Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от dan-dam » 03 Май 2018, 8:50

Silvina написа:Ееее недей де човек ти пък го прие лично :oops: Казвам в сравнение с това което гледахме след твоята тази е втората наистина супер запазена на мен ми е ясно че в крайна сметка това не са нови коли и е нормално да се амортизират. Аз не отричам че и твоята беше супер но цената е малко по висока от това което имам в момента тази ми влиза точно в бюджета

Колегатa kolp ти написа, че 2014-та е била на 110К км, а сега, 4-ри години по-късно е на 106. И на 63К км е имала сериозен удар, не се знае какво се случва с веригите. Не знам какво значи супер запазена ама...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от kolp » 03 Май 2018, 8:52

TytusPulo написа:
TytusPulo написа:Здравейте. Замислям се за купуването на X3 от предишното поколение.
Имах възможност да покарам най-новата X3-ка и съм потресен от колата. Уникален самолет. Карал съм и аналога на мерцедес, но нямат нищо общо.

Та въпроса ми е предишната доближава ли се като кеф до тази? По колко вървят добрите от предишното поколение, кои двигатели са за препоръчвани, какви са им проблемите и т.н. Добрия стар трилитров дизел препоръчва ли се там?
Гледам, че по автокъщите има разни за по 30, но предполагам, добрите са над 45 като тази например:

https://www.auto.bg/pcgi/gallery.cgi?ad ... s=1yeu59z1


Пробвах Ф25 и съм много разочарован, няма нищо общо с G01. G01 обаче е прекалено скъпо и купуването на нова кола е икономиюески неоправдано. След 5 години цената й ще е наполовина.
Сега се замислям за A6 C7 3.0TFSI. Ще обмисля и F10, обаче на визия са ми по-грозни и по-малко са със x drive, а 4 по 4 ми е задължително за следващия зимен сезон, че пистите ме чакат :D


след по-малко от 3г цената е наполовина, особено малък дизелов двигател :)

3.0 ТФСИ е страхотен двигател, брат ми е с А7 и е много доволен, но и тук важи правилото че повечето бензиновите на пазара са американски, така че като вземеш рамата я пусни в гугъл и гледай дали не е тоталка

примерно -
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=6xicuf и https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=6xicuf ---

WAUBGAFC1CN016627 - https://www.copart.com/lot/18453157 скъсала е ремък така като гледам. повечето са или блъскани, или наводнявани, или с някакъв механичен дефект предполагащ по скъп ремонт от retail цената към момента.
Последна промяна kolp на 03 Май 2018, 9:21, променена общо 2 пъти

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 170
Регистриран на: 14.09.2008
Местоположение: Leipzig
Пол: Мъж
Кара: по Аутобан А14 и А9
Мечтае да кара: ALPINA B7 S Turbo Coupé E24

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от Alpina_Johnnie » 03 Май 2018, 9:14

Silvina написа:Ееее недей де човек ти пък го прие лично :oops: Казвам в сравнение с това което гледахме след твоята тази е втората наистина супер запазена на мен ми е ясно че в крайна сметка това не са нови коли и е нормално да се амортизират. Аз не отричам че и твоята беше супер но цената е малко по висока от това което имам в момента тази ми влиза точно в бюджета


СпАкойно. Без лоши чуства. 8)
Колата изглежда добре, но този удар свучи тегав, освен това е върната със сигурност с едни 50-100к, според сметките, а и е само на задно. Което, според мен, обезмисля покупката на СУВ/САВ или както искат да го наричат.
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 11.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: CLS 320
Мечтае да кара: X6 M6, CLS AMG, 6 Series Gran Coupe

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от TytusPulo » 03 Май 2018, 9:19

kolp написа:
TytusPulo написа:
TytusPulo написа:Здравейте. Замислям се за купуването на X3 от предишното поколение.
Имах възможност да покарам най-новата X3-ка и съм потресен от колата. Уникален самолет. Карал съм и аналога на мерцедес, но нямат нищо общо.

Та въпроса ми е предишната доближава ли се като кеф до тази? По колко вървят добрите от предишното поколение, кои двигатели са за препоръчвани, какви са им проблемите и т.н. Добрия стар трилитров дизел препоръчва ли се там?
Гледам, че по автокъщите има разни за по 30, но предполагам, добрите са над 45 като тази например:

https://www.auto.bg/pcgi/gallery.cgi?ad ... s=1yeu59z1


Пробвах Ф25 и съм много разочарован, няма нищо общо с G01. G01 обаче е прекалено скъпо и купуването на нова кола е икономиюески неоправдано. След 5 години цената й ще е наполовина.
Сега се замислям за A6 C7 3.0TFSI. Ще обмисля и F10, обаче на визия са ми по-грозни и по-малко са със x drive, а 4 по 4 ми е задължително за следващия зимен сезон, че пистите ме чакат :D


след по-малко от 3г цената е наполовина, особено малък дизелов двигател :)

3.0 ТФСИ е страхотен двигател, брат ми е с А7 и е много доволен, но и тук важи правилото че повечето бензиновите на пазара са американски, така че като вземеш рамата я пусни в гугъл и гледай дали не е тоталка


По-рама до колко може да се разбере за удари по колата? Ако не са официални? То ясно, че в сервиз ще я видят, но не ми се губи времето само да карам удряни коли

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от kolp » 03 Май 2018, 9:49

Американците публикуват и рамата при търговете и всичко се индексира в гугъл, виж по-горното мнение пак.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 11.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: CLS 320
Мечтае да кара: X6 M6, CLS AMG, 6 Series Gran Coupe

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от TytusPulo » 03 Май 2018, 9:53

kolp написа:Американците публикуват и рамата при търговете и всичко се индексира в гугъл, виж по-горното мнение пак.


Ясно. За тази цена аз мислех, направо, че е давена. В случая ремъка е по-малкото зло, въпреки, че не е ясно бай джамбаз как го е замазал... Благодаря.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 11.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: CLS 320
Мечтае да кара: X6 M6, CLS AMG, 6 Series Gran Coupe

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от TytusPulo » 03 Май 2018, 9:58

kolp написа:Американците публикуват и рамата при търговете и всичко се индексира в гугъл, виж по-горното мнение пак.


Колега да те питам, понеже си сериозно запознат до колкото виждам от мненията ти и то не само с БМВ, как ти изглежда сравнението на Ц7 с Ф10, откъм проходимост? Вярно ли, че куатрото е по-проходимо дори от Х-овете на БМВ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от kolp » 03 Май 2018, 10:08

За да не залитнем към xdrive vs quattro, само ще кажа че по мое мнение и наблюдение Ауди А6/7 са много по-здрави от Ф10. Като цяло Ауди имат по-малко технически проблеми в премиум класовете от Мерцедес и БМВ. Но пък БМВ и Мерцедес се карат повече така че чисто статистически е трудно да се каже.

Много зависи от конкретния екземпляр, ако се търси евтиното, винаги ще е дърво. Но 3.0тфси от европа съм почти сигурен че би бил по-здрав от повечето 530ки дизел на пазара в БГ, на една и съща цена.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 11.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: CLS 320
Мечтае да кара: X6 M6, CLS AMG, 6 Series Gran Coupe

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от TytusPulo » 03 Май 2018, 10:27

kolp написа:За да не залитнем към xdrive vs quattro, само ще кажа че по мое мнение и наблюдение Ауди А6/7 са много по-здрави от Ф10. Като цяло Ауди имат по-малко технически проблеми в премиум класовете от Мерцедес и БМВ. Но пък БМВ и Мерцедес се карат повече така че чисто статистически е трудно да се каже.

Много зависи от конкретния екземпляр, ако се търси евтиното, винаги ще е дърво. Но 3.0тфси от европа съм почти сигурен че би бил по-здрав от повечето 530ки дизел на пазара в БГ, на една и съща цена.


Интересно мнение, но ми е много полезно. Аз имам наблюдение от ауди от преди 2010 и тогава бяха трошляци неземни. 4Ф е много по-проблемна от е60 и 211, обаче явно са си взели поука в Инглощад.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от kolp » 03 Май 2018, 10:52

Прегледал съм сигурно хиляди БМВ-та вече, и просто са твърде чупливи. Човек ако си подбере добре колата, може и да не разбере ако има късмет, но като видиш голямата картинка и много неща ти стават ясни.

Не съм чул Ауди така да хвърлят двигател, раздатка, скоростна кутия и тн, и то в премиум класа 5, 6, 7 серия (еквивалентите). Новите 750ки са някаква пълна пародия, по-зле са от първите Ф01, а това се води за флагмана на марката. Визирам само V8, но това също е топ двигателя на марката, като изключим М-моделите. Не може да е толкова зле, не е сериозно просто. Ясно че колите не се правят като едно време, но 10г не може да не може да изкара един премиум автомобил без смяна на двигател.
Удължиха гаранцията на 4г и 200хкм, това пак не е достатъчно за една 750ка, тази кола, на тази цена, трябва да може да изкара половин милион. Не тойота корола примерно, дето струва колкото колелата на седмицата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 11.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: CLS 320
Мечтае да кара: X6 M6, CLS AMG, 6 Series Gran Coupe

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от TytusPulo » 03 Май 2018, 11:32

kolp написа:Прегледал съм сигурно хиляди БМВ-та вече, и просто са твърде чупливи. Човек ако си подбере добре колата, може и да не разбере ако има късмет, но като видиш голямата картинка и много неща ти стават ясни.

Не съм чул Ауди така да хвърлят двигател, раздатка, скоростна кутия и тн, и то в премиум класа 5, 6, 7 серия (еквивалентите). Новите 750ки са някаква пълна пародия, по-зле са от първите Ф01, а това се води за флагмана на марката. Визирам само V8, но това също е топ двигателя на марката, като изключим М-моделите. Не може да е толкова зле, не е сериозно просто. Ясно че колите не се правят като едно време, но 10г не може да не може да изкара един премиум автомобил без смяна на двигател.
Удължиха гаранцията на 4г и 200хкм, това пак не е достатъчно за една 750ка, тази кола, на тази цена, трябва да може да изкара половин милион. Не тойота корола примерно, дето струва колкото колелата на седмицата.


Разбирам. Не знаех, че е чак толкова зле положението. При последните X-ове също ли е така?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от msi200 » 03 Май 2018, 16:31

От мои наблюдения, като махнем 50i, нещата откъм здравина са на кантар между БМВ Ауди и Мерцедес.
Ако искаш по-здраво БМВ, взимай редови шестак дизел със задно.
Също, леките коли са по-здрави от СУВ-овете.
I love the sound of V8 in the morning...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от kolp » 03 Май 2018, 17:38

Бензиновите мотори са маслоядки почти всички. Да, 3.0 дизел са здрави, но аз не искам да карам дизел, какво правим? Най-скъпият модел в основната гама е 750, не следва ли да е и най качествен? Намерил съм си здрава кола, но тя остарява и искам нова, гледам примерно 2014 750, пак проблеми. Гледам новите, още повече проблеми! Щеше да е смешно ако не беше тъжно... Новите дизели и те не са цвете, 5д е проблемен, 3д ми е слаб, 4д остава само, той става да кажем.... :banghead:

И сега гледам Аудита и Мерцедеси ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от Dextuar » 03 Май 2018, 21:05

Alpina_Johnnie написа:
Silvina написа:Много благодаря колега днес бяхме в сервиз прости исках да знам за км
По думите на майстора колата е перфектна ще го мисля. Външен вид и вътре е перфектна наистина в сравнение с всички останали досега

Е чак пък всички :mhihi:
Майтапа настрана, надявам се, че сте видяли, че тази кола е само на задно?

Колата на колегата е наистина запазена и обслужена, отделно е вече и с xHP и кутията е доста по-жива, което също ще са спестени $ от бъдещия собственик. Отделно при N47 и драмата с веригите, много повече си заслужава 23d отколкото 18d според мен.

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 2.04.2018

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х

Мнение от Silvina » 04 Май 2018, 6:24

да Благодаря за мнението :driving: видяла съм и двете и затова си позволих да го кажа. :oops

ПредишнаСледваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook