Навигация erisin монтаж?

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 20.06.2013
Местоположение: София/Стара Загора
Пол: Жена
Кара: X5 (E53) facelift
Мечтае да кара: M6
Детайли за колата: sport package 3.0D

Навигация erisin монтаж?

Мнение от eLiTyY » 23 Апр 2014, 16:45

Здравейте колеги! Купих си тази навигация http://www.erisin.com/erisin-es1153b-7- ... _p447.html обаче се оказа, че монтажа й не и е plug&play както е описано и че буксите пасват с оригиналните на колата :) Навигацията е с обикновенни евробукси и не са съвместими с моите ( Х5 Е53). Може би е нужен някакъв преходник или и аз незнам колкото и да умувам не мога да го измисля затова реших да се обърна към вас :) Ако някой е слагал или може да ми препоръча къде в София могат да ми я сложат ще съм благодарна. Няма значение дали ще е сервиз или просто някой който ги чатка тези неща просто искам да я сложа вече :lol: Ще помоля без злобни коментари и мнения от сорта
"защо ще слагаш тази оригиналната си е най-добре" или "тази нави не струва" и т.н щом ще я слагам значи има причина и е факт, че е купена вече :) така, че ако може просто мнения отностно как аджеба да я свържа ще съм много доволна :winky: Благодаря предварително за отговорите :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 17.11.2012
Местоположение: Панагюрище
Пол: Мъж
Кара: Е87 118Д

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от muleshkov » 23 Апр 2014, 17:11

Колежке данеби да имаш в момента някаква навигация защото ако имаш работите се усложняват ще обясня защо/
При наличие на навигация оригинална била тя 4:3 или 16:9 това означава че радио модула ти е в багажникът а неговите букси за точно същите като буксите на китайчето а отпред са една или две малки плоски букси.За да монтираш въпросният плеяр ще ти трябва "факра кит" така мисля му казват които е наставка от радио модула отзад до плеярът отпред.Другото което е че ако имаш и дсп нещата се усложняват още повече.
Виж разгледай темата за Е46 и динавин там нещата са аналогични и ще ти стане ясно.Що се отнася до този раздел мисля че бях срещал и колега дето е монтирал такова нещо в Х5

Успех

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 20.06.2013
Местоположение: София/Стара Загора
Пол: Жена
Кара: X5 (E53) facelift
Мечтае да кара: M6
Детайли за колата: sport package 3.0D

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от eLiTyY » 23 Апр 2014, 17:43

Да с голямата навигация съм при мен са 2 плоски букси да. Ок благодаря :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 6.12.2009
Местоположение: Димитровград
Пол: Мъж
Кара: E46 M47N

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от mustang1986 » 23 Апр 2014, 18:06

Трябва да си удължиш кабелите от багажника до централната конзола.При теб щом си била с 16х9 монитор всичко ти е отзад в багажника.Има специален 5 метров удължител които е плъг енд плей.
http://www.erisin.com/erisin-bmw6m-exte ... _p477.html
Предполагам че ти трябва 40пиновият.
Изображение

Да пишеш на български с латински букви е като да пишеш на стена с лайна....чете се,но не е красиво!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1055
Регистриран на: 16.09.2006
Кара: осем цилиндрови

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от .::Братоев::. » 23 Апр 2014, 18:41

А някой да знае тука в бг има ли от къде да се поръча за да не се чака сумати време за тоя кабел ?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от Nickelback » 23 Апр 2014, 19:09

:OT:
Ще помоля дамата да направи някоя и друга снимка/клипче на Ерисина след като бъде монтиран окончателно, както и да сподели някакви отзиви, и най-вече, как приема телевизия с вградения тунер... :)
Пожелавам успех с монтажа и дано всичко мине гладко :yes:
Благодаря!
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 20.06.2013
Местоположение: София/Стара Загора
Пол: Жена
Кара: X5 (E53) facelift
Мечтае да кара: M6
Детайли за колата: sport package 3.0D

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от eLiTyY » 24 Апр 2014, 0:42

Nickelback написа::OT:
Ще помоля дамата да направи някоя и друга снимка/клипче на Ерисина след като бъде монтиран окончателно, както и да сподели някакви отзиви, и най-вече, как приема телевизия с вградения тунер... :)
Пожелавам успех с монтажа и дано всичко мине гладко :yes:
Благодаря!

Колега като я сложа ще кача снимков материал нямаш грижи :) и ще дам инфо как е...но до сега каквото съм чувала би трябвало да е читава... ще видим :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от slitter » 24 Апр 2014, 9:04

За да не чакаш 100 години да ти дойде кабела от братската китайска народно демократическа република мога да ти препоръчам да влезеш в първия сервиз, където ти е удобно по местоживеене или работа, в който се слагат озвучителни системи и да ти удължат кабелите до отпред. За целта ще срежат твоите оригинални букси от отзад и ще ги запоят отпред след удължението. Реално е фасулска работа и примерно аз бих си го направил сам, но ти препоръчвам да си запишеш час за монтаж при тези, които ги водят най-добри - Toyaga в Ст. Град. Напиши в гугъл и ще ти излязат точните им координати и телефони. Обади им се предварително и си запази час. Реално няма да се разколачва колата, а ще има само едно местене на букси, ако се окаже, че бройката кабели отзад съвпада с бройката отпред при конзолата и разликата е само в буксите. Припояват се отзад кабелите без букса, а тя отива отпред да замести оригиналната. Евенуално може да се наложи да се пуснат още един-два кабела, но това те ще го преценят на място. И не на последно място може да се окаже, че го имат този кабел при тях, защото се занимават предимно с поставяне на мултимедии и те са хората, които за София поддържат и сервизират китайските устройства от типа Дайнавин и Еризин.
Успех!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 20.06.2013
Местоположение: София/Стара Загора
Пол: Жена
Кара: X5 (E53) facelift
Мечтае да кара: M6
Детайли за колата: sport package 3.0D

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от eLiTyY » 24 Апр 2014, 11:32

slitter написа:За да не чакаш 100 години да ти дойде кабела от братската китайска народно демократическа република мога да ти препоръчам да влезеш в първия сервиз, където ти е удобно по местоживеене или работа, в който се слагат озвучителни системи и да ти удължат кабелите до отпред. За целта ще срежат твоите оригинални букси от отзад и ще ги запоят отпред след удължението. Реално е фасулска работа и примерно аз бих си го направил сам, но ти препоръчвам да си запишеш час за монтаж при тези, които ги водят най-добри - Toyaga в Ст. Град. Напиши в гугъл и ще ти излязат точните им координати и телефони. Обади им се предварително и си запази час. Реално няма да се разколачва колата, а ще има само едно местене на букси, ако се окаже, че бройката кабели отзад съвпада с бройката отпред при конзолата и разликата е само в буксите. Припояват се отзад кабелите без букса, а тя отива отпред да замести оригиналната. Евенуално може да се наложи да се пуснат още един-два кабела, но това те ще го преценят на място. И не на последно място може да се окаже, че го имат този кабел при тях, защото се занимават предимно с поставяне на мултимедии и те са хората, които за София поддържат и сервизират китайските устройства от типа Дайнавин и Еризин.
Успех!


Благодаря колега златен си :ok: :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от rafa224 » 05 Юли 2014, 14:15

Eли сложи ли навигацията? Нито коментар, нито снимки от април :D

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от Ilko Ivanov » 06 Юли 2014, 17:23

rafa224 написа:Eли сложи ли навигацията? Нито коментар, нито снимки от април :D

На събора си беше още с оригиналната, след това ако я е сложила ......

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от rafa224 » 07 Юли 2014, 15:01

Ilko Ivanov написа:
rafa224 написа:Eли сложи ли навигацията? Нито коментар, нито снимки от април :D

На събора си беше още с оригиналната, след това ако я е сложила ......

Тя в последно време стой повече в Македония, отколкото в БГ, няма кога да я сложи :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 20.06.2013
Местоположение: София/Стара Загора
Пол: Жена
Кара: X5 (E53) facelift
Мечтае да кара: M6
Детайли за колата: sport package 3.0D

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от eLiTyY » 11 Сеп 2014, 20:35

Хаха сложих я седмица след събора :lol: като ми остане време ще кача снимки....доволна съм :yes: Рафа работа какво да я правиш скоро ще се застоя в БГ :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от rafa224 » 12 Сеп 2014, 8:25

eLiTyY написа:Хаха сложих я седмица след събора :lol: като ми остане време ще кача снимки....доволна съм :yes: Рафа работа какво да я правиш скоро ще се застоя в БГ :)

Хайде идвай :D Аз поръчах TV тунер, но го чакам цяла вечност от братския китайски народ :D А междувременно се замислям за NBT :D
Последна промяна rafa224 на 11 Мар 2016, 10:25, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 20.06.2013
Местоположение: София/Стара Загора
Пол: Жена
Кара: X5 (E53) facelift
Мечтае да кара: M6
Детайли за колата: sport package 3.0D

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от eLiTyY » 13 Сеп 2014, 15:59

Ако го бива твоя ще завзема и аз един :lol:

Следваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook