Странен проблем с X6

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 30.12.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 M50D

Странен проблем с X6

Мнение от kashov » 15 Апр 2014, 9:42

Здравейте,

Първо бих искал да благодаря педвариелно на всички отделили време с моят въпрос. Автомобилът ми е BMW X6 35D , 2009 г.. Имам странен проблем, със светкане на лампичките за DTC и PDC, от време на време си решават да мигат и това е. Дори когато е колата изключена и не е на контакт пордължават. Направил съм видео може да се види тук: http://youtu.be/oYh-esSZ57g . Четох някъде, че продблемът може да е в сензорите на парктроникът, единственото което мога да кажа е че зимно време имам проблем с единият който си пищи сам от време на време може би като замръзне или нещо такова но когато не е зима всичко е 6 със сензорите.

Поздрави!
Павел
Get high or get home.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 13.03.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: Х5
Детайли за колата: X5 E70 35d 2009 г.

Re: Странен проблем с X6

Мнение от goro57 » 15 Апр 2014, 19:40

kashov написа:Здравейте,

Първо бих искал да благодаря педвариелно на всички отделили време с моят въпрос. Автомобилът ми е BMW X6 35D , 2009 г.. Имам странен проблем, със светкане на лампичките за DTC и PDC, от време на време си решават да мигат и това е. Дори когато е колата изключена и не е на контакт пордължават. Направил съм видео може да се види тук: http://youtu.be/oYh-esSZ57g . Четох някъде, че продблемът може да е в сензорите на парктроникът, единственото което мога да кажа е че зимно време имам проблем с единият който си пищи сам от време на време може би като замръзне или нещо такова но когато не е зима всичко е 6 със сензорите.

Поздрави!
Павел


колега, не се вижда DTC да светка( става въпрос за 4х4-тракшън контрола ти е в ред)...нито парктроника да има проблем.По-скоро паркинга и наклона ти е проблема...има два сензора за наклон, по диагонал са преден десен и заден лев, търси там.Това, че го има само през зимата малко обърква нещата..., но е възможно обичайно заледяване на сензорите за наклон.Теб ти мига HDC и в комбинация с автоматична трансмисия се получава проблема.Кажи работят ли ти системите-паркиране и наклон, без значение на мигащите лампички... :D ако имаш резултат от диагностика-още по-добре...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Странен проблем с X6

Мнение от msi200 » 15 Апр 2014, 21:42

Мда, това дето свети е HDC(системата за спускане по наклон) и парктроника. Ако двете системи си работят, може нещо да е окъсило около тези бутони и затова да мигат... ако ги разцъкаш, гаснат ли?

Според мен, първо трябва да идеш на диагностика и да я видят за грешки.
I love the sound of V8 in the morning...

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 30.12.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 M50D

Re: Странен проблем с X6

Мнение от kashov » 15 Апр 2014, 21:54

Здравейте,
Да ходил съм на диагностика, дори лично гледах, нямаше никакви грешки. Системата за спускане работи, смисал когато натисна бутона излиза индикацията на борда, но не не съм пробвал физичекси да ли самото контролирано спускане работи. Ааа да объркал съм се HDC бутона светка, грешка в бързината. Но другият бутон е точно за парктроника....от там мога да го пускам и спирам...

Относно зимата, незнам дали се изразих правилно, значи когато застана пред колата от дясно на ляво втория сензор на парктроника през зимата почва да отчита просто така...все едно има нещо. Като се постопли съвсем малко и веднага се оправя.

Поздрави!
Get high or get home.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Странен проблем с X6

Мнение от Leon » 16 Апр 2014, 8:44

И това е в нова кола за 150к :banghead: Извинете за офтопика.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 126
Регистриран на: 6.12.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е53
Мечтае да кара: Боинг 777

Re: Странен проблем с X6

Мнение от homey » 16 Апр 2014, 15:46

Тя не е съвсем нова, а на 5 г. вече! Колкото повече електроника, толкова повече проблеми! За съжаление! На ЛС съм пратил тел. на човек, който ще помогне! Успех!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 18.05.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 535d
Мечтае да кара: i3
Детайли за колата: M-пакет

Re: Странен проблем с X6

Мнение от baholino » 23 Апр 2014, 10:38

Сега се сещам че преди няколко години на мой приятел се случи същото. Колата му бе на 1 година, т.е още в гаранция. Ходихме в Камор, показахме им какъв е проблема, и там ни посъветваха да се кара така, явно е някакъв бъг, и че било по-добре да не пипат. Сега след няколко години моя приятел още си търкаля същата кола, отвреме на време примигват лампичките, но освен това досега проблем не е имал заради примигването им.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook