изкривен ъгъл на задните гуми

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 4.04.2005
Пол: Мъж
Кара: F25

Re: изкривен ъгъл на задните гуми

Мнение от Alexius » 10 Апр 2017, 14:35

И аз вчера се загледах в задните колела и забелязах наклон. Правил съм реглаж, преди около четири месеца и си спомням, че човекът ми каза, че всичко е ок и си има лек наклон, който е в границите на допустимото. Сега сложих летните гуми и смятам да отида отново да направя един реглаж.
Странно, но от както сложих летните гуми, няколко пъти ми светна лампата за налягане на гумите и след ресет се оправя, съмнявам се да има нещо общо.
BMW F25

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 17.07.2016
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: bmw x5
Мечтае да кара: същото
Детайли за колата: 3.0 д 218к.с

Re: изкривен ъгъл на задните гуми

Мнение от Georgi P Georgiev » 11 Апр 2017, 20:14

Здравей колега, някои колеги тук във форума препоръчват реглаж на преден/заден на Х5 и Х3 при всяка смяна на гумите летни/ зимни. И аз смятам, че е хубаво два пъти в годината да се проверява сходимостта на мостовете, все пак караме по "лунен пейзаж".

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: изкривен ъгъл на задните гуми

Мнение от astrapower » 13 Апр 2017, 8:17

Записах час за днес за проверка на геометрия/сходимост, и ще споделя какво се е получило. Ще обърна специално внимание и на задния мост.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: изкривен ъгъл на задните гуми

Мнение от astrapower » 13 Апр 2017, 17:16

Приключих с рглажа преди час, ходих в сервиза в Дружба-Експрес и съм доволен от обслужването. Наклона на задните колела е нормален за нашите автомобили, разбира се в допустимите граници. С човека от сервиза коментирахме че поне веднъж годишно е добре да се прави реглаж и то по добре при смяна на зимни с летни гуми. След реглажа получаваш разпечатка на състоянието "преди" и "след". При мен имаше леко отворена предница и волана седеше малко в ляво, сега е ОК а утре на път съвсем ще си покаже.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 3.12.2015
Пол: Мъж

Разкрачване на заден мост X5 e53

Мнение от amp_Zevs » 26 Апр 2017, 12:23

Здравейте, може ли някой да каже читав сервиз за отстраняаване на разкрачването отзад. Смених тампони и носачи и тн. на задното окачване, всичко което са ми казвали, че е за смяна и въпреки това пак е разкрачена. Ходих на 3 реглажа все препоръчани и навсякаде ми обясняват, че са я натегнали на макс и, че " То Х5-иците си отварят отзад няма кво да се направи." Проблема е, че вече изхвърлих едни гуми за по 500 лв.и не ми се иска да повтарям. Четох, че трябва да се сменят някакви буренца или нещо от сорта но като питам в сервиз ми казват, че всичко и било наред и, че те така си били.

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 17.07.2016
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: bmw x5
Мечтае да кара: същото
Детайли за колата: 3.0 д 218к.с

Re: Разкрачване на заден мост X5 e53

Мнение от Georgi P Georgiev » 27 Апр 2017, 8:06

amp_Zevs написа:Здравейте, може ли някой да каже читав сервиз за отстраняаване на разкрачването отзад. Смених тампони и носачи и тн. на задното окачване, всичко което са ми казвали, че е за смяна и въпреки това пак е разкрачена. Ходих на 3 реглажа все препоръчани и навсякаде ми обясняват, че са я натегнали на макс и, че " То Х5-иците си отварят отзад няма кво да се направи." Проблема е, че вече изхвърлих едни гуми за по 500 лв.и не ми се иска да повтарям. Четох, че трябва да се сменят някакви буренца или нещо от сорта но като питам в сервиз ми казват, че всичко и било наред и, че те така си били.

Колега прочети темата от начало, в по-предните постове има информация за фабрично зададения наклон и сервизите за реглаж.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Разкрачване на заден мост X5 e53

Мнение от dan-dam » 27 Апр 2017, 9:15

amp_Zevs написа:Здравейте, може ли някой да каже читав сервиз за отстраняаване на разкрачването отзад. Смених тампони и носачи и тн. на задното окачване, всичко което са ми казвали, че е за смяна и въпреки това пак е разкрачена. Ходих на 3 реглажа все препоръчани и навсякаде ми обясняват, че са я натегнали на макс и, че " То Х5-иците си отварят отзад няма кво да се направи." Проблема е, че вече изхвърлих едни гуми за по 500 лв.и не ми се иска да повтарям. Четох, че трябва да се сменят някакви буренца или нещо от сорта но като питам в сервиз ми казват, че всичко и било наред и, че те така си били.

Тези буренца са номер 2 от схемата
http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... Id=33_1029

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Разкрачване на заден мост X5 e53

Мнение от astrapower » 27 Апр 2017, 9:51

amp_Zevs написа:Здравейте, може ли някой да каже читав сервиз за отстраняаване на разкрачването отзад. Смених тампони и носачи и тн. на задното окачване, всичко което са ми казвали, че е за смяна и въпреки това пак е разкрачена. Ходих на 3 реглажа все препоръчани и навсякаде ми обясняват, че са я натегнали на макс и, че " То Х5-иците си отварят отзад няма кво да се направи." Проблема е, че вече изхвърлих едни гуми за по 500 лв.и не ми се иска да повтарям. Четох, че трябва да се сменят някакви буренца или нещо от сорта но като питам в сервиз ми казват, че всичко и било наред и, че те така си били.


Колега, всички си имат нормален наклон, който е фабрично зададен. Като се качи колата на стенда си показва дали е в приемливи рамки или не. Ако не е, открива се причината и и влиза в норми. Аз както няколко мнения по-горе в темата съм споделил впечатления от сервиза в Дружба.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 22.03.2016
Пол: Мъж

Re: изкривен ъгъл на задните гуми

Мнение от xristakis2074 » 12 Окт 2017, 0:45

Здравейте, нещо и от мен... купих Х-са със скърцане отзад, минах реглаж на предница, задница... ама задницата остана една идея по разкрачена, това беше с летните нови гуми, 285/45/19 Мичлинки, разбрахме се след 5 000 км. да отида отново, не се виждаше износване... така, след смяна на втулките, скърцането, изчезна.Впоследствие се появи отново, и се оказаха детайл N- 11 от схемата на колегата, някои ги наричат банани.....и сложих зимните 255/55/18.... седи видимо мнооо добре, не се вижда износваемост, гумите имат 30 000 км навъртяни от мен, исках да им дръпна сичко, преди да ги сменя НО ,... за лятото стават, за зимата не, въртяха ме зимата, при нормално каране, без изгъзици.....

ако желаете снимки , ще я снимам отзад, и вие си преценяйте.....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2570
Регистриран на: 17.09.2003
Местоположение: Димитровград / London
Кара: Х5

Re: изкривен ъгъл на задните гуми

Мнение от stambo_81dg » 30 Ное 2017, 21:46

Аз смених "бананите" - горните криви носачи и се изправи. Беше видимо доста разкрачена задницата. При първоначален оглед не открих луфтове но като напънах гумата с ръце по силно и хлопаше 2см в шарнирите на носача.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 22.03.2016
Пол: Мъж

Re: изкривен ъгъл на задните гуми

Мнение от xristakis2074 » 31 Яну 2018, 18:13

Колеги прикачам, разпечатка на насройката на мостовете направена в един сервиз, да не ме скастрят админите, не го назовавам,.....
x5 preden zaden most.....jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Предишна

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook