Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 11.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: CLS 320
Мечтае да кара: X6 M6, CLS AMG, 6 Series Gran Coupe

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от TytusPulo » 05 Окт 2018, 12:55

Еми все пак трябва да сме реалисти за нещата

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 11.10.2015
Пол: Мъж

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от bulsara » 06 Окт 2018, 7:22

Така е, съгласен съм, че трябва да сме реалисти. Не съм очаквал, че колата ще е на реални километри. Това, което не ми хареса, беше отношението на продавача. Преди да пусна тук запитването, му звъннах и веднага почна да ми казва, че километрите били реални, без дори да съм го питал. Бил ги проверил в BMW лично и било немислимо да ги е връщал. След това каза, че е перфектна и т.н. Стандартен сценарий, така да се каже.

Не ми харесаха походът и отношението и затова реших да се не занимавам повече.

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 30.12.2017
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: X5 E70 40d, X3 F25 20d
Мечтае да кара: Х5 G05

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от BMWX3F25 » 06 Окт 2018, 9:50

Здравейте, колеги !
В края на миналата година и аз се приобщих към баварското семейство с една скромна хикс тройка :)
Обаче тъй като наскоро продадохме другата кола и дефакто тройката стана семейна, демек и жената я кара, взе да ми влиза
муха в главата да си взема нещо по-голямо и по-мощно само за себе си без да го пипат ръчичките на съпругата :)
И това "нещо" съм намислил да бъде Х5 Е70 4.0d
Доколкото можах изчетох тази тема, но като че ли за този двигател почти нищо не е писано, или ако е писано то е че е надежден и нечуплив.
И все пак има ли колеги с такъв двигател да споделят за някакви болежки и какво трябва да се гледа и да се
смени по двигателя и колата при евентуална покупка по-специфично ?
Според вас читава кола 2012-2014 и на до 150000 км каква реална цена може да има на пазара ?
Понеже съм от Варна а тук засега не виждам да се предлага такава модификация, взех че тествах едно Х6 Е71 4.0d оня ден - ей така само да видя
двигателя как е, иначе самото Х6 не ми допада някакси. Самия вървеж ми хареса като динамика, но като че ли ми се стори че е доста шумен
този двигател. Тоест едно такова като бучене се чуваше даже в кабината, а очаквах да е доста шумоизолирано за този клас. Дали е нормално това?
За база за сравнение вчера тествах едно Х5 Е70 3.5d и останах очарован и от звука и от вървежа, ама е американка а там не искам да се бутам.
Но мисълта ми е че уж почти същите коне а е доста по-безшумен този 3.5d от другия 4.0d.
А и самия волан доста трудно се върти - така беше и на тези двата и на още една бензинка която тествах. Сравнявам го с моето Х3 - дали е нормално това за по-големите джипове или имат някакъв проблем със сервото на волана?
Другото което е - някъде попаднах на координатите на една софийска фирма посредник която докарва коли от Германия по избор на клиента и ми се стори доста вдъхваща доверие. Някой колега да е ползвал услугите на тази фирма от София - да не правя реклама на фирмата, ще кажа само че таксата е 300 лева плюс половината от отстъпката която ми договорят от германеца.
Друго не се сещам засега и благодаря на тези които биха дали някакво инфо !
Лек ден !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от Leon » 06 Окт 2018, 11:11

Одобрих мнението,защото има някакво отношение към темата, но напомням, че инфо за моторите има в други теми, тази е само за обсъждане на конкретни автомобили!

TytusPulo написа:
bulsara написа:Благодаря за съдействието, kolp, подминавам я. :)


Е ти да не очакваш да намериш от това поколение под 200? Според мен 300 и косур не са много за тези години

+1 10-год.Х3 на 300к е находка, както и да го погледнеш, може да се окаже ОК колата.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 11.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: CLS 320
Мечтае да кара: X6 M6, CLS AMG, 6 Series Gran Coupe

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от TytusPulo » 08 Окт 2018, 12:39

Leon написа:Одобрих мнението,защото има някакво отношение към темата, но напомням, че инфо за моторите има в други теми, тази е само за обсъждане на конкретни автомобили!

TytusPulo написа:
bulsara написа:Благодаря за съдействието, kolp, подминавам я. :)


Е ти да не очакваш да намериш от това поколение под 200? Според мен 300 и косур не са много за тези години

+1 10-год.Х3 на 300к е находка, както и да го погледнеш, може да се окаже ОК колата.


Абсолютно, сега, че оня се е държал като нагъл горублянски търгаш това е друга тема.

Здравейте, колеги !
В края на миналата година и аз се приобщих към баварското семейство с една скромна хикс тройка :)
Обаче тъй като наскоро продадохме другата кола и дефакто тройката стана семейна, демек и жената я кара, взе да ми влиза
муха в главата да си взема нещо по-голямо и по-мощно само за себе си без да го пипат ръчичките на съпругата :)
И това "нещо" съм намислил да бъде Х5 Е70 4.0d
Доколкото можах изчетох тази тема, но като че ли за този двигател почти нищо не е писано, или ако е писано то е че е надежден и нечуплив.
И все пак има ли колеги с такъв двигател да споделят за някакви болежки и какво трябва да се гледа и да се
смени по двигателя и колата при евентуална покупка по-специфично ?
Според вас читава кола 2012-2014 и на до 150000 км каква реална цена може да има на пазара ?
Понеже съм от Варна а тук засега не виждам да се предлага такава модификация, взех че тествах едно Х6 Е71 4.0d оня ден - ей така само да видя
двигателя как е, иначе самото Х6 не ми допада някакси. Самия вървеж ми хареса като динамика, но като че ли ми се стори че е доста шумен
този двигател. Тоест едно такова като бучене се чуваше даже в кабината, а очаквах да е доста шумоизолирано за този клас. Дали е нормално това?
За база за сравнение вчера тествах едно Х5 Е70 3.5d и останах очарован и от звука и от вървежа, ама е американка а там не искам да се бутам.
Но мисълта ми е че уж почти същите коне а е доста по-безшумен този 3.5d от другия 4.0d.
А и самия волан доста трудно се върти - така беше и на тези двата и на още една бензинка която тествах. Сравнявам го с моето Х3 - дали е нормално това за по-големите джипове или имат някакъв проблем със сервото на волана?
Другото което е - някъде попаднах на координатите на една софийска фирма посредник която докарва коли от Германия по избор на клиента и ми се стори доста вдъхваща доверие. Някой колега да е ползвал услугите на тази фирма от София - да не правя реклама на фирмата, ще кажа само че таксата е 300 лева плюс половината от отстъпката която ми договорят от германеца.
Друго не се сещам засега и благодаря на тези които биха дали някакво инфо !
Лек ден !


Не съм имал такава, но се интересувах. До колкото съм запознат 4.0д след фейса е по-капризен и чуплив от 3.5д. Първо турбината едната беше някаква по-калпава, после и дюзите май бяха различни и други неща. Това го обясняваше един колега тук, който е доста запознат технически с тези двигатели, аз пиша каквото съм запомнил. Както често се случва при БМВ старата технология е по-надеждна :D

Да е по-шумен 4.0д от 3.5 абсурд. Този шум е малко подозрителен, щом Х5цата с 3.5 ти се е видяла по-тиха. Мисля, че 4.0д е по-икономичен от 3.5, което не трябва да има значение.

Ако ще вземаш такава независимо дали е 3.5 или 4.0 най-важно според мен е състоянието на колата и реалните километри, да е подържана и т.н.

За волана също не мога да кажа, в момента карам мерцедес и на всички БМВ-та волана ми се струва леко твърд, но за мен твърдия волан е плюс, кара те да правиш глупости :D

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 30.12.2017
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: X5 E70 40d, X3 F25 20d
Мечтае да кара: Х5 G05

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от BMWX3F25 » 08 Окт 2018, 15:31

Ясно, благодаря за мнението , колега !
А какво ще кажете за тази обява, днес я видях и утре ще ходя да я гледам :

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=8f4dpd

Реална ли е исканата сума ? Гледам че е със всички екстри.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от msi200 » 08 Окт 2018, 17:04

И на моята 40д осезаемо се чува мотора, но не съм я сравнявал с 35d. Засега дефекти - само подгревни свещи и реле.
Х5-цата от обявата изглежда много хубава, но цената и е много висока за българския пазар и купиш ли я си остава вечно твоя.
I love the sound of V8 in the morning...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 11.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: CLS 320
Мечтае да кара: X6 M6, CLS AMG, 6 Series Gran Coupe

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от TytusPulo » 09 Окт 2018, 10:21

На реални 100к километра, толкова, това е кола 2012та година, а не макар и същия модел 2007ма превъртян от 600к първо в Германия, после от местния търгаш. Те са на половин цена разбира се

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 21.10.2016
Местоположение: Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330CI
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3
Детайли за колата: Красив звяр

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от Stelio ///M » 09 Окт 2018, 16:17

Здравейте колеги, търся мнение за конкретна Х5 но не намирам много информация за нея. Става въпрос за Х5 Е53 3.0i Facelift. Като цяло знам, че това е най-малкия мотор и доста хора не са ок с него, но за мен е ок защото ще я карам главно градско в София и през уикендите до някой язовир или полянка в гората. Общо взето няма да се натоварва много. Бих искал да получа малко мнение от собствениците на такава (ако има такива) на какво да наблегна при огледа и за какво да внимавам? Благодаря предварително и успешен ден на всички.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 11.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: CLS 320
Мечтае да кара: X6 M6, CLS AMG, 6 Series Gran Coupe

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от TytusPulo » 10 Окт 2018, 13:17

Stelio ///M написа:Здравейте колеги, търся мнение за конкретна Х5 но не намирам много информация за нея. Става въпрос за Х5 Е53 3.0i Facelift. Като цяло знам, че това е най-малкия мотор и доста хора не са ок с него, но за мен е ок защото ще я карам главно градско в София и през уикендите до някой язовир или полянка в гората. Общо взето няма да се натоварва много. Бих искал да получа малко мнение от собствениците на такава (ако има такива) на какво да наблегна при огледа и за какво да внимавам? Благодаря предварително и успешен ден на всички.


Това като цяло е най-безпроблемния им мотор, но и най-мудния.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 21.10.2016
Местоположение: Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330CI
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3
Детайли за колата: Красив звяр

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от Stelio ///M » 10 Окт 2018, 14:38

TytusPulo написа:
Stelio ///M написа:Здравейте колеги, търся мнение за конкретна Х5 но не намирам много информация за нея. Става въпрос за Х5 Е53 3.0i Facelift. Като цяло знам, че това е най-малкия мотор и доста хора не са ок с него, но за мен е ок защото ще я карам главно градско в София и през уикендите до някой язовир или полянка в гората. Общо взето няма да се натоварва много. Бих искал да получа малко мнение от собствениците на такава (ако има такива) на какво да наблегна при огледа и за какво да внимавам? Благодаря предварително и успешен ден на всички.


Това като цяло е най-безпроблемния им мотор, но и най-мудния.


Това е и главната причина да избера този мотор. Че е муден не ме притеснява (в предвид нуждите ми) искам и да попитам с този мотор има ли модели с 6 степенен автомат или са само с 5? И трябва ли да имам нещо в предвид с кутиите освен обичаиното?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2149
Регистриран на: 18.09.2008
Пол: Мъж

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от uCnaHeTcA » 10 Окт 2018, 14:50

Дам, там целият мотор е в порядъка на 1300-1500лв, няма какво да стане. За мудност - за целите, които ти трябват - е перфектен. Градско си подскача, както си иска :mhihi: Карам преди фейса и то автомат и нямам никакви грижи :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 11.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: CLS 320
Мечтае да кара: X6 M6, CLS AMG, 6 Series Gran Coupe

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от TytusPulo » 10 Окт 2018, 16:33

uCnaHeTcA написа:Дам, там целият мотор е в порядъка на 1300-1500лв, няма какво да стане. За мудност - за целите, които ти трябват - е перфектен. Градско си подскача, както си иска :mhihi: Карам преди фейса и то автомат и нямам никакви грижи :yes:


Е всички проблеми на колата извън двигателя си остават :D

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 30.12.2017
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: X5 E70 40d, X3 F25 20d
Мечтае да кара: Х5 G05

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от BMWX3F25 » 10 Окт 2018, 22:47

Колеги, някой може ли да изкаже мнение и инфо за влизанията в сервиз за тази обява :

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=8fxvq8

ВИН :WBAZW61070L578695

Благодаря !

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от msi200 » 11 Окт 2018, 8:02

Тази няма адаптив драйв, обдухване, четиризонов климатроник и е със зимни гуми на снимките, а сега сме октомври. Черната от Варна изглежда доста по-добра оферта, ако ти се дават толкова пари за толкова стара кола.
I love the sound of V8 in the morning...

ПредишнаСледваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook