X5 E53 Скоростна Кутия !

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 17.11.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 3.0D & AUDI A6 3.0 TDI
Мечтае да кара: M5

X5 E53 Скоростна Кутия !

Мнение от DonTodi » 27 Яну 2015, 20:33

Колеги странен проблем ми се появи на джипа.В началото на лятото сменях маслото на скоростната кутия с машина.Взех 10л. , филтар гарнитура букса както си трябва.След като минах 4000 5000 км кутията взе да включва по остро САМО когато е студена колата.Най вече се усеща като караш по наклон и стига 2000 оборота леко рита падат до 1800 веднага вдига на 2000 и си включва.Това го прави само когато колата е студена.В момента в който загрее скоростите са повече от перфектни.Няма играене на обороти.Пробвал сам е на магистрала на автопилот оборотите не мърдат и включва перфектно.Покрай студовете забелязах и друго нещо.Като постои повече време 6 7 часа и като запаля на отворена врата някаде долу се чува едно дрънкане сякаш на ламарина.Казаха ми че може да е от хидросъединителя.Някой по компетентен може ли да каже на какво се дължат тези 2 проблема.Благодаря :)

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 25.02.2014
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E53/3.0D/218

Re: X5 E53 Скоростна Кутия !

Мнение от nvladev » 27 Яну 2015, 21:07

DonTodi написа:Колеги странен проблем ми се появи на джипа.В началото на лятото сменях маслото на скоростната кутия с машина.Взех 10л. , филтар гарнитура букса както си трябва.След като минах 4000 5000 км кутията взе да включва по остро САМО когато е студена колата.Най вече се усеща като караш по наклон и стига 2000 оборота леко рита падат до 1800 веднага вдига на 2000 и си включва.Това го прави само когато колата е студена.В момента в който загрее скоростите са повече от перфектни.Няма играене на обороти.Пробвал сам е на магистрала на автопилот оборотите не мърдат и включва перфектно.Покрай студовете забелязах и друго нещо.Като постои повече време 6 7 часа и като запаля на отворена врата някаде долу се чува едно дрънкане сякаш на ламарина.Казаха ми че може да е от хидросъединителя.Някой по компетентен може ли да каже на какво се дължат тези 2 проблема.Благодаря :)

За дрънкането при по- студено време, това най- вероятно се дължи на печката ти.

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 1.05.2009
Пол: Мъж

Re: X5 E53 Скоростна Кутия !

Мнение от gkavrukov » 27 Яну 2015, 21:58

и аз го имам това дрънкане при палене от къде може да е по точно ако е от печката и как може да се оправи че е много дразнещо, :?: :?: :?: :?: :?: :bowdown: Благодаря предварително

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 9.02.2011
Кара: Кон

Re: X5 E53 Скоростна Кутия !

Мнение от axel.folu » 27 Яну 2015, 23:18

Печката трябва да е нагласена за за запали и да дрънка.

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 1.05.2009
Пол: Мъж

Re: X5 E53 Скоростна Кутия !

Мнение от gkavrukov » 27 Яну 2015, 23:40

искаш да кажеш че с това дрънчене на ламарина има общо паленето на печката ли колега? едва ли и при спряна печка пак е така ? някои има ли идея от къде може да е?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 17.11.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 3.0D & AUDI A6 3.0 TDI
Мечтае да кара: M5

Re: X5 E53 Скоростна Кутия !

Мнение от DonTodi » 28 Яну 2015, 1:06

Не е от печката.Прави го само като е студено и е стояла.Палиш дрънка за 1 2 сек и спира това е.Иначе забравих да кажа колата е 2006г. 6 степенна кутия ZF .

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 1.05.2009
Пол: Мъж

Re: X5 E53 Скоростна Кутия !

Мнение от gkavrukov » 28 Яну 2015, 18:58

колега моята е 5 степенна GM и миналата седмица ми правиха скоростите и пак си остана това дрънчене на ламарина и си мисля че не е от скоростите. Почва да се чудя да не е нещо от стартера :?: :?: :?: :?: :?: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 9.02.2011
Кара: Кон

Re: X5 E53 Скоростна Кутия !

Мнение от axel.folu » 28 Яну 2015, 20:27

Аз го имам това дрънчене то не е дрънчене ами като все едно местиш чаша с вода като вкл на D N R скоростите но аз в момента съм със съвсем друга марка кола :lalala:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 17.11.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 3.0D & AUDI A6 3.0 TDI
Мечтае да кара: M5

Re: X5 E53 Скоростна Кутия !

Мнение от DonTodi » 29 Яну 2015, 18:09

А някой има ли идея защо придърпва така като е студена колата и в момента в който загрее спира да го прави ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Re: X5 E53 Скоростна Кутия !

Мнение от iliew » 29 Яну 2015, 19:11

DonTodi написа:А някой има ли идея защо придърпва така като е студена колата и в момента в който загрее спира да го прави ?

Хидротрансформатор

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 17.11.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 3.0D & AUDI A6 3.0 TDI
Мечтае да кара: M5

Re: X5 E53 Скоростна Кутия !

Мнение от DonTodi » 29 Яну 2015, 20:10

iliew написа:
DonTodi написа:А някой има ли идея защо придърпва така като е студена колата и в момента в който загрее спира да го прави ?

Хидротрансформатор


Друго трябва ли да се сменя ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: X5 E53 Скоростна Кутия !

Мнение от Kris » 29 Яну 2015, 22:05

Аз си мисля, че може маслото което си сменил да е калпаво (гъсто). И като е студено да прави мизерии, а като загрее маслото и стане по-тънко/воднисто и т.н. да си върши работата както трябва. Също така може и да не са доляли колкото трябва и пак като загрее и си направи налягане да се справя някак си.

И естествено вариант, хидротрансформатора да си е заминал.

Но сериозно погледнато, закарай колата при някой който разбира от БМВ и знае какво прави, а не просто от коли. Най малкото ще ти диагностира проблема точно и ще можеш да се насочиш към решаването му. А не да изпосмениш всичко защото някой ти е казал, че е чул, че Пешо е гледал през плета как правят една подобна кола и станало.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 17.11.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 3.0D & AUDI A6 3.0 TDI
Мечтае да кара: M5

Re: X5 E53 Скоростна Кутия !

Мнение от DonTodi » 30 Яну 2015, 0:46

Kris написа:Аз си мисля, че може маслото което си сменил да е калпаво (гъсто). И като е студено да прави мизерии, а като загрее маслото и стане по-тънко/воднисто и т.н. да си върши работата както трябва. Също така може и да не са доляли колкото трябва и пак като загрее и си направи налягане да се справя някак си.

И естествено вариант, хидротрансформатора да си е заминал.

Но сериозно погледнато, закарай колата при някой който разбира от БМВ и знае какво прави, а не просто от коли. Най малкото ще ти диагностира проблема точно и ще можеш да се насочиш към решаването му. А не да изпосмениш всичко защото някой ти е казал, че е чул, че Пешо е гледал през плета как правят една подобна кола и станало.


Това за маслото и аз го мислех.Иначе проверихме нивото на маслото и си е наред.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: X5 E53 Скоростна Кутия !

Мнение от Kris » 30 Яну 2015, 23:51

Значи сещам се и за друг тест. До колко е показателен незнам, но съм имал бмв с проблем в скоростите точно като твоя, но беше Е36 '91г. Та пробвай когато е загряла колата, и не ти прави проблеми, както казваш. И стоиш на място на с натисната спирачка и на "D", пускаш спирачката, даваш леко газ (както нормално би тръгнал). След това когато оборотите се вдигнат и колата тръгне, пускаш газта за малко (колкото да отделиш крака от педала) и после го натискаш пак "по-агресивно" и виж дали ще "ритне" скоростната кутия. Ако не го направи или просто се зачуди малко и после само се "изстреля" си мисля, че не е от скоростите. Ако го почустваш все едно някой е спрял в теб отзад, е ясна работата.


Пак казвам, това не претендирам, че е точно.

Но съм го пробвал на Е46, и Е39 със здрави автомати и грам не "ритна", а на колата ми която имаше проблем, като този, направо все едно автобус се спираше в мен, а като я караш нормално и със загряла ск. кутия всичко си изглеждаше нормално (освен като беше студена кутията :) )

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 27.07.2014
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: X5 M, A8 4.2 TDI

Re: X5 E53 Скоростна Кутия !

Мнение от Стоян Чанев » 04 Фев 2015, 21:42

Написаният по-горе от колегата "тест" изобщо не е показателен, защото при смяната на газ и спирачка, както и пускането на газта и повторното и по-силно натискане е напълно възможно да се получи "залюляване" на автомата. Най-добре сутринта се качете с човек който е наясно, свържете кабел за диагностика и гледайте работата на кутията в реално време.

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook