Реален Разход на Х6-30Д-40Д - Е71.TwinPowerTurbo

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Реален Разход на Х6-30Д-40Д - Е71.TwinPowerTurbo

Мнение от rafa224 » 09 Апр 2015, 21:00

VIKING_WARRIOR написа:
rafa224 написа:
VIKING_WARRIOR написа:Ами тук са американско изпълнение. Имат друг фасон не отговарят на Европейските стандарти и ще трябва да давам луди пари за поправки и акцизи. Това ме спира. Аз си я купувам за БГ. Тук си карам тукашните камиони. Бензина е евтин доста за галон в момента.

Предполагам знаеш Х5 и Х6 се произвеждат в САЩ. Сигурно има начин да се добере човек до такива, които са правени за Европа. Освен това в БГ е пълно с коли правени за американския пазар. Особено когато долара беше слаб. Акциза за автомобилите отпадна отдавна, плаща се ДДС и мито за внос на автомобил от САЩ. Но има тънкости и човек като теб, който живее и работи там може да се възползва и да внесе без тях. Иначе тук се минава само технотест и си готов :lol:
Sent from my iPhone 6 Plus 128GB using Tapatalk


А, това са приятни новини. Незнаен че акциза е паднал. Иначе мога да си внеса една кола на мое име и да я карам даже с американските номера доколкото знам. Знам че се правят във САЩ всичките БМВ -та. Ще взема да проуча въпроса наистина. Даже да е американският вариант пак ще съм доволен защото имат много богато оборудване. Както Ти споменах се преместих от Маями във Лос Анджелес което малко ми направи лоша услуга защото данъците и таксите и стандарта на живот във Калифорния са по-високи от Флорида и малко ми идва нанагорно със покупките от тук но пък съм много по-доволен от качеството на Живот. За ML & Q си адски прав. Аз проверих на Мерцедес АМГ версията МЛ550 и да Ти кажа харчи като ламя не по-малко от 15 това по думите на консултанта във магазина. Вярно че беше надута версия но пък аз си падам по AMG защото имах едно добро и старичко AMG SEC560 coupe Мерцедес от 1991 и го карах над десет години като основна кола и после минах на Брабус 124 чисто ново от магазина и малко ми е тръпка тази марка но в момента не мога да си изкривя душата БМВ са Номер 1. Просто това е неоспорим факт.

Проучи как стоят нещата и цените на Х5 F15 пък може да докараш една за мен ;) Аз ще ти кажа как може да дойде в БГ без ДДС и мито. :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 7.04.2011
Пол: Мъж

Re: Реален Разход на Х6-30Д-40Д - Е71.TwinPowerTurbo

Мнение от gogo 1 » 15 Апр 2015, 20:21

Здравейте, да питам и аз по темата-брат ми си взе е70 40д 2012г. и при първото пътуване му е дал разход около 12.5л. почти само извънградско при нормално каране.Това е почти двойно от каталожните данни и ми се струва нереално.Възможно ли е да има някакъв
проблем?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 11.12.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 4.6 is
Мечтае да кара: Alpina B5 ili B7

Re: Реален Разход на Х6-30Д-40Д - Е71.TwinPowerTurbo

Мнение от bobby81 » 16 Апр 2015, 7:38

gogo 1 написа:Здравейте, да питам и аз по темата-брат ми си взе е70 40д 2012г. и при първото пътуване му е дал разход около 12.5л. почти само извънградско при нормално каране.Това е почти двойно от каталожните данни и ми се струва нереално.Възможно ли е да има някакъв
проблем?

Какво е нормалното каране на брат ти? Защото скоростта от каталожните данни е 90 км/ч извънградско и 50 градско, но се съмнявам брат ти да е карал са такива скорости!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Реален Разход на Х6-30Д-40Д - Е71.TwinPowerTurbo

Мнение от rafa224 » 16 Апр 2015, 8:59

gogo 1 написа:Здравейте, да питам и аз по темата-брат ми си взе е70 40д 2012г. и при първото пътуване му е дал разход около 12.5л. почти само извънградско при нормално каране.Това е почти двойно от каталожните данни и ми се струва нереално.Възможно ли е да има някакъв
проблем?

Да кажи какво е нормално каране :) При скорост 140 км. извънградско не би трябвало да даде повече от 10 л. На мен 30d ми дава 9,5 по магистрала при 140-150 км. и около 8 когато не съм на магистрала. А дават почти изравнен разход при 30d и 40d

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 21.11.2011

Re: Реален Разход на Х6-30Д-40Д - Е71.TwinPowerTurbo

Мнение от b.grozdev » 23 Апр 2015, 22:45

Извинявам се, че се намесвам така в диспута, но... Аз карам едно Х6 2010 3,5 д, и ми прави следното впечатление. Когато карам извънградско с 120-130 км/ч ми гори около 10-10,5/100, в момента в който увелича скоростта с двайсет км, разхода веднга скача. И се получава следното, вече при 140-150км/ч разхода съответно става 12,5, при 160-180 км-ч, 13,5-14л. Предната ми кола беше Ауди а8 4,2 ТДИ, и определено при тези скорости беше по-икономична. Да не кажа, че, съм падал и под осем на сто, с нормално каране. Нещо, което за Х-са е абсолютно невъзможно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 13.07.2013
Пол: Мъж
Кара: AMG 560SEC WB 1990
Мечтае да кара: ... като горното,ама ново...
Детайли за колата: This AMG is a very special car in so many ways, the fact that this AMG is an authentic AMG Germany with proof of origin that the M117 / 9 motor was first developed in Germany not Japan. It is an AMG 6.0 DOHC wide body which is one of the most desirable and rarest cars in today's car collection market. The car was built during the final year of the AMG ERA during the merge with Mercedes Benz. This car is also equipped with the rarest engine AMG has ever built which is the M117-9 6.0 32v. There was a very limited number of these authentic AMG engines built in Germany and I would I estimate roughly around 5 or 6.

Re: Реален Разход на Х6-30Д-40Д - Е71.TwinPowerTurbo

Мнение от VIKING_WARRIOR » 24 Апр 2015, 2:43

Благодаря Колега Гроздев. Ами вероятно мотора понеже е по-голям от този който аз искам( 3,0 TwinPower Turbo 2015). Иначе смятам че един нов двигател от 2015 би следвало да бъде по-икономичен от 2010 все пак излязоха нови концепции и подобрения. Лека вечер.


Sent from my iPhone 6 Plus 128GB using Tapatalk
Dream as if you 'll live forever, live as if you'll die today.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 2.06.2008
Местоположение: София, Възраждане
Пол: Мъж
Кара: Х3 § Lupo

Re: Реален Разход на Х6-30Д-40Д - Е71.TwinPowerTurbo

Мнение от Georgi_G » 24 Апр 2015, 6:57

Като изключим новостите по двигателите, това с разхода и скоростта е стара тема още повече, че големите (високи и широки) бута са с коефициент на въздушно съпротивление близък до този на домашен фотьойл.
По спомени, въздушното съпротивление е право пропорционално на квадрата на скоростта, с две думи при машини, смятани за скорост при 90-100км/ч е едно, а оттам нагоре расте яко и неуправляемо. Абе проста математика и още по-проста физика.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 13.07.2013
Пол: Мъж
Кара: AMG 560SEC WB 1990
Мечтае да кара: ... като горното,ама ново...
Детайли за колата: This AMG is a very special car in so many ways, the fact that this AMG is an authentic AMG Germany with proof of origin that the M117 / 9 motor was first developed in Germany not Japan. It is an AMG 6.0 DOHC wide body which is one of the most desirable and rarest cars in today's car collection market. The car was built during the final year of the AMG ERA during the merge with Mercedes Benz. This car is also equipped with the rarest engine AMG has ever built which is the M117-9 6.0 32v. There was a very limited number of these authentic AMG engines built in Germany and I would I estimate roughly around 5 or 6.

Re: Реален Разход на Х6-30Д-40Д - Е71.TwinPowerTurbo

Мнение от VIKING_WARRIOR » 24 Апр 2015, 7:08

Georgi_G написа:Като изключим новостите по двигателите, това с разхода и скоростта е стара тема още повече, че големите (високи и широки) бута са с коефициент на въздушно съпротивление близък до този на домашен фотьойл.
По спомени, въздушното съпротивление е право пропорционално на квадрата на скоростта, с две думи при машини, смятани за скорост при 90-100км/ч е едно, а оттам нагоре расте яко и неуправляемо. Абе проста математика и още по-проста физика.


Ами мен това ме устройва. Карам максимум със 110км на магистрала. Останалото е набутване финансово а пристигаш със 15 минути по-рано. Разликата е незначителна. ;)


Sent from my iPhone 6 Plus 128GB using Tapatalk
Dream as if you 'll live forever, live as if you'll die today.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Реален Разход на Х6-30Д-40Д - Е71.TwinPowerTurbo

Мнение от rafa224 » 24 Апр 2015, 13:15

Да но така не можеш да се порадваш на възможностите на колата и да се насладиш на мощното изреваване на двигателя. :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 13.07.2013
Пол: Мъж
Кара: AMG 560SEC WB 1990
Мечтае да кара: ... като горното,ама ново...
Детайли за колата: This AMG is a very special car in so many ways, the fact that this AMG is an authentic AMG Germany with proof of origin that the M117 / 9 motor was first developed in Germany not Japan. It is an AMG 6.0 DOHC wide body which is one of the most desirable and rarest cars in today's car collection market. The car was built during the final year of the AMG ERA during the merge with Mercedes Benz. This car is also equipped with the rarest engine AMG has ever built which is the M117-9 6.0 32v. There was a very limited number of these authentic AMG engines built in Germany and I would I estimate roughly around 5 or 6.

Re: Реален Разход на Х6-30Д-40Д - Е71.TwinPowerTurbo

Мнение от VIKING_WARRIOR » 24 Апр 2015, 21:22

rafa224 написа:Да но така не можеш да се порадваш на възможностите на колата и да се насладиш на мощното изреваване на двигателя. :lol:


Ах Ти палавнико. ;) После кой ще плаща глобите? Хм? ;) Вдигал съм скорости знам какво е усещането и адреналина но нали знаеш че и с 250 км/ч да се движиш все ще се намери някой който да профучи покрай Теб.


Sent from my iPhone 6 Plus 128GB using Tapatalk
Dream as if you 'll live forever, live as if you'll die today.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Реален Разход на Х6-30Д-40Д - Е71.TwinPowerTurbo

Мнение от rafa224 » 25 Апр 2015, 15:25

VIKING_WARRIOR написа:
rafa224 написа:Да но така не можеш да се порадваш на възможностите на колата и да се насладиш на мощното изреваване на двигателя. :lol:


Ах Ти палавнико. ;) После кой ще плаща глобите? Хм? ;) Вдигал съм скорости знам какво е усещането и адреналина но нали знаеш че и с 250 км/ч да се движиш все ще се намери някой който да профучи покрай Теб.


Sent from my iPhone 6 Plus 128GB using Tapatalk

Няма как да карам с 250 км/ч. защото немските автомобили са ограничени фабрично да вдигат до 230 км/ч. :D А сега сериозно не е въпроса да се движиш с ....все пак това не е спортна кола. Говоря за звука от мощното изреваване, за залепването за седалката като натиснеш да ускори и т.н

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 13.07.2013
Пол: Мъж
Кара: AMG 560SEC WB 1990
Мечтае да кара: ... като горното,ама ново...
Детайли за колата: This AMG is a very special car in so many ways, the fact that this AMG is an authentic AMG Germany with proof of origin that the M117 / 9 motor was first developed in Germany not Japan. It is an AMG 6.0 DOHC wide body which is one of the most desirable and rarest cars in today's car collection market. The car was built during the final year of the AMG ERA during the merge with Mercedes Benz. This car is also equipped with the rarest engine AMG has ever built which is the M117-9 6.0 32v. There was a very limited number of these authentic AMG engines built in Germany and I would I estimate roughly around 5 or 6.

Реален Разход на Х6-30Д-40Д - Е71.TwinPowerTurbo

Мнение от VIKING_WARRIOR » 26 Апр 2015, 0:22

Знам знам и съм съгласен с Теб абсолютно. 1994година имах Мерцедес AMG560 SEC модел 1991 година. Вярно че съм навъртял само 40000км за 10 години с него защото не ми стигаха парите за бензина но пък какъвто отскок имаше той и как натягаше коланите при спиране и как ме залепяше за седалката при потегляне още ми се насълзяват очите при този спомен. Това за момента в живота ми е и остава най-мощната кола която съм имал (не която съм карал). Сега се задоволявам със 200 коня и като мина на Х6 със 300. Като знам че има Бугати Вейрън и МакЛарън просто няма смисъл да се напъва човек. Все някой ще изскочи със нещо по-голямо и мощно. Ранните 90години не беше така. Тогава имаше малко коли най-много някое Ауди "яйце"80 или Ауди 200 Турбо Инжекцион. Та на онази среда аз се чувствах много на високо признавам си. Оттогава си останах върл фен на AMG но в момента признавам на БМВ предимството че са по-ефишънт по отношение на двигателите. Направо са богове в сравнение Блутека на Мерцедес. Това е доказан ФАКТ. В момента БМВ за мен са на първо място пред Мерцдес и Ауди в този аспект. N1.
Dream as if you 'll live forever, live as if you'll die today.

Предишна

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook