Навигация erisin монтаж?

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от PeReZ » 31 Дек 2016, 5:52

Никъде не съм написал, че си измисляш. Ти използваш подобни твърдения за написаното от мен, че чак било и смехотворно.
Има 17 пощи в България, в които можеш директно да заплатиш мито и ДДС, т.е. да извършиш внос.
Както искаш наричай служителите, които извършват въпросната услуга във въпросните пощи, но във всяка една от тях можеш да попиташ дали е смехотворно и невярно написаното от мен за процедурата. Ето кои са тези пощенски клонове: http://www.bgpost.bg/upload/2734/%D0%9F ... %D0%B8.xls
Допълнителна информация: http://www.bgpost.bg/bg/messages/1077

Относно процедурата, по която се определя вида и стойността на пощенската пратка, когато не е придружена от фактура или има съмнение за занижена стойност, ти предлагам да се хванем на бас публично и да отидем да проверим в една от тези пощи дали ще им се стори смехотворно или ще отворят алиекспрес (респективно ерисин.ком, ако го пише на пратката).

Все пак ти показвам и друга тема, в която се вижда как не само на мен са ми търсили стойност в интернет:
http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=175401.15 - пост номер 2 и пост номер 10 виж. Предполагам има и други подобни теми.
Разбира се, варианта с хващането на бас повече ме устройва, но не знам сега дали няма да започне увъртането след като се поинтересуваш как стоят нещата.
Та, с бас, извинение или увъртане ще приключим спора?

Ако пък си имал предвид, че по DHL навигация Ерисин ще дойде от Китай на стойност 20-30 евро и няма да му я отворят и задържат, направо те признавам за оптимист на 2016-та . Че май за навигация Ерисин беше темата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от rafa224 » 01 Яну 2017, 11:58

PeReZ написа:Никъде не съм написал, че си измисляш. Ти използваш подобни твърдения за написаното от мен, че чак било и смехотворно.
Има 17 пощи в България, в които можеш директно да заплатиш мито и ДДС, т.е. да извършиш внос.
Както искаш наричай служителите, които извършват въпросната услуга във въпросните пощи, но във всяка една от тях можеш да попиташ дали е смехотворно и невярно написаното от мен за процедурата. Ето кои са тези пощенски клонове: http://www.bgpost.bg/upload/2734/%D0%9F ... %D0%B8.xls
Допълнителна информация: http://www.bgpost.bg/bg/messages/1077

Относно процедурата, по която се определя вида и стойността на пощенската пратка, когато не е придружена от фактура или има съмнение за занижена стойност, ти предлагам да се хванем на бас публично и да отидем да проверим в една от тези пощи дали ще им се стори смехотворно или ще отворят алиекспрес (респективно ерисин.ком, ако го пише на пратката).

Все пак ти показвам и друга тема, в която се вижда как не само на мен са ми търсили стойност в интернет:
http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=175401.15 - пост номер 2 и пост номер 10 виж. Предполагам има и други подобни теми.
Разбира се, варианта с хващането на бас повече ме устройва, но не знам сега дали няма да започне увъртането след като се поинтересуваш как стоят нещата.
Та, с бас, извинение или увъртане ще приключим спора?

Ако пък си имал предвид, че по DHL навигация Ерисин ще дойде от Китай на стойност 20-30 евро и няма да му я отворят и задържат, направо те признавам за оптимист на 2016-та . Че май за навигация Ерисин беше темата.

Колега бях написал по горе, че работя в тази сфера, сега ще уточня, че съм в централно управление на Агенция Митници. И макар, да не се занимавам с внос ми е ясна законовата процедура. Не приемай лично написаното. Всеки има право на мнение и да решава какво и как да прави. Опитах се да подскажа,че спокойно може да се пазарува от китайските сайтове без да минава през обмитяване. Аз лично съм поръчвал тв тунер, мултимедия интерфейс и т.н за над 200 долара. Честита и успешна Нова Година :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от PeReZ » 01 Яну 2017, 13:17

Честита нова година!
Твоя работа си е какво работиш, колега, въпросът е да не оспорваш чуждото мнение, когато не си сигурен, че е грешно.
Аз също съм получавал скъпи пратки без мито и ДДС, но за конкретната стока шансът да мине метър е минимален. Беше ми ясно как ще завърши спорът. А това, че уж си служител на Агенция Митници, а съветваш хората да занижават стойността, за да не платят мито и ДДС е похвално, браво, колега!
Успешна година и от мен!

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 21.04.2016
Пол: Мъж

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от poredniat » 11 Яну 2017, 22:45

За да ви реша спора - пратката дойде до нас, без никакви митници :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от PeReZ » 15 Яну 2017, 12:42

Странно ако някой реши, че спорът е бил за това дали ще или няма да мине митница.
Радвам се, че си си получил пратката без усложнения и разходи, дано всички имат този късмет.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 708
Регистриран на: 3.09.2009
Кара: 466,5 см3 на цилиндър
Мечтае да кара: Нормално

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от don't be » 24 Яну 2017, 23:11

Колеги , предлагат ми Ерисин втора употреба . Но човекът не знае Windows ли е или Аndroid . Как да разбера. Също така колата ми е е46 с оригинално нави и harman cardon . Много голяма ли ще е разправията . Какво освен кабел от отзад до отпред трябва да пусна. Благодаря.
За милиони-няма закони.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 15.08.2012
Пол: Мъж
Кара: Колата, за която е мечтал
Детайли за колата: E39 525i (2003) Black Sapphire

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от kradkov » 09 Мар 2017, 16:17

Здравейте,

решил съм да си слагам Erisin 3061B на Е39-ката, но при положение, че Ерисинът ще замести CD-то + радиото с бутоните се чудя как ще си управляваш МИД-а? Например как ще си настройваш часовника или ще си нулираш разхода, да си слагаш дистанция, времена и.т.н.? Може ли някой който ползва да сподели? Или идеята е, че се лишаваш от тези функции за сметка на Ерисин-а?

Пуснах си въпросът и в още една тема надявайки се повече хора да го видят и да получа адекватен отговор.
Благодаря предварително!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от PeReZ » 12 Мар 2017, 13:48

След като сложиш афтърмаркет навигация, единственият лесен начин да си зануляваш среден разход и средна скорост, е като прекодираш таблото, че е с IRIS, т.е. да му кажеш, че вече я няма фабричната навигация и че няма MID. Процедурата е елементарна, прави се с БМВ скенер или НЦС експерт.
Часовникът и таймерите за печка/вентилация се губят (ако имаш такива де).
Дистанции можеш да си въвеждаш в новата навигация, почти всяка навигационна програма има тази функция.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 15.08.2012
Пол: Мъж
Кара: Колата, за която е мечтал
Детайли за колата: E39 525i (2003) Black Sapphire

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от kradkov » 27 Мар 2017, 20:56

Колеги,
Сложих Ерисина (3061B) обаче, не пасна перфектно на мястото си в Е39-ката.
Като сложа захранващия сноп кабели и той подпира отзад опирайки в една пластмаса на купето и колкото и да му се моля и да го натискам насам натам, просто не иска да се прибере напълно в оригиналния отвор и остава един луфт от порядъка на 0,5 - 1 см.
Като премерих китайката с оригиналното CD и май излиза, че е малко по-дълга.
Някой има ли подобен проблем и измислил ли е решение. Ще съм много благодарен ако сподели.

Искам да попитам и как се настройва китайката да не се гаси веднага като изключа колата и като извадя ключа. Например да свири поне още 5 или 10 минути, а не постоянно да се гаси автоматично?

Благодаря предварително!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от PeReZ » 28 Мар 2017, 12:46

Колега, трябва да свалиш болтовете на средната част от конзолата, т.е. тази част, върху която се поставя навигацията. Тогава ще можешда я мушнеш както трябва.
Моята даже съм я бутнал по-назад, отколкото трябва, но така ми харесва повече.
Чак след като я сложиш и след като монтираш 2-те планки от комплекта, тогава си стегни болтовете на средната част на конзолата.
Настройката за това кога да се изключва напълно навигацията, ако не се лъжа, е в: Settings -> Extra settings и там ще видиш настройка за това след колко време да се 0 / 30s / 1h / 2h и т.н. Тази настройка прави така, че след като извадиш ключа, навигацията няма да се изключи напълно, а ще остане в Standby.
Ако питаш как можеш да направиш така, че навигацията да остава включена, когато извадиш ключа - отговорът е никак.
Единствено механично можеш да смениш ACC плюса с някой постоянен, но тогава навигацията никога няма да се изключва напълно, а ще остава в Standby дори когато я изключиш от бутона.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 430
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: х5 4.6is
Детайли за колата: трака..на 8 цилиндъра

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от Батман » 10 Апр 2017, 10:38

В OLX-а ми попадна това:

ж5.jpg


Хареса ми, че се доближава на максимум до оригиналната!
Някой дали е виждал, пипал, кусвал от това животно?!!


тази единствено се продава в БГ, но е стар модел!

Иначе има и това: http://www.ebay.co.uk/itm/CUSTOM-FIT-BM ... Swx6pYpYym
http://xtrons.co.uk/pb7639bap-7-hd-digi ... es-x5.html

Но не го намирам в БГ :ranting:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 11.09.2016

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от Vidinski87 » 13 Апр 2017, 8:24

Здравейте колеги и аз мисля да сменям моята навигация на бмв е 53 но не разбрах за печката след това как ще я пускам ако някой може да обесни по-подробно за печка и бор компютър мерси

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 11.09.2016

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от Vidinski87 » 13 Апр 2017, 8:32

http://m.ebay.fr/itm/Autoradio-Erisin-E ... iid%253A10. Някой слагал ли е подобно нещо

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 15.04.2016
Пол: Мъж

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от The Red Baron » 15 Апр 2017, 11:22

От Erisin са пуснали ъпдейт
https://www.erisin.com/erisin-es5061b-7-android-60-car-gps-radio-dvr-dab-dvd-for-e53-e39_p798.html
вече с Андроид 6 и мисля да се оборудвам и аз :)
Искам да попитам само дали вградения в навигацията микрофон при по-старите версии е достатъчен за нормален разговор или трябва да се слага допълнителен външен и дали навигацията остава включена когато ключа е на позиция 1 (преди контакт)?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от PeReZ » 15 Апр 2017, 18:54

Винаги е по-добре с външен микрофон. И вътрешният става, но по-добре си е външен.

ПредишнаСледваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook