Няколко въпроса от относно грешки за X5 ?

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Няколко въпроса от относно грешки за X5 ?

Мнение от top » 10 Окт 2012, 22:18

Направих си диагностика на колата (X5 3.0D M57/TU) и излизат няколко грешки:

1. PDC - 22 PDC: Acoustic generator, front, off - -- - Short to negative - Open circuit - Fault currently...- с телефона го снимах от екрана и до тук е излязла грешката на снимката.
- Това би трябвало да е парктроника ? По принцип работи, какво означава грешката ?

2. AHL: Transport mode active
- Това мисля че е системата на завиващите фарове и заради това "Transport mode active" не ми завиват, как да изключа този режим ?

3. INSTRUMENT - 11 IKE: Acoustic trasmitter disconnected (gong tone 1/2/3)

4. INSTRUMENT - BD IKE: Electronic braking - force distribution

- Грешка 3 и 4 нямам никаква идея какво означават ?

5. DDE - DDE 4252: Glow plug, cylinder 5 - Open circuit
DDE - DDE 4232: Glow plug, cylinder 3 - Open circuit
DDE - DDE 4212: Glow plug, cylinder 1 - Open circuit

- Това предполагам са подгряващи свещи които трябва да сменя ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 706
Регистриран на: 26.09.2007
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: 535i, S500

Re: Няколко въпроса от относно грешки за X5 ?

Мнение от furiozo » 14 Окт 2012, 10:18

За първата и третата май гонга е заминал -или там звука от таблото. При мен спря да ми пищи на някакви гришки закачих я и излезе нещо такова. Тъпото е че от нея и парктроника ми спря да пищи.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Няколко въпроса от относно грешки за X5 ?

Мнение от top » 14 Окт 2012, 15:21

furiozo написа:За първата и третата май гонга е заминал -или там звука от таблото. При мен спря да ми пищи на някакви гришки закачих я и излезе нещо такова. Тъпото е че от нея и парктроника ми спря да пищи.



Поиграх си малко с DIS и като отидох при кода на грешката за gong... ми даде опция да направи някакъв 10 секунден тест който пуска пищящ сигнал и после пита дали съм го чул и дали сам е спрял след 10 секунди, избрах опцията че съм го чул и че е спрял, защото беше така и после ми изписа че при това положение не би трябвало да има проблем, но има :mhihi: Иначе звука от таблото (примерно като изпищи и изпише LIGHT ON) и от парктроника се чуват и няма проблеми.

По втория ми въпрос за транспортния режим успях да се оправя, пак от DIS като направя диагностика и натисна на грешката AHL: Transport mode active, ми предложи да го изключи, казах му да и диагностиката мина през всичките системи и ги провери за транспортен режим и в случая само на адаптивните фалове беше активиран и го изключи, сега е ок и няма грешка. За транспортния режим в обяснението пишеше че се активирал от дилъра за да не пада батерията на колата и преди автомобила да бъде предаден на клиента, трябвало да се изключи тоя рижим.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 22.03.2016
Пол: Мъж

Re: Няколко въпроса от относно грешки за X5 ?

Мнение от xristakis2074 » 14 Окт 2018, 8:04

здравей, колега.... на грешка 4 : electronic braking-force distribution Как реши проблема...? сменил съм досега,: стоп-маш. на педала,: пробвахме и с друг YAW сензор..: най- последно, смени и ел, блока на ABS....ТРЪГНАХ ДА чистя с БМВ скенер, дава в зелено, че чисти, но грешката остава.......

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 22.03.2016
Пол: Мъж

Re: Няколко въпроса от относно грешки за X5 ?

Мнение от xristakis2074 » 15 Окт 2018, 6:40

здравей, колега.. Как реши проблема с грешка 4 BD ( 189 ) Electronic Brake-Force Distribution......

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: a03

Последни теми
Facebook