Проблем с Х3 2д (забавяне на колата при движение)

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 17.07.2013
Пол: Мъж

Проблем с Х3 2д (забавяне на колата при движение)

Мнение от lavazza » 17 Юли 2013, 12:51

Здравейте,
От няколко дни ми светна лампата за газовете. Закачих я с един приятел и той ми каза, че колата трябва да се форсира от време, за да се чисти и каза, че няма проблем. Да обаче тая лампа продължава да си свети, а днес по магистралата при постоянна скорост колата от време на време забива муцуната все едно съм върнал газта или все едно някой ме дърпа отзад. Имам подобен проблем и на другата ми кола Опел Корса .. при нея като дигна 100 и над 100 след 5 мин започва да забавя и да забързва без да правя нищо и след малко ми светва сервизната лампа, а колата спира да прави тези неща... Ако някой може да помогне ще съм много много благодарен!!!

п.с. бяха ми казали поне за корсата, че трябва да се чистят егер клапаните .. ?? и било от това...

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 17.07.2013
Пол: Мъж

Re: Проблем с Х3 2д (забавяне на колата при движение)

Мнение от lavazza » 22 Юни 2014, 10:04

Моля помогнете... Нещата стават все по-зле... Вече всеки път щом натисна газта и колата мисли и нищо не става. Когато натисна съединителя и тогава тръгва да върви (сякаш нещо не казва на двигателя,че съм натиснал педала на газта...) освен това ми свети лампата за изгорелите газове или поне така пише в книгата на колата ... направо не се кара така ... Закарах колата при един шарлатанин, взе ми 400лв и само ограничи симптомите, като сега стана дори по-зле.. моля помогнете поне с добър сервиз ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 200
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: F31

Re: Проблем с Х3 2д (забавяне на колата при движение)

Мнение от бабъл » 22 Юни 2014, 15:13

Коя година е колата? Изкарай я на магистралата късно вечерта за да няма трафик и се опитай да я караш 30 мин. на високи обороти,но постоянно без да променяш скороста. Ако не се е прецакал филтъра,би трябвало да се отпуши.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Проблем с Х3 2д (забавяне на колата при движение)

Мнение от stankata777 » 23 Юни 2014, 7:14

Добре де,колега като искаш помощ за сервиз поне напиши в кой град си!
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Проблем с Х3 2д (забавяне на колата при движение)

Мнение от Borymeckata » 23 Юни 2014, 9:04

lavazza написа:п.с. бяха ми казали поне за корсата, че трябва да се чистят егер клапаните .. ?? и било от това...


Колега, мога да ти помогна за чистенето на EGR-клапана, но не вярвам проблемът да идва от него, или поне - не той е основната причина. Тия клапани винаги са в сажди и едва ли някой се занимава да ги чисти, но все пак колите си вървят.

Майсторът (при който си я карал), какво точно е правил по колата? Би трябвало да ти обясни какъв е бил проблемът и как го е отстранил, а не само да ти прибере парите... Бих ти препоръчал - започни с една диагностика и дай тук да видим какви грешки имаш записани по двигателя (DDE). Ако при диагностиката не излезе нещо съществено - тогава може да свалиш смукателния колектор с EGR-a и да го почистиш от саждите. За това не ти трябва сервиз - всеки що-годе технически грамотен човек ще се справи. Ето тук съм писал по въпроса:

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=126&t=303766#p3362520

Успех и драсни като има развитие!
Excellent! Steven is my name!

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 28.04.2018
Пол: Мъж

Re: Проблем с Х3 2д (забавяне на колата при движение)

Мнение от bmw666666 » 29 Апр 2018, 6:51

здравей те колеги използвам темата на колегата но аз имам подобен проблем колата е х3 2005г 2.0 д 150 к,колата е мудна до 3000 оборота след това се усеща как турбина се развърта ,смени дебитомер ел.клапан-оригинални. горивен филтър вакумни маркучи,купих уред за мерене на вакума да го проверя и се оказа че вакум си държи 8-9 , на диагностика нищо непоказва турбината е нова-рецеклирана
ако някой има идея от какво може да е моля да сподели
благодаря предварително

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook