Проблем с различни гуми!

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 15.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Х5
Мечтае да кара: Х5

Проблем с различни гуми!

Мнение от sisqou » 10 Окт 2013, 22:21

Здравейте!
Предлагат ми много хубави четири еднакви гуми, които да сложа на моите четири еднакви джанти на Х5-цата, но едната гума е различна марка и с различна шарка. Пак е зимна, един и същ размер, просто марката и шарката са различни. Това би ли създало някакви проблеми с раздатката?
Благодаря предварително!

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Проблем с различни гуми!

Мнение от Atsalov » 11 Окт 2013, 8:14

След като си горд собственик на Х5 как може даже да си помислиш такова нещо?! Сцеплението се променя при различните атмосферни условия а от там и поведението на пътя. Аз съм твърдо против такива експерименти.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 19.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 545i
Детайли за колата: E 60

Re: Проблем с различни гуми!

Мнение от bmw545i » 11 Окт 2013, 9:53

sisqou написа:Здравейте!
Предлагат ми много хубави четири еднакви гуми, които да сложа на моите четири еднакви джанти на Х5-цата, но едната гума е различна марка и с различна шарка. Пак е зимна, един и същ размер, просто марката и шарката са различни. Това би ли създало някакви проблеми с раздатката?
Благодаря предварително!


Не е желателно да са различни шарките дори на две от гумите, а за една да не говорим. :mrgreen:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 15.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Х5
Мечтае да кара: Х5

Re: Проблем с различни гуми!

Мнение от sisqou » 11 Окт 2013, 10:41

Питам понеже гумите са карани един месец и са в перфектно състояние, но щом казвате, че ще е проблем няма да ги взимам. :(

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 13.03.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: Х5
Детайли за колата: X5 E70 35d 2009 г.

Re: Проблем с различни гуми!

Мнение от goro57 » 11 Окт 2013, 20:41

sisqou написа: но щом казвате, че ще е проблем няма да ги взимам. :(



Правилно колега, това ме кефи, че питаш и след като недвусмислено ти казват, че не бива, ти се отказваш, въпреки новичките гуми.Само да добавя:психологическия ефект e голям-караш „новичките” гуми и изведнъж леко поднасяш(кой знае поради каква причина), ама ти си мислиш „гумата”.Притрепваш при 140 по магистралата(кой знае поради каква причина), ама ти си мислиш „гумата”,не взимаш много добре някой завой(кой знае поради каква причина), ама ти си мислиш „гумата”...и т.н., неволно би загубил самочувствие, което не ти отива както казва колегата по-горе като г.с. на Х5 и най-вече да се утвърдиш като добър шофьор.
По техн.аспект не изразявам отношение, защото колегите са напълно прави... :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 1.01.2008
Кара: E60 525dA

Re: Проблем с различни гуми!

Мнение от Amorphis » 13 Окт 2013, 16:31

Щом са нови, не можеш ли да купиш 3те еднакви и да отидеш да си вземеш още една нова от някой магазин :)
Просто предложение, ако са на оферта, т.е. добра цена и ти излезе математиката, защо не.
E36 325TD
E36 M3 Evo
E39 525TDSt
E39 525TDStA
сега
E36 318i
Е60 525dA Sedan
E53 X5 3.0d SportPack

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 19.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 545i
Детайли за колата: E 60

Re: Проблем с различни гуми!

Мнение от bmw545i » 14 Окт 2013, 14:00

Amorphis написа:Щом са нови, не можеш ли да купиш 3те еднакви и да отидеш да си вземеш още една нова от някой магазин :)
Просто предложение, ако са на оферта, т.е. добра цена и ти излезе математиката, защо не.


Има логика! И аз си го мислех... :lol: :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 126
Регистриран на: 6.12.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е53
Мечтае да кара: Боинг 777

Re: Проблем с различни гуми!

Мнение от homey » 14 Окт 2013, 15:25

Като нямате пари за гуми, защо въобще си купувате такива автомобили, не разбирам! Утре ще питате къде се продава бензин и нафта за 1 лв. Пълните форума само с глупости! :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 19.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 545i
Детайли за колата: E 60

Re: Проблем с различни гуми!

Мнение от bmw545i » 14 Окт 2013, 15:37

homey написа:Като нямате пари за гуми, защо въобще си купувате такива автомобили, не разбирам! Утре ще питате къде се продава бензин и нафта за 1 лв. Пълните форума само с глупости! :lol:


Кого питаш?

На мен цента на бензина за 3 месеца ми излиза колко за комплект нови гуми... :lol: :lol: :lol: :smoke:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 1.01.2008
Кара: E60 525dA

Re: Проблем с различни гуми!

Мнение от Amorphis » 14 Окт 2013, 17:38

homey написа:Като нямате пари за гуми, защо въобще си купувате такива автомобили, не разбирам! Утре ще питате къде се продава бензин и нафта за 1 лв. Пълните форума само с глупости! :lol:


Колега, аз съм на мнение, че когато можеш да спестиш пари го правиш.
Пример : за Е60то на баща ми се натъкнах на 3 гуми 18ки летни Continental ContiSportContact 4 от една ударена англичанка,гумите бяха на не повече от 500 км.,дота им беше на 7 седмици,съответно четвъртата не ставаше,взех ги 3те, поръчах си още една и има няма спестих към 700-800 лв. някъде,ако не и повече.

Кажи ми къде съм сбъркал, колега?Трябва ли да се срамувам, че съм се възползвал?
А ако някой няма пари, но все пак си е купил Х5....мисля, че гумите ще са му един от най-малките проблеми.
E36 325TD
E36 M3 Evo
E39 525TDSt
E39 525TDStA
сега
E36 318i
Е60 525dA Sedan
E53 X5 3.0d SportPack

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Проблем с различни гуми!

Мнение от Borymeckata » 14 Окт 2013, 19:43

Аз мисля, че някои хора имат повече пари именно защото успяват да си направят сметката по-добре от останалите. Срещал съм такива хора - ами не правят излишни разходи. Например за телефон - човекът преценява какъв му върши работа и си купува точно такъв. Може да си купи андроид за 1000 лева, но просто не му трябва. А има и такива, които държат да демонстрират "социален статус" - теглят заем за същия този смартфон и го изплащат три години. Те (вторите) имат пари за всичко - и за нови гуми всяка зима, и за почивка в Гърция, за нова кола на лизинг, и за плазма в хола си, и за последния модел телефон. Докато банката не им прибере вещите и така...

В ръководството наистина пише гумите да бъдат от една марка и с еднаква шарка. Ето текста от руската книжка:

Для поддержания нормальных ходовых качеств автомобиля устанавливайте на всех колесах шины одной марки с одинаковым рисунком протектора.

В българската версия пише: "За да поддържате доброто поведение на автомобила на пътя ...". Значи обърнете внимание - не казват, че нещо по колата ще се повреди или че ще възникне инцидент. Просто - да караш с 4 НАПЪЛНО еднакви гуми е оптималният вариант. Ако една от тях е с различна шарка - не е толкова добре (естествено), но нищо фатално няма да се случи. Поне аз така го разбирам...
Excellent! Steven is my name!

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Проблем с различни гуми!

Мнение от Atsalov » 14 Окт 2013, 19:49

goro57 написа:
sisqou написа: но щом казвате, че ще е проблем няма да ги взимам. :(



Правилно колега, това ме кефи, че питаш и след като недвусмислено ти казват, че не бива, ти се отказваш, въпреки новичките гуми.Само да добавя:психологическия ефект e голям-караш „новичките” гуми и изведнъж леко поднасяш(кой знае поради каква причина), ама ти си мислиш „гумата”.Притрепваш при 140 по магистралата(кой знае поради каква причина), ама ти си мислиш „гумата”,не взимаш много добре някой завой(кой знае поради каква причина), ама ти си мислиш „гумата”...и т.н., неволно би загубил самочувствие, което не ти отива както казва колегата по-горе като г.с. на Х5 и най-вече да се утвърдиш като добър шофьор.
По техн.аспект не изразявам отношение, защото колегите са напълно прави... :lol:




НО!!! Колегата е най-прав за психо-ефекта ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 1.01.2008
Кара: E60 525dA

Re: Проблем с различни гуми!

Мнение от Amorphis » 19 Окт 2013, 19:51

Borymeckata написа:Аз мисля, че някои хора имат повече пари именно защото успяват да си направят сметката по-добре от останалите. Срещал съм такива хора - ами не правят излишни разходи. Например за телефон - човекът преценява какъв му върши работа и си купува точно такъв. Може да си купи андроид за 1000 лева, но просто не му трябва. А има и такива, които държат да демонстрират "социален статус" - теглят заем за същия този смартфон и го изплащат три години. Те (вторите) имат пари за всичко - и за нови гуми всяка зима, и за почивка в Гърция, за нова кола на лизинг, и за плазма в хола си, и за последния модел телефон. Докато банката не им прибере вещите и така...

В ръководството наистина пише гумите да бъдат от една марка и с еднаква шарка. Ето текста от руската книжка:

Для поддержания нормальных ходовых качеств автомобиля устанавливайте на всех колесах шины одной марки с одинаковым рисунком протектора.

В българската версия пише: "За да поддържате доброто поведение на автомобила на пътя ...". Значи обърнете внимание - не казват, че нещо по колата ще се повреди или че ще възникне инцидент. Просто - да караш с 4 НАПЪЛНО еднакви гуми е оптималният вариант. Ако една от тях е с различна шарка - не е толкова добре (естествено), но нищо фатално няма да се случи. Поне аз така го разбирам...


:yes:
E36 325TD
E36 M3 Evo
E39 525TDSt
E39 525TDStA
сега
E36 318i
Е60 525dA Sedan
E53 X5 3.0d SportPack

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 7.08.2011
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: колело с климатик
Мечтае да кара: мотопед с климатроник

Re: Проблем с различни гуми!

Мнение от vencenco » 04 Юни 2014, 21:20

колеги по тази логика стикера на вратата е без смислен ? :kuku:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Проблем с различни гуми!

Мнение от Borymeckata » 05 Юни 2014, 9:31

Не знам какъв стикер имаш на вратата, Колега. Би ли го показал?
Excellent! Steven is my name!

Следваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook