Прекъсване при студен мотор?Проблема РЕШЕН!!

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 3.01.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж

Прекъсване при студен мотор?Проблема РЕШЕН!!

Мнение от armani78 » 16 Дек 2013, 22:34

Колеги,проблема ми е много отдавна,просто досега никой не можа да каже точно откъде е.Лятото беше по добре,сега е зле зимата.Значи,само и единствено когато колата не е палена и е студена се тресе,гасне,мени обороти,пука,пляка ,не може да тръгне т.н. Значи пали си от първия път,държи си 1000 оборота и след една минута пада оборотомера и ако и дам газ пляка,дави се и т.н. ако я оставя да работи без газ понякога гасне по-няколко пъти,само както стигне до средата на синьото и се оправя??? :dunno: Ходих многократно и на диагностика но не ми оправиха проблема,ако не се лъжа показваше че май няма палене на 5,6,и 8 цилиндър? Колата е и на метан,но сутрин си пали на бензин,не мисля че е проблема в метана...Моля споделете какво да правя.Х-5 4.4 2001г :banghead:
Последна промяна armani78 на 09 Мар 2014, 11:42, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 975
Регистриран на: 25.03.2010
Пол: Мъж
Кара: E34 М50B25
Мечтае да кара: E34 V12
Детайли за колата: 1995г.Е34 М50В25TU

Re: Прекъсване при студен мотор?

Мнение от BABHOMED » 16 Дек 2013, 23:41

При мен проблема е идентичен с къде къде по стар мотор от твоя ...Вече 2 години няма решение,след каране на газ на другия ден като запаля е мъка.Ако не е карана на газ няма никакви проблеми на другия ден.Има нещо в адаптацията на електронния бензинов блок докато мотора работи на газ ...Един приятел с X5 3.0 е на газ с Ланди ренцо и той е така и няма и няма оправия.Ако караш с по високо октанов бензин проблема не е толкова силно изразен.
Гарван граче над безмълвното поле,души се лутат загубили надежда.Щитове и саби с предсмъртни вопли в тишината кънтят.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 3.01.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Прекъсване при студен мотор?

Мнение от armani78 » 17 Дек 2013, 7:57

Колега,карам само с най силния бензин.Лятото когато е топло някой сутрини няма проблем,но сега като е студено почти всяка сутрин е мъка.Първата една минута докато си държи 1000 оборота гледам да я закрепя с лека газ на 1500 оборота и я държа така 1-2 минути и е готова...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 30.04.2010
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: на пълна газ
Мечтае да кара: MB SLS AMG

Re: Прекъсване при студен мотор?

Мнение от DiGital » 17 Дек 2013, 9:20

Бензиновите дюзи са мръсни. Като се почистят трябва дасе оправи.
WOT: wide open throttle, the only tuning condition that newbies seem to be interested in. ;-)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 3.01.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Прекъсване при студен мотор?

Мнение от armani78 » 17 Дек 2013, 21:11

Колега мерси за съвета,как се чистят тези дюзи?Да търся сервиз за почистване на дюзи или може всеки майстор да ги оправи?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 3.01.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Прекъсване при студен мотор?Проблема РЕШЕН!!

Мнение от armani78 » 09 Мар 2014, 12:07

Колеги,ще споделя решението на проблема ми ,който ме мъчеше втора година откакто съм купил джипа.Значи,проблема беше само на студено палене,прекъсваше,нямаше мощност,не можех да тръгна преди да е загряла до средата на синьото...След допитване до много майстори чух все различни диагнози,дебитомер,свещи,дюзи,бобини и т.н. и т.н. При предложение от моя страна да сменят частта която ми казват но с гаранция че това ще е проблема,никой не се нае.. :dunno: и така втора година.Преди 1-2 седмици ми се случи следната случка:Колата си е загряла и не би трябвало да има проблем,НО! Върти стартера но все едно няма бензин!!!Отивам сипвам една туба бензин/10л./ колата запали,спирам след 300-400 метра,гася и пак няма палене,сипвам още една туба/10л/ но пак не пали :dunno: :dunno: след 10-15 опита колата запали и веднага я прибрах пред нас.Като междувременно сипвам още 20л. бензин/стават 40л./.На сутринта колата загасваше 5-6 пъти докато запали,пак тресене пак прекъсване,закрепих я с леко газ на около 2к. оборота докато загрее до средата на синьото ,защото иначе няма тръгване...и направо в сервиз близо до нас в който са ми ремонтирали алтернатор и други неща по-колата.Казах на момчетата какъв е проблема и те бяха категорични че е бензиновата помпа???!! :dunno: :dunno: Това беше диагноза която до сега не бях чувал...Оставих колата и след 1-2 часа ми се обадиха,замервали налягането което си било наред за момента,но продължаваха да твърдят че проблема е бензиновата помпа!!! Питаха ме дали да я сменят.Искаха да си е оригинална и нова/мисля Пюрбург,ли нещо подобно/,казаха че са на 95% сигурни че това е проблема.Казах да я сменят.Сложихме новата помпа и колата се ОПРАВИ!! :lalala: :lalala: :lalala: Палеше от първия път,майстора каза че мисли че и сутрин вече няма да имам проблемите който имах,оказа се прав,вече 2 седмици сутрин паля и тръгвам без да чакам да загрява,няма никакъв проблем вече..Проблема е бил бензиновата помпа!!! Много съм щастлив че открихме проблема който ме мъчеше втора година. :lalala: :lalala: :bowdown: Дано цялата тази информация бъде полезна на някой колега с такъв проблем... :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Прекъсване при студен мотор?Проблема РЕШЕН!!

Мнение от cod-cdbp » 09 Мар 2014, 15:20

Интересна находка, от гледна точка на това, че за първи път чувам за бензинова помпа, която капризничи по отношение на термературата на горивото.
Радвам се, че си открил проблема. :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 3.01.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Прекъсване при студен мотор?Проблема РЕШЕН!!

Мнение от armani78 » 09 Мар 2014, 15:58

Колега,не че се влияе помпата от температурата на горивото а че се влияе на студен мотор! Доколкото разбрах проблема е че помпата не е смогвала да подава необходимото налягане при студен старт...не знам не разбирам,прекъсването е идвало от бедна смес/малко бензин/...факт е че с новата помпа всичко е наред

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Прекъсване при студен мотор?Проблема РЕШЕН!!

Мнение от cod-cdbp » 09 Мар 2014, 21:23

armani78 написа:Колега,не че се влияе помпата от температурата на горивото а че се влияе на студен мотор! Доколкото разбрах проблема е че помпата не е смогвала да подава необходимото налягане при студен старт...не знам не разбирам,прекъсването е идвало от бедна смес/малко бензин/...факт е че с новата помпа всичко е наред


E в такъв случаи, колата ти е трябвало да бъде мъртвец над 2000об/мин. независимо загряла или не. :roll:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 19.11.2012
Кара: 320i M52b20

Re: Прекъсване при студен мотор?

Мнение от naidobriks » 29 Апр 2014, 18:39

BABHOMED написа:При мен проблема е идентичен с къде къде по стар мотор от твоя ...Вече 2 години няма решение,след каране на газ на другия ден като запаля е мъка.Ако не е карана на газ няма никакви проблеми на другия ден.Има нещо в адаптацията на електронния бензинов блок докато мотора работи на газ ...Един приятел с X5 3.0 е на газ с Ланди ренцо и той е така и няма и няма оправия.Ако караш с по високо октанов бензин проблема не е толкова силно изразен.


Колега как реши проблема, инжекторите ли бяха зацапани?

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook