въпрос за спортна генерация за Х5 3.0д

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 16.12.2012
Пол: Мъж

въпрос за спортна генерация за Х5 3.0д

Мнение от dimas_e39 » 19 Дек 2014, 17:35

здравейте колеги имам въпрос тъй като не сам сигурен какъв избор да направя и изобщо дали да правя промяната. Става въпрос за спортна генерация на бмв Х5 3.0д разглеждах ебай и открих въпросната лиготиика :) спрях се на 2 варианта кобра спорт (по скъпата) и диренца и двете са съставени от всички части като се започне от колекторите до края но и двете не са със гърнета на края а само с накраиници единия ми въпрос е защо е така а другия ми е за това какво отражение ще окаже тази промяна ще има ли разлика в разхода и вървенето и проблем ли ще е да махна гърнето сас извитите на доло накраиници ??? дайте си компетентното мнение защото много се навивам и нямам търпение да си поръчам ииии като цяло ми кажете коя е по добрата марка ???? благодаря предварително

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: въпрос за спортна генерация за Х5 3.0д

Мнение от Kris » 21 Дек 2014, 9:42

Освен да започне да бучи малко повече (което е добре ако не е като трактор), ще почнеш и на мивка да ходиш по-често с правите кюнци и без гърнета.

А от гледна точка на вървеж и разход си мисля, че и да има някакво подобрение осезаемо няма да го усетиш (ако си само с генерациа).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 26.06.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 03' e46 330d
Мечтае да кара: Bmw E34 M5
Детайли за колата: Италиански ковчег, на пътя към възкресението си.

Re: въпрос за спортна генерация за Х5 3.0д

Мнение от daniel_e30 » 21 Дек 2014, 23:03

За мен Supersprint ми харесват най-много, иначе както е казал колегата, ще попушва малко повече, осезаема разлика в вървеж няма ако по колата не са правени други интервенции. Семейното Х3 (3.0д 218 к.с ) е с права тръба 60-тка и с Supersprint крайно гърне и на мен лично ми харесша, осезаема разлика има в вървежа когато колата е ремапната и чипната пак личен опит, и то просто защото колата се ''отпушва'' и изкарва газовете по-бързо. Поздрави ! :)
Последна промяна daniel_e30 на 23 Дек 2014, 10:29, променена общо 1 път
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: въпрос за спортна генерация за Х5 3.0д

Мнение от Borymeckata » 22 Дек 2014, 9:13

Колеги, ето ви въпрос за размисъл. В БМВ също има дизайнери, при това - не лоши. Все някога на някой от тях му е хрумвала идеята да изправи кюнците на дизела. Но не са го направили... Интересно защо? Искам да кажа, че вероятно има причина ауспухът на дизелите да е завит надолу. И тази причина явно не е естетическа. Едва ли е свързано и с екологията, значи какво остава...?

Колегата пита какво да очаква от новите кюнци. Да ти върна въпроса - а ти какво очакваш, Колега? Нафтовата печка няма да стане F1, това е сигурно...
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: въпрос за спортна генерация за Х5 3.0д

Мнение от Kris » 23 Дек 2014, 0:18

Идеята е да не се получава този ефект (особено при по-продължително извън градско)

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 26.06.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 03' e46 330d
Мечтае да кара: Bmw E34 M5
Детайли за колата: Италиански ковчег, на пътя към възкресението си.

Re: въпрос за спортна генерация за Х5 3.0д

Мнение от daniel_e30 » 23 Дек 2014, 10:30

Че си е черно,черно си е :mhihi: Ама пък кеф и звук.. цена нямат. :) Моят магнафлоу го продадох на един френд и сега си чакам суперспринт-а, та ще кажа и от него какви са впечатленията. :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 200
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: F31

Re: въпрос за спортна генерация за Х5 3.0д

Мнение от бабъл » 23 Дек 2014, 10:40

Купете си и по един DPF и няма да е черно :)

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 16.12.2012
Пол: Мъж

Re: въпрос за спортна генерация за Х5 3.0д

Мнение от dimas_e39 » 25 Дек 2014, 14:15

Здравейте колеги весела коледа на всички благодаря за мнението , за въпросното бучене ми казаха че е от премахването на катализатора (преди да я купя за го изкормили) , а за избора реших да си поръчам диренца защото е по евтина от кобрата с половин цена а ми изглежда същата система на снимки
$_57.JPG
това е въпросната диренца дайте мнение отново по видяното а мисля че това малкото гърненце второто дефакто маи е някакво катализаторче
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook