Навигация erisin монтаж?

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 6.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Bmw e36 кабрио
Мечтае да кара: м3 е30
Детайли за колата: 328i

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от ilian82 » 12 Май 2018, 21:48

Здравейте и от мен,

Днес си сложих една навигация и аз Erisin ES6839.
Много съм доволен и радостен, но имам един проблем и не знам дали го имат всички или тази е дефектна.
Проблема е следния: докато настроивах и ръчках навигацията и акумулатура ми понамаля, залключих колата и се прибрах след около 30 мин влезнах в колата и запалих колата и навигацията ми стартира с едни вертикални черти по екрана. След около 20 минути изчезнаха и сега се чудя това дефект ли е, на друг случвало ли се е, чертите се появиха защото нямаша достатачно ток ли?
Ако на някой му се е случвало нека сподели моля.
Благодаря.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от jorfii » 31 Дек 2018, 13:38

Колеги колата е е39 със заводска навигация. Въпроса е може ли да се свърже навигация еирисин без кабел до багажника. Колкото да светне да се види дали работи. Иначе ми е ясно , че трябва допълнителен кабел до отзад за да изкара звук. Намерил съм една втора ръка, но ми се ще да я пробвам дали работи преди да я взема, че вече се опарих с един дисплей за заводската навигация и не смея.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от PeReZ » 31 Дек 2018, 13:54

Можеш да свържеш навигацията единствено отзад в багажника.
На навигацията й трябва буксата, която сега влиза в радиомодула ти, така че там не просто ще светне, ами ще си заработи, ще има звук и всичко.

ПП: вариант2: друг начин да я пробваш дали ще светне е да я включиш към едно 12волтово захранване или акумулатор. Трябва ти единствено навигацията, буксата й за свързване, 12 волтово захранване, което да е поне 2 ампера и 3бр. щипки "крокодил": https://mladtehnik.com/shtipki-krokodil ... kabel-30mm
Жълтият и червеният кабел от буксата ги свързваш към 12волта, а черният - към маса.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от jorfii » 31 Дек 2018, 13:58

А къде се намира радиомодула. Колата е комби. Това до чейнджъра е усилвател мисля. Там имам само още навигацията
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от PeReZ » 31 Дек 2018, 14:00

Може да превъртиш до 1:05 минута:


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от jorfii » 31 Дек 2018, 14:04

Много благодаря колега. Весели празници.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от jorfii » 01 Яну 2019, 20:55

Честита нова година колеги. Искам да благодаря отново на колегата Perez за бързите отговори. Ами да се похваля, купих навигацията и всичко си работи перфектно. Машинката е последния модел, който е и на сайта на ерисин. Сега ще трябва да си взема и кабел за да мога да я сложа в колата и започват другите въпроси. Първият от къде прекарвате този кабел, през праговете ли или през централната конзола някъде. Благодаря предварително.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от PeReZ » 02 Яну 2019, 0:44

1. ЧНГ!
2. През праговете. Много по-лесно е, отколкото звучи.
3. Непотърсен съвет: единствените кабели, които действително трябва да прекараш са: 4-те навити двойки кабели за тонколоните; радиоантена.
Всички останали кабели ги имаш отпред (постоянни 12волта, 12волта след положение1 на ключа, маса, IBUS, габарити и т.н.), така че аз, на твое място, щях да прекарвам само каквото нямам отпред. А и кабел без букси се прекарва по-лесно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от jorfii » 02 Яну 2019, 20:41

PeReZ написа:1. ЧНГ!
2. През праговете. Много по-лесно е, отколкото звучи.
3. Непотърсен съвет: единствените кабели, които действително трябва да прекараш са: 4-те навити двойки кабели за тонколоните; радиоантена.
Всички останали кабели ги имаш отпред (постоянни 12волта, 12волта след положение1 на ключа, маса, IBUS, габарити и т.н.), така че аз, на твое място, щях да прекарвам само каквото нямам отпред. А и кабел без букси се прекарва по-лесно.

Благодаря колега. Вече поръчах кабела. Съвета ти е добър, но аз и без това не съм много наясно кое как трябва да свържа. Особено от тези малките букси, от които излизат една камара кабели. Така с готовия кабел поне знам, че всичко ще тръгне и трябва да намеря само кабела за подсветката. Само това знам за сега. Другите кабеляци идея си нямам за какво са. Със свързването на интерфейса също мисля че ще се справя. След като го свържа на плюс, маса и ibus трябва да го включа към някое от гнездата отзад ли? Има ли значение в кое и има ли достатъчно място да застане там отзад или трябва да си взема преходен кабел за да го изместя някъде отстрани? Като цяло ще е интересна цялата процедура с оглед на това, че монтажа ще бъде събота, неделя а като гледам какви температури ги дават. Всичко ще се прави на открито.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от PeReZ » 02 Яну 2019, 20:54

Навигацията ти има 2 или 3 USB порта на гърба на корпуса й.
Изведи си 1 или 2 USB-та в жабката, посредством удължаващ/и кабел/и (има един такъв в комплекта на навигацията).
Съвременните навигации, поне тези, които аз съм имал възможността да видя, поддържат "USB hub", т.е. дори само 1 кабел да си изведеш до жабката, там можеш да си включиш USB hub (https://www.technopolis.bg/bg/CMP-ACCES ... 1/p/564450). Така с един кабел от навигацията, ти ще имаш 4 напълно функционални и разпонаващи се като различни (независими) портове. В един от тях ще включиш IBUS интерфейса, защото не само, че не се побира, стърчащ зад навигацията, ами и не е добра идея да го изпльоскваш там, понеже все някога ще ти се наложи да го изключиш и включиш наново и много ще те е яд, ако е скрит зад навигацията, вместо да стои в жабката.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от jorfii » 02 Яну 2019, 21:08

Точно така, има един кабел в комплекта. Това се чудех дали не трябва да си взема още един. Ще се възползвам от съвета ти за този USB hub. Още повече щом казваш, че все ще ми се наложи някога да го изключа. Ако нещо "забие" предполагам. Мерси. Знам че ставам малко досаден с въпросите си, но все пак добре е човек да ги знае тези неща. А не като разглобя колата да разбера, че трябва да купувам това или онова. А и темата ще е полезна за други колеги по нататък.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от jorfii » 05 Яну 2019, 22:02

Днес монтирах навигацията. Голямо разглабяне падна. Остава да вържа камерата за задна и да изкарам микрофона на подходящо място. Много интересна функция ми се видя, възможноста да използваш диагностика за колата. Какво мислите колеги. Дали да купя някакъв obd конектор с wi Fi или дайте съвет как да свържа някаква по сериозна диагностика. Има ли например някакъв вариант на inpa или dis за андроид. Някой възползвал ли се е от тази възможност? И какво точно ползвате колеги?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от PeReZ » 06 Яну 2019, 9:49

Почети за deepobd, вместо torque.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от jorfii » 06 Яну 2019, 18:54

Днес слязох доколата да я изчистя от снега и забелязах странен проблем. Габаритите отзад присветват за част от секундата като се редуват ляв десен през петнайсетина секунди. Виждал съм преди да премигват отпред айнжълите, но там съм сложил едни лед крушки и мислех, че е от тях. Отзад до сега не бях забелязал да присвятка нещо.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Навигация erisin монтаж?

Мнение от PeReZ » 06 Яну 2019, 22:39

Няма общо с мултимедията, така че единствено заради нежеланието ми да пиша извън темата няма да си дам предположенията.

ПредишнаСледваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook