябва ъпдейт на софтуера понеже може версията да е стара, та се чудех дали не си минал през това.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: X3 подмяна модул TCU 1.5 Bluetooth Continental

Мнение от astrapower » 03 Сеп 2021, 17:04

Пробвай с друг по-стар телефон. Но щом не го засича, по-скоро нещо модула може да не функционира. Стари са вече :)

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 154
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: X3 подмяна модул TCU 1.5 Bluetooth Continental

Мнение от bonchef » 14 Сеп 2021, 8:32

Тъкмо вчера се блъснах и аз с този проблем. Системата е CIC оказва се при мен , че въобще липсва опцията "телефон" от менюто. Четох из нета гледах фотоси. Възможно ли е някой да си поръча колата с навигация "Професионал" , а да си спести и де не си поръча "Телефон"? Или да предполагам, че има външна интервенция и после е премахната опцията "телефон" софтуерно от CIC-а. Колата е от 2009 година.

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook