UV фолио на стъклата ?

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

UV фолио на стъклата ?

Мнение от top » 25 Юни 2013, 14:03

Понеже колата ми седи все на открито и покрай жегите взе много да е напича и се чудя, ако сложа UV фолио на стъклата дали ще намалее поне малко жегата вътре ? и другата полза е че ще предпазва интериора от слънцето. Идеята ми е да сложа някакво фолио, възможно най светлото, не искам тъмни стъкла и тн.. и по принцип не ми харесват колите потъмнени по този начин. Има ли смисъл тая занимавка ? В момента стъклата са ми абсолютно прозрачни.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: UV фолио на стъклата ?

Мнение от msi200 » 25 Юни 2013, 14:39

Ще намалее, но разликата ще я усетиш като се движи колата/опит от черна Е70/. При паркирана на слънце кола разликата с/без фолио е минимална, защото самите ламарини се нагряват и става фурна.

Аз те съветвам на челното и страничните предни да сложиш много светло фолио, например Llumar Air Blue 80/най-висок клас/, а на задните да сложиш поне 40% фолио от малко по-нисък клас. От светлото определено ще усетиш ефект, но не очаквай чудеса. 30-40 на задните прозорци пък върши перфектна работа.

Това светлото не можеш да познаеш че го има и няма да те спира полицията. Челното стъкло при Е53 е много голямо и ще ти напича основно оттам.
I love the sound of V8 in the morning...

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: UV фолио на стъклата ?

Мнение от Atsalov » 25 Юни 2013, 15:21

top написа:Понеже колата ми седи все на открито и покрай жегите взе много да е напича и се чудя, ако сложа UV фолио на стъклата дали ще намалее поне малко жегата вътре ? и другата полза е че ще предпазва интериора от слънцето. Идеята ми е да сложа някакво фолио, възможно най светлото, не искам тъмни стъкла и тн.. и по принцип не ми харесват колите потъмнени по този начин. Има ли смисъл тая занимавка ? В момента стъклата са ми абсолютно прозрачни.




Аз също бях Върл противник на фолиото ,но сега си сложих на колата и усещам голяма разлика . Най светлото ми е и ако не се вгледаш не си личи , сложи ми го едно момче Жоро от София и до колкото знам обикаля цяла България да монтира. Не си личи че е допълнително слагано , много професионално работят.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: UV фолио на стъклата ?

Мнение от msi200 » 25 Юни 2013, 15:46

+1 за Жоро
I love the sound of V8 in the morning...

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 14.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW 320D, E46, 2003, 150HP

Re: UV фолио на стъклата ?

Мнение от Totomirov » 25 Юни 2013, 16:11

Някой може ли да сподели цени?

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: UV фолио на стъклата ?

Мнение от Top Gun Maverick » 25 Юни 2013, 18:01

atsalov написа:
top написа:Понеже колата ми седи все на открито и покрай жегите взе много да е напича и се чудя, ако сложа UV фолио на стъклата дали ще намалее поне малко жегата вътре ? и другата полза е че ще предпазва интериора от слънцето. Идеята ми е да сложа някакво фолио, възможно най светлото, не искам тъмни стъкла и тн.. и по принцип не ми харесват колите потъмнени по този начин. Има ли смисъл тая занимавка ? В момента стъклата са ми абсолютно прозрачни.




Аз също бях Върл противник на фолиото ,но сега си сложих на колата и усещам голяма разлика . Най светлото ми е и ако не се вгледаш не си личи , сложи ми го едно момче Жоро от София и до колкото знам обикаля цяла България да монтира. Не си личи че е допълнително слагано , много професионално работят.

Аз също бях, сега съм тъмен и отпред и освен добрия вид, твмпературата се нсмали осезателно. Със супер дарк бляк съм, което е една идея по-светло от ултра дарка. Някакво Американско е.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 575
Регистриран на: 16.02.2009
Местоположение: София
Кара: BMW 318i, sedan, 11.97

Re: UV фолио на стъклата ?

Мнение от 00700 » 25 Юни 2013, 22:12

atsalov написа:
top написа:Понеже колата ми седи все на открито и покрай жегите взе много да е напича и се чудя, ако сложа UV фолио на стъклата дали ще намалее поне малко жегата вътре ? и другата полза е че ще предпазва интериора от слънцето. Идеята ми е да сложа някакво фолио, възможно най светлото, не искам тъмни стъкла и тн.. и по принцип не ми харесват колите потъмнени по този начин. Има ли смисъл тая занимавка ? В момента стъклата са ми абсолютно прозрачни.




Аз също бях Върл противник на фолиото ,но сега си сложих на колата и усещам голяма разлика . Най светлото ми е и ако не се вгледаш не си личи , сложи ми го едно момче Жоро от София и до колкото знам обикаля цяла България да монтира. Не си личи че е допълнително слагано , много професионално работят.

За Георги Недков ли става дума, намира се до Сточна гара?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 575
Регистриран на: 16.02.2009
Местоположение: София
Кара: BMW 318i, sedan, 11.97

Re: UV фолио на стъклата ?

Мнение от 00700 » 25 Юни 2013, 22:13

Изображение

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: UV фолио на стъклата ?

Мнение от Atsalov » 26 Юни 2013, 12:39

00700 написа:
atsalov написа:
top написа:Понеже колата ми седи все на открито и покрай жегите взе много да е напича и се чудя, ако сложа UV фолио на стъклата дали ще намалее поне малко жегата вътре ? и другата полза е че ще предпазва интериора от слънцето. Идеята ми е да сложа някакво фолио, възможно най светлото, не искам тъмни стъкла и тн.. и по принцип не ми харесват колите потъмнени по този начин. Има ли смисъл тая занимавка ? В момента стъклата са ми абсолютно прозрачни.




Аз също бях Върл противник на фолиото ,но сега си сложих на колата и усещам голяма разлика . Най светлото ми е и ако не се вгледаш не си личи , сложи ми го едно момче Жоро от София и до колкото знам обикаля цяла България да монтира. Не си личи че е допълнително слагано , много професионално работят.

За Георги Недков ли става дума, намира се до Сточна гара?




Цените май почват от 220лв за хубаво американско фолио, и не им зная края ,не смея да пиша тел че става като реклама и ми трият мненията. Мога да гарантирам че е доста съвестен и разбран, едно момче нямаше финансова възможност и му направи по добри цени но с евтино фолио. Важното е че не осира нещата и дава гаранция.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 761
Регистриран на: 12.02.2008
Местоположение: Пазарджик-Велинград
Пол: Мъж
Кара: X5
Мечтае да кара: MX5

Re: UV фолио на стъклата ?

Мнение от gido » 26 Юни 2013, 20:51

аз си сложих най-светлото отпред на LOMAR понеже било най-хубавото отзад си имаше,почти не се забелязва.цена само на фолиото за двата предни прозореца 30лв.
[url=http://forum-lines.ru/]Изображение
[/url]интересное

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 15.05.2013
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е39 530Д 2002г.
Мечтае да кара: БМВ Ф10 530хд

Re: UV фолио на стъклата ?

Мнение от rosko3001 » 26 Юни 2013, 22:01

Аз също съм решил да слагам фолио, че сме с комби и с малко бебе , но не знам къде и на какви цени го слагат. Ако някои колега може да ни ориентира като цени и качество ще бъде добре, защото 300-400лв за фолио ми се струват много лично на мен ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: UV фолио на стъклата ?

Мнение от Leon » 28 Юни 2013, 16:38

Има хубаво фолио с УВ филтър на 3М, което не затъмнява стъклата, колега беше питал по-нагоре. Мисля да си сложа такова на предните врати, като стигна до там, ще пиша.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 27.04.2012
Пол: Мъж
Кара: Х5
Детайли за колата: 2003 3.0D Sport pack

Re: UV фолио на стъклата ?

Мнение от raster » 06 Юли 2013, 18:49

Да дадеш 400+ лв за фолио ми се струва безсмислено. Предното ми стъкло е фабрично с UV защита, има невероятен ефект. Колата ми се препича цял ден на слънце, но като влезеш- пак е горещо, но не е като във фурна, седалката ти колкото и да се е нагряла, не ти пари. Като потеглиш, климатроника ти веднага се усеща, не му трябват 10 мин. да ти охлади интериора. Такова предно стъкло за Х5 е около 800 с поставянето, някой предлагаше втора употреба за 300. Мисля, че ако се разтърсиш, общо с поставянето втора употреба ще ти дойде макс. 400, струва ми се по-добре от фолио за тея пари.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 205
Регистриран на: 20.11.2010
Местоположение: с. Гъзибарово
Пол: Мъж
Кара: 528i
Мечтае да кара: Самолетоносач

Re: UV фолио на стъклата ?

Мнение от zenthel » 07 Юни 2018, 18:18

Облепих всички стъкла на колата с LLUMAR Air Blue 80. ( 550-600лв ще ви струва ). Това е топ моделът на фирмата.
Измерих около 30% по-ниски температури на няколко повода, но най-съдържателно и приоритетно колата е чувствително по-хладна, синият тон ми я прави по-комфортна и успокояваща за очите ми.

Чудя се как да извадя обаче сертификат и някакви точни документи, с които да не се занимавам с излишни обяснения.
Фолиото е като фабрично, но знае ли човек, ако се заядат, искам да имам какво да представя.
:wave:

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook