Добавяне на AUX вход на BMW Е53 с „голямата навигация“

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Добавяне на AUX вход на BMW Е53 с „голямата навигация“

Мнение от top » 25 Мар 2013, 18:38

Добавянето на AUX вход на BMW Е53 с „голямата навигация“ е общо взето лесна работа.
Ето как го направих аз:

Първа стъпка е да се провери наличието на свободна букса, ако я има се намира зад навигацията, ето така изглежда:

Изображение

Тъй като си го правя с оригинални части си поръчах AUX retrofit комплекта, за комплект с този вид букса номера му е 65120153503, цена 125лв с ДДС от дару кар. Това представлява:

Изображение

Според инструкцията за монтаж на BMW, буксата трябва да се монтира в жабката, но на мен не ми се занимаваше и реших да я монтирам до запалката, колата ми няма пепелник и реших да монтирам буксата в тази ниша, също прекарването на кабела по този начин е елементарен без да се разглобява нищо.

Изображение

Първо извадих пластмасата на която ще монтирам буксата, избрах си място където да бъде – от лявата страна. Избрах това място тъй като буксата отзад стърчи и и трябва малко пространство а точно под тази пластмаса има дупка. Първо трябва да се разглоби буксата за да и се махне пластината.

Изображение

Аз не съм използвал някакви мерилки а просто наложих пластината върху мястото където ще я монтирам и пробих дупка с бормашината, според инструкцията се пробива една дупка с бургия номер 8 и две дупки с номер 2.

Изображение

Изображение

(някой идиот е пробвал да си гаси цигарата върху тази пластмаса)
Изображение

След като буксата се монтира следва да се свърже с навигацията. За да се направи това се сваля навигацията, това става като първо се махне рамката, аз гледах от ето този видео клип как става:

http://www.youtube.com/watch?v=-jRorExbnqI

После се развинтват 4 винтчета:

Изображение

Навигация се издърпва и се показват буксите и:

Изображение

Всичко което трябва да се направи е да се свърже буксата на AUX кабела със свободната която съм показал на първата снимка. Аз прокарах AUX кабела през нишата която е за пепелник:

Изображение

Буксата се издърпва като се бръкне през дупката на навигацията:

Изображение

Следва да се свърже:

Изображение

После се издърпва останалия кабел докато пластмасата с буксата се доближат до пепелника, слага се на мястото си и долу е готово. Навигацията се слага на място, монтират се 4те болта, слага се рамката и тя също е готова.
Това е резултата, вече като се натиска бутона MODE на дисплея се появява и функцията AUX:

Изображение

Качих няколко песни на телефона (iPhone5) и ги пуснах, качеството е много добро. Мисля да си купя iPod nano за да не ползвам телефона, освен това не е удобно с докосване по екрана да се управлява, за песните предпочитам бутони.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 10.06.2010
Местоположение: Smolyan
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 218

Re: Добавяне на AUX вход на BMW Е53 с „голямата навигация“

Мнение от unid » 25 Мар 2013, 20:11

:yes: :yes: :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 13.03.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: Х5
Детайли за колата: X5 E70 35d 2009 г.

Re: Добавяне на AUX вход на BMW Е53 с „голямата навигация“

Мнение от goro57 » 25 Мар 2013, 20:32

top написа:

Това е резултата, вече като се натиска бутона MODE на дисплея се появява и функцията AUX:



:yes: :clap: :yes:

:bchug: :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Добавяне на AUX вход на BMW Е53 с „голямата навигация“

Мнение от Borymeckata » 26 Мар 2013, 9:09

Браво Колега, чудесно си показал и обяснил всичко! Само цената от 125 лева за това кабелче малко ме притеснява... Но ако човек държи всичко по колата му да бъде фирмено и оригинално - това е решението!
Excellent! Steven is my name!

Пич, къде ми е колата?
Аватар
Мнения: 3058
Регистриран на: 5.02.2002

Re: Добавяне на AUX вход на BMW Е53 с „голямата навигация“

Мнение от ! Алекс » 29 Юли 2013, 9:01

Колеги имам следното питане.Имам си оригинално изкарани букси за AUX на конзолата отзад,закупих си кабел и го свързвам с телефона но натискайки MODE бутона не ми се появява на дисплея AUX функция.Трябва ли по някакъв начин да се активира тази функция с BMW skener примерно или трябва да имам чейнджър защото моя е махнат?Става въпрос за Х5 2004 година.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Добавяне на AUX вход на BMW Е53 с „голямата навигация“

Мнение от Koliu » 29 Юли 2013, 10:18

Колеги и аз да попитам тук, че в другата тема никой не ми отговаря,
доста се рових из форума, но нещо не мога да се ориентирам. За Х5 Е70 говорим с нави Профешанъл. Прочетох на няколко места, че може на IDrive да ми се визулаизират списъците с песните от АйПод-а и въобще да си управлявам през АйДрайва. Имам AUX и си купх кабел за AUX от едната страна и от другата страна с голямата букса за по-старите АЙПОД-и (новите Айподи са с микро USB). Съответно пробвах с модел Apple IPOD NANO 4 генерация, но не ми се визуализира. Дриг модел АиПод ли трябва да пробвам или нещо ня правя както трябва? :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 26.04.2007
Местоположение: София

Re: Добавяне на AUX вход на BMW Е53 с „голямата навигация“

Мнение от b.m.w » 30 Юли 2013, 12:31

Koliu написа:Колеги и аз да попитам тук, че в другата тема никой не ми отговаря,
доста се рових из форума, но нещо не мога да се ориентирам. За Х5 Е70 говорим с нави Профешанъл. Прочетох на няколко места, че може на IDrive да ми се визулаизират списъците с песните от АйПод-а и въобще да си управлявам през АйДрайва. Имам AUX и си купх кабел за AUX от едната страна и от другата страна с голямата букса за по-старите АЙПОД-и (новите Айподи са с микро USB). Съответно пробвах с модел Apple IPOD NANO 4 генерация, но не ми се визуализира. Дриг модел АиПод ли трябва да пробвам или нещо ня правя както трябва? :dunno:



АUX-а е само аналогов вход, през него неможе да се контролира IPod или каквото и да е друго устройство. Ако искаш да има обратна връзка с IPod-а ти трябва допълнителен модул за Е53 grom, dice и пр. А за Е70 освен изброените може и с ОЕМ такъв,
:driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Добавяне на AUX вход на BMW Е53 с „голямата навигация“

Мнение от Koliu » 30 Юли 2013, 16:24

Имама това:
http://www.bktuning.bg/product.php?ProductID=4445

Но на автомобила нямам USB вход на колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 20.06.2013
Местоположение: София/Стара Загора
Пол: Жена
Кара: X5 (E53) facelift
Мечтае да кара: M6
Детайли за колата: sport package 3.0D

Re: Добавяне на AUX вход на BMW Е53 с „голямата навигация“

Мнение от eLiTyY » 16 Ное 2013, 16:57

Ей супер и аз се чудех много как да го изкарам тоя Aux вход на колата. Ще пробвам :lol: че пробвах и аз като Алекс ама нищо не става :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 761
Регистриран на: 12.02.2008
Местоположение: Пазарджик-Велинград
Пол: Мъж
Кара: X5
Мечтае да кара: MX5

Re: Добавяне на AUX вход на BMW Е53 с „голямата навигация“

Мнение от gido » 16 Ное 2013, 17:56

аз нямам навигация а съм със сд. и ако го свържа с изход какво ще се получи.да ли ще има и аз изход.
[url=http://forum-lines.ru/]Изображение
[/url]интересное

Пич, къде ми е колата?
Аватар
Мнения: 3058
Регистриран на: 5.02.2002

Re: Добавяне на AUX вход на BMW Е53 с „голямата навигация“

Мнение от ! Алекс » 18 Ное 2013, 10:31

eLiTyY написа:Ей супер и аз се чудех много как да го изкарам тоя Aux вход на колата. Ще пробвам :lol: че пробвах и аз като Алекс ама нищо не става :)


Моя проблем се оказа друг за AUX-а... ;) Някой ми беше разменил едни кабелчета на куплунга на радио модула но след моя намеса всичко си дойде на място... :D А това което колегата го е пуснал по-горе е за модели след 2007 година и за е53 не става!
Твоя можем да го изкараме за 5 минути ако всичко е наред... :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 10.06.2010
Местоположение: Smolyan
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 218

Re: Добавяне на AUX вход на BMW Е53 с „голямата навигация“

Мнение от unid » 19 Ное 2013, 9:03

Това е за коли преди 2007 г.Казвам ти ,защото съм с такава и става точно, както го е описал колегата!

Пич, къде ми е колата?
Аватар
Мнения: 3058
Регистриран на: 5.02.2002

Re: Добавяне на AUX вход на BMW Е53 с „голямата навигация“

Мнение от ! Алекс » 19 Ное 2013, 12:22

Това което колегата top е направил знам че става,аз говоря за това което е пуснал Koliu. ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 20.06.2013
Местоположение: София/Стара Загора
Пол: Жена
Кара: X5 (E53) facelift
Мечтае да кара: M6
Детайли за колата: sport package 3.0D

Re: Добавяне на AUX вход на BMW Е53 с „голямата навигация“

Мнение от eLiTyY » 19 Ное 2013, 15:13

! Алекс написа:
eLiTyY написа:Ей супер и аз се чудех много как да го изкарам тоя Aux вход на колата. Ще пробвам :lol: че пробвах и аз като Алекс ама нищо не става :)


Моя проблем се оказа друг за AUX-а... ;) Някой ми беше разменил едни кабелчета на куплунга на радио модула но след моя намеса всичко си дойде на място... :D А това което колегата го е пуснал по-горе е за модели след 2007 година и за е53 не става!
Твоя можем да го изкараме за 5 минути ако всичко е наред... :yes:


Навита съм да го направим за 5 мин хаха :lol: имаш ЛС :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 348
Регистриран на: 9.02.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е39
Мечтае да кара: e46 М3

Re: Добавяне на AUX вход на BMW Е53 с „голямата навигация“

Мнение от shalashaska » 19 Ное 2013, 22:16

Колеги същата операция може ли да се приложи на е46 с голямата навигация?
Изображение

Следваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook