Покарах без да затворя капачката на маслото?

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 10.04.2014

Покарах без да затворя капачката на маслото?

Мнение от Bokrael » 10 Авг 2014, 14:15

Здрасти народе, исках да попитам проблем ли е, че карах 50км без да съм завъртял капачката на маслото? Че бях почнал да си доливам и звънна телефона и се наложи да тръгна спешно и не съм бил затворил. Хубавото е, че масло не е пръскало по вътрешната страна на капака и капачката не беше могла да изпадне и да я изгубя, но се чудех да не съм навредил на нещо друго, тъй като не съм наясно с последствията от това? Също така, засичах и разход точно докато съм карал без капачка има ли шанс да повлиява това на разхода и да ми е дало грешен разход? :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Покарах без да затворя капачката на маслото?

Мнение от zvetiko » 10 Авг 2014, 14:54

Bokrael написа:Здрасти народе, исках да попитам проблем ли е, че карах 50км без да съм завъртял капачката на маслото? Че бях почнал да си доливам и звънна телефона и се наложи да тръгна спешно и не съм бил затворил. Хубавото е, че масло не е пръскало по вътрешната страна на капака и капачката не беше могла да изпадне и да я изгубя, но се чудех да не съм навредил на нещо друго, тъй като не съм наясно с последствията от това? Също така, засичах и разход точно докато съм карал без капачка има ли шанс да повлиява това на разхода и да ми е дало грешен разход? :dunno:


Горивната смес е била по-бедна, вероятно ДМЕ е направил корекция на състава и, което най-вероятно ще окаже влияние върху разхода, сега като покараш още 50-на километра със затворена капачка ще има нови корекции и всичко ще бъде наред. ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Покарах без да затворя капачката на маслото?

Мнение от Borymeckata » 11 Авг 2014, 7:35

Щом не си изгубил масло - не виждам проблем. Аз преди години направих нещо подобно с една дизелова мазда - не съм вкарал докрай щеката, след като съм проверил маслото. И за десетина километра беше изхвърлила половината масло от мотора. Усетих се чак като светна лампата за маслото... Неприятни спомени, но при теб нищо фатално не е станало.
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1212
Регистриран на: 26.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E39, сега Нисан 370z с 4 врати
Мечтае да кара: Z8

Re: Покарах без да затворя капачката на маслото?

Мнение от Alexch » 11 Авг 2014, 13:25

Ха, аз един път по същия начин половин ден карах с отворена капачка и нe знам как не е изпаднала като я бях оставил върху филтърната кутия :mhihi:
bai_ILIA написа:стига сте се депресирали с ремонти, наслаждавайте се на колите си и радостта от шофирането понеже те ще се развалят със сигурност :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Покарах без да затворя капачката на маслото?

Мнение от rafa224 » 18 Авг 2014, 10:51

А не може ли да са влезли някакви боклуци в маслото от незатворената капачка?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 13.03.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: Х5
Детайли за колата: X5 E70 35d 2009 г.

Re: Покарах без да затворя капачката на маслото?

Мнение от goro57 » 18 Авг 2014, 21:33

ама никакви... :lol:

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook