изкривен ъгъл на задните гуми

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 17.09.2014

Re: изкривен ъгъл на задните гуми

Мнение от aliensa123 » 15 Апр 2016, 9:16

BMW x5 , даже съм прикачил и снимка на колата в началото на темата .Прочел съм цялата тема и хората казват ,че трябва да се направи реглаж и да се сменят тези втулки , което и направих .Няма си на идея колко са допустимите зелени стойности , просто както се вижда на снимката гумите са изкривени навън

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: изкривен ъгъл на задните гуми

Мнение от klintan66 » 29 Ное 2016, 16:43

При мен наклона е в граници. Точно 1.5 градуса и
изглежда точно като на снимката на колегата.
Смених само шарнира с N2 от схемата.

Някой може ли да обясни каква е идеята с това регулиране?


За тези с въздушно окачване - майстора каза, че при смяна на шарнира N2 трябва възглавниците да са с изпуснат въздух. Отви входящия към сверите щуцер. Според мен може и без да се изпуска въздуха, но не го твърдя със сигурност.
Последна промяна klintan66 на 29 Ное 2016, 16:51, променена общо 2 пъти
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: изкривен ъгъл на задните гуми

Мнение от klintan66 » 29 Ное 2016, 16:48

vlado6669 написа:
Untitled.jpg

Да споделя опита ми с две Е53, на едното се оправи наклона със смяна само на части с Ном. 6 и 11(скърцащия тампон при Х5 е където е болт 12) от схемата, на другото смених отново тях, но наклона остана. След това смених и части с Ном. 2, 4 и на носача-15 само тампоните (няма парт. Ном. от БМВ, но ги има в нета) после заспа. Също така в настройките на заден мост си е заложен лек наклон, 1,5 град. ако не бъркам, и стой много леко разкрачена. Също от опит при разкрачена задница рънфлат гумите ги изяжда отвътре много по-бързо от нормалните.... Успех :OT: за Х3 нищо не знам :)


Колега , какъв ъгъл на наклона постигна след смяна на всичките части които си сменил? На мен 1,5 градуса визуално ми се вижда доста.
А да износва гуми по 300-400 лв хич не ми харесва. Т.е при теб градусите дали вече съм към 0?
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: изкривен ъгъл на задните гуми

Мнение от rafa224 » 30 Ное 2016, 9:56

И аз ще трябва пак да мина на реглаж, че ми се струват малко разтворени задните гуми.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: изкривен ъгъл на задните гуми

Мнение от astrapower » 01 Дек 2016, 12:05

Колеги къде правите в София, реглаж на преден/заден мост ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: изкривен ъгъл на задните гуми

Мнение от rafa224 » 01 Дек 2016, 16:43

astrapower написа:Колеги къде правите в София, реглаж на преден/заден мост ?

Аз в Диана и Хеед 91.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: изкривен ъгъл на задните гуми

Мнение от vlado6669 » 02 Дек 2016, 8:51

klintan66 написа:
vlado6669 написа:
Untitled.jpg

Да споделя опита ми с две Е53, на едното се оправи наклона със смяна само на части с Ном. 6 и 11(скърцащия тампон при Х5 е където е болт 12) от схемата, на другото смених отново тях, но наклона остана. След това смених и части с Ном. 2, 4 и на носача-15 само тампоните (няма парт. Ном. от БМВ, но ги има в нета) после заспа. Също така в настройките на заден мост си е заложен лек наклон, 1,5 град. ако не бъркам, и стой много леко разкрачена. Също от опит при разкрачена задница рънфлат гумите ги изяжда отвътре много по-бързо от нормалните.... Успех :OT: за Х3 нищо не знам :)


Колега , какъв ъгъл на наклона постигна след смяна на всичките части които си сменил? На мен 1,5 градуса визуално ми се вижда доста.
А да износва гуми по 300-400 лв хич не ми харесва. Т.е при теб градусите дали вече съм към 0?


Не съм търсил нула наклон, регулирахме го в средата на зеленото, ако не бъркам максимален допустим наклон беше 1.3 или 1.5 градуса. Преди смяната на всички части ми беше 1.8 :mhihi: на макс прибрано....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: изкривен ъгъл на задните гуми

Мнение от astrapower » 02 Дек 2016, 9:26

rafa224 написа:
astrapower написа:Колеги къде правите в София, реглаж на преден/заден мост ?

Аз в Диана и Хеед 91.

Благодаря колега. Забелязах наскоро след смяна на летните със зимните гуми, че волана седи една идея наляво та се чудех къде да ида да пооправя нещата :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: изкривен ъгъл на задните гуми

Мнение от klintan66 » 03 Дек 2016, 23:28

vlado6669 написа:
klintan66 написа:
vlado6669 написа:
Untitled.jpg

Да споделя опита ми с две Е53, на едното се оправи наклона със смяна само на части с Ном. 6 и 11(скърцащия тампон при Х5 е където е болт 12) от схемата, на другото смених отново тях, но наклона остана. След това смених и части с Ном. 2, 4 и на носача-15 само тампоните (няма парт. Ном. от БМВ, но ги има в нета) после заспа. Също така в настройките на заден мост си е заложен лек наклон, 1,5 град. ако не бъркам, и стой много леко разкрачена. Също от опит при разкрачена задница рънфлат гумите ги изяжда отвътре много по-бързо от нормалните.... Успех :OT: за Х3 нищо не знам :)


Колега , какъв ъгъл на наклона постигна след смяна на всичките части които си сменил? На мен 1,5 градуса визуално ми се вижда доста.
А да износва гуми по 300-400 лв хич не ми харесва. Т.е при теб градусите дали вече съм към 0?


Не съм търсил нула наклон, регулирахме го в средата на зеленото, ако не бъркам максимален допустим наклон беше 1.3 или 1.5 градуса. Преди смяната на всички части ми беше 1.8 :mhihi: на макс прибрано....



Аз се върнах за втора проверка и попитах за какво става дума.
В средата на зеленото е 1,3 а допустимия максимум е 1,5 , като 2 е още в зеленото но... :dunno:
Отидох с 1,5 смених втулките и пак съм на 1,5 след стенд.
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 17.07.2016
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: bmw x5
Мечтае да кара: същото
Детайли за колата: 3.0 д 218к.с

Re: изкривен ъгъл на задните гуми

Мнение от Georgi P Georgiev » 06 Дек 2016, 16:28

Здравейте колеги, относно реглажа на преден/ заден мост днес бях при Стефан в сервиза до тунела на Люлин. Много коректен човек, направи реглаж на Х-са (Е53 фейс) и на двата моста. Много съм доволен. Препоръчвам го. Извинявам се ако излиза като, че правя реклама. Телефонния номер го намерих тук във форума.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: изкривен ъгъл на задните гуми

Мнение от rafa224 » 07 Дек 2016, 16:43

Georgi P Georgiev написа:Здравейте колеги, относно реглажа на преден/ заден мост днес бях при Стефан в сервиза до тунела на Люлин. Много коректен човек, направи реглаж на Х-са (Е53 фейс) и на двата моста. Много съм доволен. Препоръчвам го. Извинявам се ако излиза като, че правя реклама. Телефонния номер го намерих тук във форума.

И други колеги са споделяли, че са доволни от него :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: изкривен ъгъл на задните гуми

Мнение от klintan66 » 08 Дек 2016, 16:16

Georgi P Georgiev написа:Здравейте колеги, относно реглажа на преден/ заден мост днес бях при Стефан в сервиза до тунела на Люлин. Много коректен човек, направи реглаж на Х-са (Е53 фейс) и на двата моста. Много съм доволен. Препоръчвам го. Извинявам се ако излиза като, че правя реклама. Телефонния номер го намерих тук във форума.


Нека да е реклама, защо не?А за какъв проблем отиде, колега?
Някакви числа по-конкретно?
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 17.07.2016
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: bmw x5
Мечтае да кара: същото
Детайли за колата: 3.0 д 218к.с

Re: изкривен ъгъл на задните гуми

Мнение от Georgi P Georgiev » 12 Дек 2016, 18:32

Здравейте, проблема за който отидох, беше, че Х-са дърпаше леко в дясно, а и като цяло за профилактика след смяна на летни/зимни гуми. За конкретни цифри не мога да кажа. Не съм се интересувал.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: изкривен ъгъл на задните гуми

Мнение от rafa224 » 13 Дек 2016, 15:56

Georgi P Georgiev написа:Здравейте, проблема за който отидох, беше, че Х-са дърпаше леко в дясно, а и като цяло за профилактика след смяна на летни/зимни гуми. За конкретни цифри не мога да кажа. Не съм се интересувал.

Това, че ти е дърпал в дясно по всяка вероятност е от самите гуми или от баланса им.

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 17.07.2016
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: bmw x5
Мечтае да кара: същото
Детайли за колата: 3.0 д 218к.с

Re: изкривен ъгъл на задните гуми

Мнение от Georgi P Georgiev » 13 Дек 2016, 18:19

Човека направи реглаж на мостовете, гледах го какво прави, при първоначалното пускане на програмата имаше червени зони. Видях, че след реглажа параметрите са в зелената зона и всичко е ОК в програмата, просто не съм се интересувал от конкретни цифри. След реглажа Х-са върви като по релси :mhihi: :yes:

ПредишнаСледваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook