Схема на маркучи за пръскачки на X3 E83 LCI

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 22.06.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E83 LCI 2.5si
Мечтае да кара: BMW F25
Детайли за колата: Black Sapphire

Схема на маркучи за пръскачки на X3 E83 LCI

Мнение от byte » 06 Яну 2016, 13:16

Здравейте колеги,

Един проблем ме мъчи от както съм купил колата. Сега като е по-студено, се налага да се ползва по-често течността за чистачки и съответно ме гложде да го оправя. Симптомите са следните:
  • Не достига течност до задната пръскачка - помпата се чува да работи, но течност не се пръска.
  • Губи се течност за чистачки - особеното тук е, че се губи много бавно... ако не се ползват пръскачките, течността не изтича вобще, тоест пълня системата, не ползвам пръскачките, не се губи и капка. Пусна ли пръскачките - помпичките(предни или задни, още не съм локализирал), цялото казанче изчезва (около 5л. мисля) за около 5-6 дена на паркинг... без да съм ползвал чистачките въобще...
  • Има вода/течност в краката на пасажера отзад в дясно под мокета (спрямо шофьорското място) - лятото сипвах вода в системата, за да не хабя течност и съответно не можех да съм сигурен дали водата отзад е реално от дъждове/автомивки или е въпросната течност за чистачки. Като още в началото, когато не знаех за проблема, и бях напълнил системата до горе, на един тиймбилдинг подсушавах с една гъба и някъде над 2 литра "изсмуках от мокета" :paranoid: В момента карам с течност колкото да покрие датчика да не свети, онзи ден инциденто пуснах задната пръскачка, резултата е че днес ми свети лапмата за течността, проверих мокета отзад и мисля че ми мирише на течност за чистачки... не мога да съм 100% сигурен.

Какво направих:
  • Споменах за евентуален проблем като ходих на обслужване в Дару Кар. До онзи момент не знаех всичките симптоми. Мислих, че казанчето е пробито, а водата отзад е от нарушено уплътнение на врата. Казаха ми, че качанчето е здраво, а има вероятност проблемите да са свързани, а именно: маркучът за задната пръскачка да е прекъснат/спукан и течността да се излива в купето под мокета... :dunno: . Предложиха ми да се махнат седалките, да се вдигне мокета, да се прегледа системата, да се изсуши всичко и после да се сглоби.

Въпросите ми са:
  • Къде минава маркучка ча задната пръскачка, има ли схема?
  • Самото купе има ли дренаж под мокета, тоест изтича ли някъде повечето от разлятата течностт или си остава там завинаги... примерно ако се разлее 1 литър вода, той ще изтече ли от някъде или трябва да се изпари след време...
  • Има ли начин някак да се разбере къде е прекъснат маркуча.
[*] Mисля, че този тип ремот е доста времеемък и най-добре да се доверя на Дару Кар, а не да се занимавам сам... :dunno:

Поздрави и за много години! :bchug:
"Computer science is no more about computers than astronomy is about telescopes." - Edsger Dijkstra

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 1.06.2006
Местоположение: sofiata

Re: Схема на маркучи за пръскачки на X3 E83 LCI

Мнение от pepy_81 » 08 Яну 2016, 21:32

Здравей,
И аз имам същият проблем и 100% ти е от маркуча за задната чистачка.Той влиза в купето при пасажера ,след това отива към средната конзола (където е по-високо на краката на задната седалка и там някъде се пука и пълни задно дясно място в краката .Няма дренажи но като махнеш мокета от зад има една тапа която като я натиснеш пада надолу и изтича всичко под колата .Аз лично изключих помпата при казанчето за да не става неволно натискане на лоста и след това езеро.
Поздрави.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 22.06.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E83 LCI 2.5si
Мечтае да кара: BMW F25
Детайли за колата: Black Sapphire

Re: Схема на маркучи за пръскачки на X3 E83 LCI

Мнение от byte » 09 Яну 2016, 10:31

Благодаря за отговора колега,

Как може да се изключи помпата за задната чистачка? Запушване на маркуча или директно самата помпа?
"Computer science is no more about computers than astronomy is about telescopes." - Edsger Dijkstra

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 1.05.2009
Пол: Мъж

Re: Схема на маркучи за пръскачки на X3 E83 LCI

Мнение от gkavrukov » 10 Яну 2016, 19:30

А от какво може да се получава това спукване на този маркуч??? :dunno: :dunno: :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 1.06.2006
Местоположение: sofiata

Re: Схема на маркучи за пръскачки на X3 E83 LCI

Мнение от pepy_81 » 10 Яну 2016, 20:02

Отпред при самото казанче дърпаш буксата и готово ,при мен при поглед отпред е дясната помпа успех!!!
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 18.11.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: X3 E83 2007
Мечтае да кара: X6
Детайли за колата: 3.0 diesel/auto/face/navi

Re: Схема на маркучи за пръскачки на X3 E83 LCI

Мнение от Tison » 04 Дек 2016, 20:50

И какво е решението, освен да се изключи буксата и да не пръска?
sound of six cilinders..........

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 6.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 LCI 3.0d; E46 LCI 330i
Мечтае да кара: BMW

Re: Схема на маркучи за пръскачки на X3 E83 LCI

Мнение от cfk » 03 Май 2019, 11:41

Здравейте, темата е леко прашасала, но виждам че липсва решението на проблема с изтичащата течност. Когато се запуши задната пръскалка, както е обяснил колегата Боримечката в една друга тема, става голямо налягане в маркуча и се разглабя една пластмасова сглобка на маркуча, който отива от казачето към задната пръскалка. Резултата е пълни се купето от дясно с течност за чистачки която няма къде да се изтече. Маркуча минава през централната конзола, в страни от дясно. Конкретната сглобка, която се разкача се намира близо до скоростния лост. За да се стигне до него трябва да се махне пасажерската седалка и страничната кора на конзолата.
Отделно маркуча за предните пръскалки също се прецаква, прегъва се като градински маркуч при пантите на предния капак, тази част която се движи когато се отваря капака, ама тва май е за друга тема .. :bchug:
Изображение

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook