Навигация erisin монтаж?

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 5.11.2008
Местоположение: София
Кара: X5 40d
Мечтае да кара: Всички коли на света!

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от svetliol » 16 Апр 2017, 7:45

Добро утро.
Има ли опция за хората с DSP да се постави plug and play подобна машина без да се налага преправяне?
BMW не се купува защото ти трябва, а защото искаш!

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 11.09.2016

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от Vidinski87 » 18 Апр 2017, 18:19

Тук май всеки задава въпроси никой не е компетентен в сферата за жалост :(

Матрицата на SuPeR_FLY
Аватар
Мнения: 3637
Регистриран на: 21.05.2007
Местоположение: 7-мия кръг на Ада!
Пол: Мъж
Кара: E30-327,E36-330i,Е53-4.4i,E70-4.8i
Мечтае да кара: и да е жив и здрав!

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от POL_Starshi » 19 Апр 2017, 7:47

Vidinski87 написа:Тук май всеки задава въпроси никой не е компетентен в сферата за жалост :(


Защото е форум, а не фирмен сервиз! Относно въпроса става и за машини с DSP, но има малко допълнително неща , които се правят и окабеляване!
<Правила за поведение във форума на "BMW Club Bulgaria"!>
Най-важното правило е: НИКОГА НЕ ПУБЛИКУВАЙ В ИНТЕРНЕТ ФОРУМА НЕЩО, КОЕТО НЕ БИ ПОСМЯЛ ДА КАЖЕШ В ОЧИТЕ НА СЪОТВЕТНИЯ ЧОВЕК!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 5.11.2008
Местоположение: София
Кара: X5 40d
Мечтае да кара: Всички коли на света!

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от svetliol » 19 Апр 2017, 17:46

POL_Starshi написа:
Vidinski87 написа:Тук май всеки задава въпроси никой не е компетентен в сферата за жалост :(


Защото е форум, а не фирмен сервиз! Относно въпроса става и за машини с DSP, но има малко допълнително неща , които се правят и окабеляване!

Мерси. За сега само го обмислям и все още чета и събирам информация.
BMW не се купува защото ти трябва, а защото искаш!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от PeReZ » 19 Апр 2017, 18:09

Не, не става с директен монтаж за DSP и не трябва да си много компетентен, за да знаеш, че без допълнителен модул, който да управлява DSP-то, няма как да тръгне нещо през него.
Откача се DSP то и вече говорителите трябва да бъдат захранени от друг усилвател (със стандартни входове) или директно от Ерисин-а (само, че той не може да храни басовете).
Писано е толкова много пъти, че сигурно вече на "компетентните" им е писнало да отговарят.
Най-лесният вариант е с афтърмаркет усилвател, който да захранва говорителите и който да е свързан към стандартните чинчови (RCA) изходи за усилвател на Ерисина.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 8.10.2004
Пол: Мъж
Кара: батмобил
Мечтае да кара: N54B30

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от The Sniper™ » 07 Май 2017, 14:38

Батман написа:В OLX-а ми попадна това:

ж5.jpg


Хареса ми, че се доближава на максимум до оригиналната!
Някой дали е виждал, пипал, кусвал от това животно?!!


тази единствено се продава в БГ, но е стар модел!

Иначе има и това: http://www.ebay.co.uk/itm/CUSTOM-FIT-BM ... Swx6pYpYym
http://xtrons.co.uk/pb7639bap-7-hd-digi ... es-x5.html

Но не го намирам в БГ :ranting:


Колега, втора година ползвам навигация Erisin в друг модел ;). Закупих я нова от приятел, който се занимава с внос на марката. От него знам, че по-правилният вариант е операционна система WindowsCE/тяхната си китайка, понеже зарежданете на Android моделите е сравнително дълго (около 45сек.).
Плюсове:
1. Работи пъргаво, не прави проблеми *с едно изключение
2. Перфектна комуникация с canbus, включително с бутоните на волана - пълен контрол +възможност за remap, дори в режим GPS следи разход
3. Навигацията е прецизна, лесно се обновява, "окото" има добър обхват и то бутнато зад жабката
Минуси:
1. Веднъж на 40-50 стартирания радиото блокира и е нужен рестарт - гасене на колата и вадене на ключа за 20секунди
2. Бутоните (поне при мен) светят различно от останалите и не се димират, но не е дразнещо

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 430
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: х5 4.6is
Детайли за колата: трака..на 8 цилиндъра

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от Батман » 13 Май 2017, 14:02

xtrons ми хареса, защото е досущ като оригиналната!
има андроид 7 - зарежда доста бързо

има 2 варианта:
- 550лв с 5.1.1 лолипоп
- 740лв с 6 андроид

в сайта им има мн. глезотии за тях:
- датчици и приложение за следене на налягането в гумите;
- емл + апп за "диагностика"
- камера за заден ход, която се монтира на бутона за отваряне, а не грозните диоди;

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 15.04.2016
Пол: Мъж

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от The Red Baron » 29 Май 2017, 14:22

Здравейте,
някой може ли да ми препоръча място в София където да монтират навигация Erisin на Е39?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от PeReZ » 31 Май 2017, 14:37

Ерисин пускат модел, който е прав, т.е. с дизайн като този на xtrons и по сегашни данни...

ЕДИТ 31.05.2017:
Ето го въпросният модел, вече е наличен в България: https://erisin.bg/erisin-E39-ES6039
Последна промяна PeReZ на 29 Авг 2018, 15:27, променена общо 1 път

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 8.10.2004
Пол: Мъж
Кара: батмобил
Мечтае да кара: N54B30

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от The Sniper™ » 29 Юли 2017, 9:54

Колеги, запалихте ми интереса с тези новите Android 6.0 и нагоре базирани, осемядрени навигации и реших да пробвам такава. Смених моята с последния модел на Erisin ES5062B. Увериха ме, че няма функционална разлика между моделите за 3, 5, X3, X5. Спрямо предишните разликата е огромна, най-вече във възможността да хибернира след загасяне на автомобила. Стартира за броени секунди, без значение от колко време е изкаран ключа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 15.03.2006
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: 525d
Мечтае да кара: m6 grandcoupe
Детайли за колата: e39 01

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от bigdady » 12 Авг 2017, 16:20

Колеги може ли някой да сподели повече опит с тази новата ерсин че и аз се зачудвам дали да сменя оригиналната вече.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от PeReZ » 12 Авг 2017, 16:38

Аз в момента съм с 6039, което е модел за Е39 с 8 ядрен процесор и Андроид 6, т.е. това е най-мощната навигация на Ерисин и съм мега доволен от нея.
Стартира за секунда и половина, много стабилно работи и вече 4 месеца всичко е 6.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 15.03.2006
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: 525d
Мечтае да кара: m6 grandcoupe
Детайли за колата: e39 01

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от bigdady » 13 Авг 2017, 19:49

PeReZ написа:Аз в момента съм с 6039, което е модел за Е39 с 8 ядрен процесор и Андроид 6, т.е. това е най-мощната навигация на Ерисин и съм мега доволен от нея.
Стартира за секунда и половина, много стабилно работи и вече 4 месеца всичко е 6.

Звучи добре.
Че оем системата много ме дразни на последък пращах бм54ката на на Ивко от Варна преди няколко месеца сега пак нещо дава проблеми , да не говорим че целия дисплей е на петна а навигацията реално е неизползваема със този стар интерфейс. Но и тези ерсини са си доста скъпи 800лв...

Твоята с оригиналната визия и 7 инчов дисплей ли е или с 9 инчов?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 15.04.2016
Пол: Мъж

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от The Red Baron » 13 Авг 2017, 21:25

Аз съм с ES5061, която е с оригиналния дизайн и Андроид 6, и съм доволен. Зарежда бързо (буквално за 1-2 секунди), работи без да засича, вади приличен звук.
Единствения проблем, който имам, е с блутут-а - свързва се с телефона, но понякога след това губи връзката (по време на разговор) за 20-30 сек и след това я възстановява пак, но през това време не се чува отсрещната страна...

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 18.08.2010
Пол: Мъж

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от katch_ » 14 Авг 2017, 14:12

PeReZ написа:Не, не става с директен монтаж за DSP и не трябва да си много компетентен, за да знаеш, че без допълнителен модул, който да управлява DSP-то, няма как да тръгне нещо през него.
Откача се DSP то и вече говорителите трябва да бъдат захранени от друг усилвател (със стандартни входове) или директно от Ерисин-а (само, че той не може да храни басовете).
Писано е толкова много пъти, че сигурно вече на "компетентните" им е писнало да отговарят.
Най-лесният вариант е с афтърмаркет усилвател, който да захранва говорителите и който да е свързан към стандартните чинчови (RCA) изходи за усилвател на Ерисина.



Колеги,
май вече има вариант и DSP-то да работи:

https://www.youtube.com/watch?v=78ks-4iAntI&t=106s

На клипчето не е Erisin, a Xtrons, но те си приличат много;)

ПредишнаСледваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook