откраднати странични огледала за х5 е53

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 26.06.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е53
Мечтае да кара: лодка

откраднати странични огледала за х5 е53

Мнение от stoianos » 08 Фев 2015, 18:58

Здравейте колеги,
преди няколко дни ми откраднаха странични огледала на х5 е53, както и парктроника в задната броня.
Моля за съвет как да залепя новите огледала, за да не пипат повече копелетата мръсни.
Моля за идеи и за парктроника.
Явно това са неща които лесно се демонтират.

Благадоря предварително!

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: откраднати странични огледала за х5 е53

Мнение от Dimitroff » 08 Фев 2015, 19:09

Голяма драма е с тези огледала, колега...ужасно често им посягат - за последната седмица 3 Е53ки са идвали при нас без огледала, а колко виждам по София...стискам ти палци да е за последно!

Относно захващането - не виждам как ще успееш да ги захванеш така, че да не ги пипат и същевременно да не изменяш конструкцията на огледалата/захващането...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 7.09.2014
Местоположение: София

Re: откраднати странични огледала за х5 е53

Мнение от mit-kong » 08 Фев 2015, 19:48

С бургия разпробиваш главите на винтовете за да не могат да се отвъртят, после слагаш 1 кило силикон и слагаш капачката от долната страна. 100% няма да могат да ги свалят без да ги счупят. (Ако имаш шоков датчик да пуска алармата, докато напъват е допълнителен плюс.) Тъй като ще отнеме много време. Ако ти се наложи ти да си ги свалиш (поради някаква странна причина) ще разполагаш с цялото време на света и ще успееш да ги свалиш. :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: откраднати странични огледала за х5 е53

Мнение от top » 10 Фев 2015, 2:00

И моите ги бяха откраднали и като монтираха новите ги помолих в сервиза да изпилят главите на болтовете. По принцип колата ми не нощува вече на улицата, прибирам я вечер, но някой се е пробвал все пак да ми краде огледалата привечер и беше успял да свали само пластмасовите капачки при болтовете и може би като е видял главите на болтовете се е отказал. Като цяло не препоръчвам колата да нощува навън, все нещо ще направят, ако не успеят целите огледала ще пробват само стъклата, те също са скъпи до колкото знам. Идеята да се сложи силикон в кухината между болтовете и капачките е добра идея, моите нямат, но ще сложа.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 26.06.2009
Местоположение: Sofia
Кара: BMW Х5 3.0D, E53, 2006
Мечтае да кара: колело

Re: откраднати странични огледала за х5 е53

Мнение от Extravaganza » 23 Фев 2015, 14:50

За моя голямо съжаление преди една седмица ми свалиха и моите огледала - целите.... Веднага монтирах нови, разпробиха ми болтовете и махнаха изцяло резбите, лепиха ги, казаха ми от сервиза, че на практика е почти невъзможно да ги свалят без да ги счупят.
Тази сутрин 3 дни след като си монтирах огледалата, пак осъмнях без огледала.... Няма и следа от чупене.... как са ги свалили, идея си нямам... от сервиза също, коментирахме, че минимум час са си играли да ги свалят....

Не знам как да се оправя с този проблем, утре ще ходя пак да си слагам огледала.... и не знам какво да правя...

Моля дайте ми съвет как да си защитя механично... :(
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: откраднати странични огледала за х5 е53

Мнение от top » 23 Фев 2015, 16:18

Просто колата не трябва да седи на улицата, това за съжаление е решението. До нас има един с една S класа от старите W220 и на тоя човек не мога да му се начудя, държи си колата отвън и всеки месец го гледам как стои без огледала, лайсни и парктроници, като сложи ги има по 2-3 дена и после пак му ги махат и това постоянно се повтаря.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 27.02.2015
Кара: E53 4.4

Re: откраднати странични огледала за х5 е53

Мнение от Herr.D » 27 Фев 2015, 0:42

Оправия няма , моите в рамките на 3 месеца два пъти "хванаха крака" . И лепих , и пробивах , и ковах ... Решение на проблема няма .
Но не мога да си обясня за къде са им притрябвали на тия 15-годишни коли ?

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 9.03.2008

Re: откраднати странични огледала за х5 е53

Мнение от lisi4eto » 13 Мар 2015, 20:49

Здравейте.... и ние се оказахме без огледала в рамките на 40мин... И то на обед... бях потресена... моля кажете поне къде да намеря сега огледала да си взема и на каква цена въреят, понеже хич не знам. ...
Е53 2000-2001.... мамка им... ако някъде видите светлозелени, към сиви моля ви ми каЖете. Едното има забележка на самото стъкло и винаги ще си го позная...

Пич, къде ми е колата?
Аватар
Мнения: 3058
Регистриран на: 5.02.2002

Re: откраднати странични огледала за х5 е53

Мнение от ! Алекс » 16 Мар 2015, 10:26

Не знам но в продавалника е пълно с огледала и половината като ги гледам ми се струват крадени,срязани кабели без стойки и т.н.Проверете там някой може да си познае неговите.Кофти е да осъмнеш без огледала но като вземеш в предвид цената и времето за сваляне са като магнит за крадците.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 126
Регистриран на: 6.12.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е53
Мечтае да кара: Боинг 777

Re: откраднати странични огледала за х5 е53

Мнение от homey » 17 Мар 2015, 21:20

Снощи и аз осъмнах в Стрелбище - София без фотохроматичните си стъкълца! Да им изсъхнат ръчичките на шибаните копеленца! А що се отнася до продавачите от продавалник и български сайтове и автокъщи, призовавам колегите от форума да не купуват стоката им. Не забравяйте, че са крадени от самите нас и щастието на някой е нещастие за друг!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 674
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: откраднати странични огледала за х5 е53

Мнение от theraven_nz » 20 Мар 2015, 13:18

IMAG1073.jpg
Днес и аз осъмнах без огледала, и то пред работа на оживено място. Не мога да повярвам колко нагли са станали... думи нямам...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
---

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 15.03.2006
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: 525d
Мечтае да кара: m6 grandcoupe
Детайли за колата: e39 01

Re: откраднати странични огледала за х5 е53

Мнение от bigdady » 20 Мар 2015, 15:03

абе тия как ги свалят така чупат ли ги с шут ли. Не една е39ка в центъра видях пак така ги бяха свалили
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: откраднати странични огледала за х5 е53

Мнение от top » 20 Мар 2015, 15:31

bigdady написа:абе тия как ги свалят така чупат ли ги с шут ли. Не една е39ка в центъра видях пак така ги бяха свалили


Развинтват ги а кабелите ги режат. На полицията не им пука, дивашка държава, това да ти крадат огледала, парктроници и други неща от колата е супер простотия, показва какво е развитието на обществото ни. А крадците са скапани измекяри които за нищо не стават и са дошли в София да крадат. Интересно дали в други големи градове се крадат такива неща.

Иначе човек като отвори OLX е пълно с такива обяви:

Изображение

За какво му е на някой който продава части да продава огледалото по този начин? Явно е бързал да го вземе от някъде, иначе за какво да реже кабели? Полицията толкова ли не може да ги разпита тия от къде им е произхода на частите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 126
Регистриран на: 6.12.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е53
Мечтае да кара: Боинг 777

Re: откраднати странични огледала за х5 е53

Мнение от homey » 20 Мар 2015, 18:33

Полицията много добре знае кой какво краде ама не си мърда пръста. Само че, не му е мястото тук да коментираме. А в България да имаш хубава кола означава да си непрекъснато на тръни. Нестига, че плащаме по 2000 лв. застраховки (които не покриват кражба на огледала за по 1000 лв.) ами и още толкова наеми за платени паркинги и гаражи даваме за да не ни крадът. Да ти ___ и държавата! :no:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 4.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e36 328 touring

Re: откраднати странични огледала за х5 е53

Мнение от sv » 21 Мар 2015, 9:27

Добре де, ако се разпробият винтовете и се наклепе яко с някакво твърдо лепило или течен метал? Някои каза силикон ама той е мек и може да го изчоплят.

Следваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook