Да надникнем в Х-драйва.

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Да надникнем в Х-драйва.

Мнение от MMG » 11 Ное 2016, 22:40

Аз като сложих зимния комплект нямам повече придърпване от раздатката. :smoke: Само, където си купих една рециклирана, да стои за резервна.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 17.11.2011
Местоположение: с.Генерал Киселово
Пол: Мъж
Кара: BMW E34 89г.
Мечтае да кара: САМО BMW
Детайли за колата: е34м20б20

Re: Да надникнем в Х-драйва.

Мнение от ororor10 » 16 Ное 2016, 21:29

Здравейте колеги поздравления за хубавата тема.Искам да споделя моя случай след светване на прословутите лампи в случая на е 53 . Първо диагностика направена с делфи показа две грешки едната механична повреда а другата влошен вискозитет на маслото.Реших първо да сменя маслото и да проверя актуатора. За жалост източих само 100 гр. масло а зъбчатката и актуатора бяха видимо здрави а аз прочел темата очаквах около 700/800 гр. масло и изронена зъбчатка.След това вдигнах едно от предните колела и задействах раздатката ръчно като завъртя оста на актуатора предното зацепва но се усеща един луфт или по точно празен ход преди да се усети пружиниращото съпротивление на пакета с дисковете и така се стигна до решението да я сваля и разглобя мислейки че поради липса на масло дисковете са заминали и от там идва празния ход.След разглобяване благодарение на снимковия материал от темата направени и качени от колегата Borymeckata установих проблема на моята кутия.Ще се опитам да опиша проблема защото не вярвам да се справя със задачата да кача снимки та значи се е скъсала кухата ос която е част от зъбчатката на веригата и влиза върху оста която се зацепва със скоростната кутия.Скъсването е точно там където се слага зегерката която държи пакета с дисковете и от там вече червяка няма как да натегне пакета и да задвижи предния мост а го избутва целия назад към главинката на задния кардан и от там се получава празния ход .Пропуснах да кажа че имаше омасляване по гуменото каре на задния кардан и на корите покрай кутията. Не знам какво е довело до скъсването на оста дали липсата масло или скъсването е довело до теча тъй като механизма който натяга пакета на практика го напъва на зад а той напъва барабана който пък от своя страна опира в главинката на задния кардан и нещо го усуква не знам.Смятам че е добре да се проверява за подобен луфт при свален за ремонт актуатор. Да спомена и това че лампите на светнаха от веднъж примерно паля тръгвам светват на 50 м. гася и пак паля цял ден не светват така около месец и нещо до вчера. Не смятам да търся части да я от ремонтирам защото намерих друга здрава и ще сложа нея но все пак ако някои има да продава на части кутия да пише.Дано съм успял да опиша ясно проблема може да е от полза на някого.Поздрави

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3197
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Да надникнем в Х-драйва.

Мнение от laviatan » 18 Ное 2016, 16:38

astrapower написа:В щатско май има всичко необходимо. https://cobratransmission.com/index.php?main_page=index&cPath=3_2203 Това е за ATC400. Ето го и игления лагер за 12$ https://cobratransmission.com/bmw-x3-atc-400-sprocket-assembly-bearing-55133011-1?zenid=77332b4e7fe5efada3047a371596658f


STEVAL написа:https://cobratransmission.com/atc300-sprocket-assembly-55162019-1?zenid=c7b0100a9a3ca0ca483d0109ee0c0a86


https://cobratransmission.com/ATC300-Tr ... 09ee0c0a86


http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-E60-E90-E ... xyhXRTKqlH

От тези аз си купих само дискове за АТС400


Добре - познавам поне 3-4 приятели които са съгласни . Да се съберем и да направим една поръчка повечко хора /ако има желаещи /.

За съжаление като гледам напоследък рано или късно при всеки един от нас/ не го пожелавам / ще се стигне до проблем с раздатката .

Чудя се да пусна ли една тема по този въпрос и дали ако някой е поръчвал от тези места - не може да пита за някакъв дискаунт за повече бройки .


Не е лошо да се направи и един списък с всичко нужно при такава интервенция - примерно верига , еди колко си диска, лагери , евентуално маслена помпа , вилка и т.н.
Всеки от колегите който поръчва да прецени индивидуално с кое би искал да се сдобие/ някой като мен с пълен набор :mhihi: /

Тук май-много като гледам темите може да помогнат Borymeckata , astrapower , STEVAL и доста още начетени колеги които имат инфо по въпроса :yes:

Ако не е проблем и се решим - със съгласието на админите може да се направи и една нова тема даже по този въпрос .
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Да надникнем в Х-драйва.

Мнение от Borymeckata » 18 Ное 2016, 18:36

Аз благодаря за доверието, но никога не съм ремонтирал такава раздатка и не знам какви повреди най-често възникват и кои части най-силно се износват... Бих могъл да предположа какви части са необходими за основен ремонт (рециклиране) на кутията.

Иначе за текущ (не основен) ремонт - ясно е, че нужните части зависят от конкретната повреда.
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Да надникнем в Х-драйва.

Мнение от STEVAL » 18 Ное 2016, 19:51

Аз също благодаря за доверието. Според мен основните неща, които създават проблеми в раздатката са:
1. Зъбното колело на актуатора
2. Верига
3. Дискове
4. Помпа
За лагери, семеринги и валове според мен не създават проблем или ако нещо се счупи е по-скоро случайно, отколкото тенденциозно. А семерингите се предлагат и като ОЕМ части от БМВ.

Аз лично съм ремонтирал верига, като симптомите са пръщене при рязко подаване на газ.

Закупил съм си и дискове, които скоро ще сменям. Симптомите са придърпване при рязко ускорение. Както един колега по-рано писа (и при мен се получи същото) при смяна на гуми временно придърпването изчезва.

Скоро познат сменя своите дискове и според майстора помпата беше протрита и също беше за смяна. Дори се изрази мнение, че заради помпата са отишли и дисковете.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3197
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Да надникнем в Х-драйва.

Мнение от laviatan » 19 Ное 2016, 9:41

Благодаря колеги от сърце :bowdown: :bowdown: :bowdown:


Сега ако се съберем повечко колеги да с направим една поръчка :bchug:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Да надникнем в Х-драйва.

Мнение от astrapower » 20 Ное 2016, 19:05

Здравейте колеги, благодаря за доверието и смятам, че наистина би било полезно да отворим подобна тема за евентуална обща поръчка. Аз съм с две ръце за, рано или късно раздатката ще "тръгне". Така като гледам общо взето цените на ремонтните части са поносими. Ако успеем и с някакъв дискаунт не би било зле. Колегата Steval е описал общо взето всичко необходимо, аз само бих добавил и прословутия иглен лагер, за който от няяколко места вече чувам, че бил доста слабо звено. Предлагам да се обедим около "изчистването" на списък от необходимите части и да си направим една обща поръчка. Колегата Dimitroff, като човек експериментирал с ремонта на този тип раздадтки и изразил мнения по въпроса също би могъл да бъде доста полезен при оформянето на списъка. Между другото, ако може да сподели дали са правили експерименти с части от cobratransmission. Все си мисля че частите от този сайт са оригинални, а той сподели няколко мнения нагоре че са тествали с различни марки лагери и изкарвали по 3-5000 км. малко e странно, но ако не са точните сигурно така се получава. Сега видях, че в момента има частично намаление от 20-30% и комплекта лагери е 99$. https://cobratransmission.com/bmw-x3-bearing-kit-55133001-1?zenid=7b1387e3054d0eb14b45e0f75331b748

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 9.10.2016
Пол: Мъж

Re: Да надникнем в Х-драйва.

Мнение от phantom_ » 29 Ное 2016, 9:44

И аз съм за :D

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 25.01.2017

Re: Да надникнем в Х-драйва.

Мнение от bborissov » 25 Яну 2017, 15:41

Здравейте Колеги,
Някой дали може да препоръча вещ майстор за Раздатка на Х3 (2006г).

Тези номера били:
‎27 10 3 455 139
‎27 10 0 362 791
‎27 10 3 424 081
‎27 10 3 428 186

От един сервиз го тестваха - Моторчето е ОК и нямало едри частици в Маслото.

Но на таблото светят 4х4 и ABS лампите.
Сега в снега е абсурд да я изкарам, всяка гума си е със собствено мнение.

Мерси за помощта,
Борис

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Да надникнем в Х-драйва.

Мнение от STEVAL » 26 Яну 2017, 15:00

Кога ти светват лампите. Още при палене на колата или в следващ момент?

Закачи колата на диагностика и виж какви грешки дава. Може и от датчик на ABS да е проблема.



При проблеми по механиката на раздатката лампите почти няма от какво да светнат. Трябва или да е скъсана веригата (ако е скъсана няма къде да се нагъне без да трещи и да начупи и други части) или нямаш преден кардан. Първото за мен е невъзможно без да се чуват страшни звуци, а второто лесно можеш да го провериш.


P.S. Пиша за кардана, защото скоро мой познат си купил Х3 без преден кардан и като знам, че оста за предното предаване в раздатката не е фиксирана, не знам как не е изпаднала.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 25.01.2017

Re: Да надникнем в Х-драйва.

Мнение от bborissov » 26 Яну 2017, 17:55

Мерси STEVAL,
Карам я от 2012 и много добре и знам шумовете. Със сигурност няма нехарактерен шум, а кардан според мен би трябвало да има поне последните 2-3 зими си караше на сняг страхотно.

По спомен от Октомври, като запалех и след някоко минути светват лампите на 4Х4 и ABS-a. Сега не знам понеже не съм я карал от месец, но довечера ще проверя и ще постна.

Още като запаля, на нясто на празен ход, веднага светват 4х4 и ABS-a.
също свети и (Р) то като че е дръпната ръчната спирачка.

Борис

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Да надникнем в Х-драйва.

Мнение от STEVAL » 27 Яну 2017, 16:37

Светването на трите лампи е показател за проблем в раздатката и по точно изронена зъбчатка на актуатора. Но щом казваш че е тествана - не знам. Но проблема няма да е в механизмите на самата раздатка. При проблеми там симптомите са други

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 25.01.2017

Re: Да надникнем в Х-драйва.

Мнение от bborissov » 27 Яну 2017, 18:33

Здрасти,
Има ли в София някой който им разбира на тези Раздатки, да я види и излекува!

Борис

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 6.09.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х3(F25) 3.5d, BMW Х3(Е83) 3.0d

Re: Да надникнем в Х-драйва.

Мнение от sorcerer357s » 14 Фев 2017, 0:27

Как ти диагностицираха актуатора че си е ОК?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Да надникнем в Х-драйва.

Мнение от andy » 03 Апр 2017, 8:34

Някой да е изключвал xdrive-а на Е60? И къде се намира въпросния модул?

ПредишнаСледваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: mrtnslavchev

Последни теми
Facebook