Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 419
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: VW T-Roc Sport 2.0 TFSI
Мечтае да кара: Всичко що започва с М

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от insane_v » 26 Авг 2017, 22:11

Здравейте колеги,
Напоследък доста се навивам за джипка и се чудя какво да избера. Чудя се дали да търся Х5 Е70 след 2010та или по-добре да взема от първите ф15-ки? Ако предположим, че ще го карам примерно 5 години накрая половината от разликата в цените ще си я взема обратно при продажбата му, а и "кефа цена няма", така че май ще е по-добре да се напъна малко и да взема Ф15.
Другия въпрос е относно избора на двигател. По-принцип съм заклет фен на големите бензинови мотори, но също така ме блазни и по-ниския разход на дизелите.
Досега минавах по 8-10к на година. Напоследък карам повечко, но едва ли ще минавам повече от 12-15к и за в бъдеще. (Моряк съм и карам колата само 5-6 месеца в годината) Това обезсмисля покупката на чисто нов автомобил, но пък ми се кара нещо по-новичко.
Най-много ме притеснява това, че 85-90% от тия километри са "градско" и не знам дали с дизела това няма да е проблем и дали икономията от гориво няма да я давам за поддръжка. Така че май клоня повече към голям бензинов мотор. Освен това колкото и да не ми се иска, ако не "издържа" на разхода винаги мога да му сложа газово. Тук много от вас ще кажат, че е грехота да сложиш газ на 5 литров мотор, ама като въртя по 1,5-2к градско на месец при 20+ разход може би няма да издържа дълго на бензин. Все пак 300-400лв икономия на месец си е сериозен довод в полза на газовото.
Тук обаче идва ред и на друг много важен въпрос - продажбата! След няколко години една 10+ годишна 5-литрова бензинова Х5-ца ще е МНОГО по-трудно продаваема от каквато и да било дизелова Х5-ца. В момента съм в точно такава ситуация, че продавам 330хи ('02) в отлично състояние, но интереса към 15-годишна кола с най-големия за модела бензинов мотор е почти НУЛЕВ и понеже не искам да я давам "без пари" на чужди хора май като взема Х5 ще я подаря на брат ми.

Какво мислите по тези въпроси? Най-вече какво мислите относно избора на мотор: голям бензинов срещу дизелов мотор. Предвид предимно градското каране дали дизела няма да е грешка?
Препоръчайте ми и конкретни мотори, които са се прославили като доста читави. Днес четох в друга тема, че 4.0Д е доста читав и ако ще е дизел, то той ми е фаворита. А от бензиновите фаворит ми е 5.0, но за него още не съм ровил из нета да се информирам дали е читав.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от msi200 » 27 Авг 2017, 7:06

За 5.0 забрави, освен ако не ти дадат колата с 1-2 резервни мотора. Газ на бензинова Х5 след 2010 не може да се сложи.
Ф15 ще се произвежда само 5г, и много скоро ще бъде заменена от Г05. Ф15 е на същата платформа като Е70, така че не е съвсем нов модел.
Е70 пък ще е по-трудно да се намери читава, понеже остаряха.
Моя съвет е 3д или 4д, а дали Ф15 или Е70 - ще ти вършат 100% същата работа и се решава от бюджета.
I love the sound of V8 in the morning...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 11.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: CLS 320
Мечтае да кара: X6 M6, CLS AMG, 6 Series Gran Coupe

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от TytusPulo » 28 Авг 2017, 14:17

Колега, предвид пробега и цената на автомобила, както и разходите по него разхода изобщо не трябва да ти е фактор. Ако ще и 40 на 100 да харчи, с този пробег твоя това ще ти е много малка част от разходите по обслужване, резервни части, ГУМИ(е там си ебало мамата), някое и друго ремонтче, което трябва да направиш и това при положение, че нямаш сериозни драми. Знаеш, че за този камион ще плащаш и по-скъпо каско, защото се крадат мощно.

Та отностно избор на мотор - според мен просто търси по-безпроблемен вариант. За бензиновите мотори от тези години освен 3.0и се чуват само оплаквания. Дизелите пък са на много километри. Може би 4д на сравнително малко километри и с история ти е най-безпроблемния вариант а и ще върви доволно, освен ако не искаш да се състезаваш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 419
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: VW T-Roc Sport 2.0 TFSI
Мечтае да кара: Всичко що започва с М

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от insane_v » 28 Авг 2017, 15:48

Данъка и каското ще са високи каквато и Х5ца да взема, както и цените на гумите. Вярно е, че на 5.0 ще са малко по-широки и по-скъпи, но също не ми е фактор. Притесняват ме основно 2 неща:
- да е надеждна и да не стои по сервизите. Ако тръгна на дълъг път да не се притеснявам дали няма да закъсам някъде в чужбина, където ще ми съдерат кожата от гърба за някое малко ремонтче. Нали именно затова западноевропейците ни ги продават на нас тия коли като поостареят малко.

- вторият важен фактор, който е тясно свързан с първия е дали тази кола ще може да се продаде след 5 години. Ако на съответния мотор му се носи лоша слава има риск да си остане "вечно моя". А дори и да е читав, изключително малко хора биха си взели примерно 5,0и на над 10 години.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от msi200 » 28 Авг 2017, 15:53

insane_v написа:- вторият важен фактор, който е тясно свързан с първия е дали тази кола ще може да се продаде след 5 години. Ако на съответния мотор му се носи лоша слава има риск да си остане "вечно моя". А дори и да е читав, изключително малко хора биха си взели примерно 5,0и на над 10 години.


:mhihi: :mhihi: Във форума има теми за 50i, предлагам ти да ги прочетеш.
I love the sound of V8 in the morning...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 11.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: CLS 320
Мечтае да кара: X6 M6, CLS AMG, 6 Series Gran Coupe

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от TytusPulo » 28 Авг 2017, 22:31

insane_v написа:Данъка и каското ще са високи каквато и Х5ца да взема, както и цените на гумите. Вярно е, че на 5.0 ще са малко по-широки и по-скъпи, но също не ми е фактор. Притесняват ме основно 2 неща:
- да е надеждна и да не стои по сервизите. Ако тръгна на дълъг път да не се притеснявам дали няма да закъсам някъде в чужбина, където ще ми съдерат кожата от гърба за някое малко ремонтче. Нали именно затова западноевропейците ни ги продават на нас тия коли като поостареят малко.

- вторият важен фактор, който е тясно свързан с първия е дали тази кола ще може да се продаде след 5 години. Ако на съответния мотор му се носи лоша слава има риск да си остане "вечно моя". А дори и да е читав, изключително малко хора биха си взели примерно 5,0и на над 10 години.


Ами и аз ти казах и колегата горе 40д е най-предпочитания и търсен мотор за тези камиони. Само гледай да го намериш с история че да не е обиколил 3 пъти екватора на задна...
Иначе хикса е сравнително капризен автомобил, но не е нещо фрапантно. МЛ-а на мерцедес според мен е доста по-надежден и евтин за подръжка, но и е по-скучен за каране :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 419
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: VW T-Roc Sport 2.0 TFSI
Мечтае да кара: Всичко що започва с М

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от insane_v » 29 Авг 2017, 0:21

TytusPulo написа: МЛ-а на мерцедес според мен е доста по-надежден и евтин за подръжка, но и е по-скучен за каране :)


Именно заради това винаги съм смятал Мерцедес за "пенсионерски" коли и не бих си взел Мерцедес, освен ако не е АМГ.
Значи всичко е ясно. Ще търся читав дизел. Благодаря за съветите! Определено ми спестихте седмици четене.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 11.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: CLS 320
Мечтае да кара: X6 M6, CLS AMG, 6 Series Gran Coupe

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от TytusPulo » 29 Авг 2017, 8:13

insane_v написа:
TytusPulo написа: МЛ-а на мерцедес според мен е доста по-надежден и евтин за подръжка, но и е по-скучен за каране :)


Именно заради това винаги съм смятал Мерцедес за "пенсионерски" коли и не бих си взел Мерцедес, освен ако не е АМГ.
Значи всичко е ясно. Ще търся читав дизел. Благодаря за съветите! Определено ми спестихте седмици четене.


Да ти кажа има и мерцедеси с много спортно усещане, но концепцията на марките е различна. АМГ са много по-евтини за подръжка от М-пауър но да не раздробяваме темата. Та търси читав дизел, имай едно на ум че джиповете разтягат веригите. Моя майстор сменя веригите на този тип двигатели за около 1000лв с всички други прилежащи части, които се сменят.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от kolp » 29 Авг 2017, 8:17

не знам колко от колегите реално са карали и поддържали 5.0и, а форума наистина е пълен с доста кошмарни истории, и затова ще се намеся с мнение ;)

търсете само и единствено кола със сменен мотор и няма да имате никакви грижи. повтарям никави! огромната част от колите на пазара в БГ вече са със сменен мотор в АутоБавария, там вече имат огромен опит. така че вероятността да имате сериозните проблеми от едно време е значително по-малка. и естествено бих добавил, който си направи добре проверката на колата, а не се хвърли на най евтината в мобилето, ще кара кола с епичен мотор! няма такъв кеф, много е трудно да слезеш надолу от V8 после.

другото което се споменава също е вярно, че после продаването е трудно, макар че аз продадох/смених две 750и за 12 месеца. факт е че мотора не се газифицира, а колкото по стара става колата, толкова по потенциалните купувачи търсят евтинийката и съответно възможност за газификация.

преценете си възможностите, преценете за какво ви трябва колата. аз карам над 70% извънградско и не ми е никакъв проблем разхода и поддръжката, правя малко км, разхода не ме натоварва изобщо и колата ми е като нова. ако ще карате 5.0и за да сте най бързи до следващия светофар в София, по-добре не ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от msi200 » 29 Авг 2017, 8:57

Колега, даже и да ти сменят двигателя, каква е гаранцията, че и новия няма да се счупи?
Аз знам 2 такива коли на мои приятели, едната 408 кс а другата е с най-новата версия 449кс, и на двете им сменяха двигателите. Тази 449кс не издържа и до първа смяна на маслото. А, имаше и една Х6-ца, но там само светеха някакви чек-енджин лампи и така я продадоха. Та ситуацията е комична:)
От тези с 408 к.с. има и с по 2 сменяни двигателя, както и такива на 250х км с оригиналния мотор.
Всеки сам си преценява, но за мен самия мотор бъгав и не е подходящ за нуждите, които обсъждаме.
I love the sound of V8 in the morning...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от kolp » 29 Авг 2017, 9:15

msi200 написа:Колега, даже и да ти сменят двигателя, каква е гаранцията, че и новия няма да се счупи?
Аз знам 2 такива коли на мои приятели, едната 408 кс а другата е с най-новата версия 449кс, и на двете им сменяха двигателите. Тази 449кс не издържа и до първа смяна на маслото. А, имаше и една Х6-ца, но там само светеха някакви чек-енджин лампи и така я продадоха. Та ситуацията е комична:)
От тези с 408 к.с. има и с по 2 сменяни двигателя, както и такива на 250х км с оригиналния мотор.
Всеки сам си преценява, но за мен самия мотор бъгав и не е подходящ за нуждите, които обсъждаме.


Мислех че Н63ТУ е по-здрав, но явно не ;) иначе единствената с два пъти сменен двигател за която знам е една Х6 на едно шефче от АутоБавария, който си го е уредил превантивно преди изтичане на гаранцията, т.е. реално не е имало нужда. Проблемът от първите Н63 е отсранен и сменените двигатели са ок ако всичко е направено както трябва.

Но както и да е, който го е страх от мечка, да не ходи в гората ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 11.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: CLS 320
Мечтае да кара: X6 M6, CLS AMG, 6 Series Gran Coupe

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от TytusPulo » 29 Авг 2017, 9:48

Все пак извода не е ли че 4.0д е по-здрав мотор и по-продаваем, което е целта на питащия колега? До колкото разбрах не иска да е най-големия състезател

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от BaDxBoY » 07 Сеп 2017, 18:15

Retrofit написа:
BaDxBoY написа:Благодаря за мнението !
http://www.mobile.bg/21501831885908794
За 4.8 определено нямам бюджет.
Мина ми друга идея през главата, да намеря х5 вече със счупени скорости и съответно да ги ремонтирам.
Предполагам, че тогава ще се вместя около 13 000-13500 лв ?


Между другото, тази кола по ВИН излиза 4.4 от 2000 или 2001-ва година, имай го на предвид.
Бях я гледал на времето и е съмнителна.


Пак съм аз,днес направип нещо адски импулсивно и купих една х5 4.4 2002ра . Скоростите ритаха дори удряха при превключване,ако мога така да се изразя. Платих 8000 лв,колата е черна с почти всички екстри и газ.инж.
Как е най-добре да постъпя сега,скорости втора ръка за около 1500лв или да правя тези ? От София съм и не съм запознат къде ги правят и колко струва горе-долу.
Предполагам,че не съм сгрешил с покупката.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 419
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: VW T-Roc Sport 2.0 TFSI
Мечтае да кара: Всичко що започва с М

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от insane_v » 07 Сеп 2017, 18:21

Ако вземеш друга кутия 2ра ръка не се знае колко живот и е останал и може след месец, два, година и тя да стане същата. Моя съвет е да си рециклираш твоята. Във Варна в добър сервиз вземат около 2500 за пълно рециклиране (хидротрансформатор + клапани + маслена помпа).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 11.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: CLS 320
Мечтае да кара: X6 M6, CLS AMG, 6 Series Gran Coupe

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от TytusPulo » 08 Сеп 2017, 18:36

BaDxBoY написа:
Retrofit написа:
BaDxBoY написа:Благодаря за мнението !
http://www.mobile.bg/21501831885908794
За 4.8 определено нямам бюджет.
Мина ми друга идея през главата, да намеря х5 вече със счупени скорости и съответно да ги ремонтирам.
Предполагам, че тогава ще се вместя около 13 000-13500 лв ?


Между другото, тази кола по ВИН излиза 4.4 от 2000 или 2001-ва година, имай го на предвид.
Бях я гледал на времето и е съмнителна.


Пак съм аз,днес направип нещо адски импулсивно и купих една х5 4.4 2002ра . Скоростите ритаха дори удряха при превключване,ако мога така да се изразя. Платих 8000 лв,колата е черна с почти всички екстри и газ.инж.
Как е най-добре да постъпя сега,скорости втора ръка за около 1500лв или да правя тези ? От София съм и не съм запознат къде ги правят и колко струва горе-долу.
Предполагам,че не съм сгрешил с покупката.


Намери добър сервиз в София да ги свали и да ги прати във Варна за ремонт. Ако само това й е кусура, си струва парата.

ПредишнаСледваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook