Много неприятна и опасна изненада.

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Много неприятна и опасна изненада.

Мнение от Bavarcho » 27 Апр 2014, 11:58

rafa224 написа:От къде можат да се вземат такива стойки колега? А относно крика и мен ме предаде, но за щастие започна да изпуска още докато вдигах колата и не бях махнал гумата на Х-са


http://zimber-tools.com/tag/product/list/tagId/1188/
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Много неприятна и опасна изненада.

Мнение от Borymeckata » 13 Май 2014, 7:41

Какво е мазохизъм? След като строшиш стоманения крик - да си купиш алуминиев, с пластмасова втулка:
Изображение

Изображение

Оригинален на БМВ, но от друг модел:
Изображение

Втулката на шпилката е пластмасова, поне отвън:
Изображение

Изображение

Направен си е точна да влезе в гнездото на прага:
Изображение

Видях го на пазара и си го взех за експеримент. Там (на пазара) намерих един колега с Е39 и го помолих да изпробвам крика на неговата кола (човекът малко трудно схвана за какво става въпрос...). Та вдигнах 5-цата без проблем. Ще видя как крикът ще се справи с Х-чето и ще дам отзиви.
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Много неприятна и опасна изненада.

Мнение от da6ip » 13 Май 2014, 17:47

Каква му е товароносимостта? Трябва да има етикет някъде с нея?
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Много неприятна и опасна изненада.

Мнение от Borymeckata » 14 Май 2014, 7:12

Има, да. 900 kg. пише.
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Много неприятна и опасна изненада.

Мнение от Borymeckata » 16 Юни 2014, 16:16

Да докладвам - алуминиевият крик (така и не разбрах за кой модел е правен) пасва идеално на Х3 и вдига колата без никакви проблеми. Много по-лек е от стоманения и се събира добре в предвиденото за крика място под кората на багажника. Това са ми първите впечатления.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 17.03.2010
Пол: Мъж
Кара: Е39 530D

Re: Много неприятна и опасна изненада.

Мнение от bmw20009 » 01 Авг 2014, 0:37

Borymeckata написа:Да докладвам - алуминиевият крик (така и не разбрах за кой модел е правен) пасва идеално на Х3 и вдига колата без никакви проблеми. Много по-лек е от стоманения и се събира добре в предвиденото за крика място под кората на багажника. Това са ми първите впечатления.

Крика е от Е46-същия ме предаде преди време и колата си падна по диск :mhihi: и имах късмет :kuku:
Отчупи се бялата пластмаса от желязото, не бих се доверил на подобен крик :banghead:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Много неприятна и опасна изненада.

Мнение от Borymeckata » 01 Авг 2014, 9:35

Ами в такъв случай... Остава да си карам "крокодила" в багажника?
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Много неприятна и опасна изненада.

Мнение от rafa224 » 01 Авг 2014, 21:36

А какъв "крокодил" си взел? Аз взех един от малките, мисля, че беше до 2т., но рамото му е късо, за да вдигне Х5-цата. Трябва да си нося и дървен материал в багажника :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Много неприятна и опасна изненада.

Мнение от Borymeckata » 01 Авг 2014, 22:30

И моят е 2-тонен, взех го от Лидл за 20 лева. Вдигам с него цялата предница на колата (двете предни колела във въздуха):
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Разбира се, подпрял съм задните колела с трупчета (и аз не минах без "дървен материал"), и праговете на колата - със стойките (май и те бяха от Лидл):
Изображение

При това положение влизах в колата и я палих - никакви проблеми. Смятам, че "крокодилчето" ще вдигне и Х5. Но да возя тоя туч в багажника - няма начин... Ще си го ползвам само в гаража.

Чудя се - защо такива ядове с тия крикове бе, Колеги? Инженерите на фирмта са направили кола 2 тона - ОК. Какво пречи да направят и крик за нея? Напълно изпълнимо е от техническа гледна точка - правят се крикове и за камиони. Не е и за икономия - колко ще спестят от нещастния крик? Крикът ще стане с 2 кила по-тежък и с 10 евра по-скъп - ОК. Всеки собственик би препочел това, вместо 2-тонният фургон да се стовари върху него. Абе недомислена работа...
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Много неприятна и опасна изненада.

Мнение от rafa224 » 01 Авг 2014, 22:48

Аз го събрах при резервното(транспортно) колело, но ме дразни, че трябва да карам и дървения материал :D Не съжалявам, че махнах рънфлат гумите. Предимството е много по-меката возия, но трябваше да си намеря транспортно колело, крик(един оригинален и при мен изпусна), дървен материал и пяна :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: Много неприятна и опасна изненада.

Мнение от TurboDieselComby » 02 Авг 2014, 15:58

на Q7-цата се заключваше въздушното окачване от менюто и тогава се вдигаше с крика. Но и моят изпусна, така че и VAG не се справят по-добре с криковете.

С нея обаче за 5 години една гума не спуках, а сега за 6 месеца 3 гуми, та добре че са рън флет.

И ние заложихме на Лидълски крокодил, но даде фира и ни го смениха гаранционно.

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Много неприятна и опасна изненада.

Мнение от Bavarcho » 02 Авг 2014, 16:10

TurboDieselComby написа:на Q7-цата се заключваше въздушното окачване от менюто и тогава се вдигаше с крика. Но и моят изпусна, така че и VAG не се справят по-добре с криковете.


на всички аудита с въздушно окачване се заключва окачването преди да се вдигне на крик, понеже после има проблеми..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: Много неприятна и опасна изненада.

Мнение от TurboDieselComby » 02 Авг 2014, 16:44

няма проблеми - просто ти вдигаш каручката, а гумите са си на земята :winky:

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Много неприятна и опасна изненада.

Мнение от Bavarcho » 02 Авг 2014, 16:54

TurboDieselComby написа:няма проблеми - просто ти вдигаш каручката, а гумите са си на земята :winky:


при А8цата Д3 веднъж я дигах без да й заключа търкалата и след това менюто с опциите на окачването не излиза изобщо, трябва с ваг програма да се ресетне системата че да излиза пак..
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Много неприятна и опасна изненада.

Мнение от b00st » 03 Авг 2014, 4:47

Borymeckata написа:И моят е 2-тонен, взех го от Лидл за 20 лева. Вдигам с него цялата предница на колата (двете предни колела във въздуха):
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Разбира се, подпрял съм задните колела с трупчета (и аз не минах без "дървен материал"), и праговете на колата - със стойките (май и те бяха от Лидл):
Изображение

При това положение влизах в колата и я палих - никакви проблеми. Смятам, че "крокодилчето" ще вдигне и Х5. Но да возя тоя туч в багажника - няма начин... Ще си го ползвам само в гаража.

Чудя се - защо такива ядове с тия крикове бе, Колеги? Инженерите на фирмта са направили кола 2 тона - ОК. Какво пречи да направят и крик за нея? Напълно изпълнимо е от техническа гледна точка - правят се крикове и за камиони. Не е и за икономия - колко ще спестят от нещастния крик? Крикът ще стане с 2 кила по-тежък и с 10 евра по-скъп - ОК. Всеки собственик би препочел това, вместо 2-тонният фургон да се стовари върху него. Абе недомислена работа...

За съжаление от BMW AG отдавна не разсъждават от името на всеки собственик. 10€ x 100 000 продадени коли= 1 000 000 € на година. Защо да не си ги спестят пък, я го ползваш, я не тоя крик? От тук 10 евро, от там 20, няма проблем - цената пада, хем клиента доволен, хем те спестяват по няколко млн евро.

ПредишнаСледваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook