Десните тонколони неработят

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 10.06.2010
Местоположение: Smolyan
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 218

Десните тонколони неработят

Мнение от unid » 01 Авг 2012, 19:43

Тонколоните от дясната страна ту работят, ту неработят.Левите са ок.Явно единия канал се губи.Търсих ама не намирам как се разглобява голямата навигация за да видя буксите отзад .За е39 ката бях с MID и там беше друго.Имали някви болчета които могат да ме изненадат,а и ако прекъсването може да е другаде,къде да търся :dunno:
След като още търсих разбрах, че най вероятно имам проблем с BM54 радио модула,бил при акумулатора под резервната гума.Ще го търся утре.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 27.04.2012
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: е53
Мечтае да кара: М6
Детайли за колата: 2002

Re: Десните тонколони неработят

Мнение от markoM6 » 02 Авг 2012, 18:24

unid написа:Тонколоните от дясната страна ту работят, ту неработят.Левите са ок.Явно единия канал се губи.Търсих ама не намирам как се разглобява голямата навигация за да видя буксите отзад .За е39 ката бях с MID и там беше друго.Имали някви болчета които могат да ме изненадат,а и ако прекъсването може да е другаде,къде да търся :dunno:
След като още търсих разбрах, че най вероятно имам проблем с BM54 радио модула,бил при акумулатора под резервната гума.Ще го търся утре.


под бомбето - под гумата е бм54, по-зле ще става,аз умирам от яд че сложих оригиналната 16/9 заради този модул

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 10.06.2010
Местоположение: Smolyan
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 218

Re: Десните тонколони неработят

Мнение от unid » 03 Авг 2012, 14:15

Има развитие в положителна посока. Има двама майстори на ел.системи по колата.Обясних откъде е проблема и те са заливали , както ми обясниха с някаква термопаста връзките и засега всичко свирна :D.Ако пак стане проблем пак е вариант да се слага усилвател вътре ,ама засега го оставяме така!
Последна промяна unid на 12 Авг 2012, 18:49, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 10.09.2009
Местоположение: Pleven (Bulgaria)
Кара: E46 330Ci M2 PACK CABRIO

Re: Десните тонколони неработят

Мнение от Rosendo » 04 Авг 2012, 19:50

unid написа:Има развитие в положителна посока.Срещу "малкия Перелик" (смолянчани знаят къде) има двама майстори на ел.системи по колата.Обясних откъде е проблема и те са заливали , както ми обясниха с някаква термопаста връзките и засега всичко свирна :D.Ако пак стане проблем пак е вариант да се слага усилвател вътре ,ама засега го оставяме така!


Това е временно решение, което надявам се при теб да издържи по дълго време. Иначе рано или късно идва момента в който се вгражда усилвателна 4-канална платка и ако се върже кадърно си свирва като оригинално. Моят модул БМ54 е така, платката е поместена в самата кутия на БМ54 и външно не се личи че е правено нещо, и най хубавото е че ремонта струва 50-тина лева( труд+цената на платката)
Поздрави

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 10.06.2010
Местоположение: Smolyan
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 218

Re: Десните тонколони неработят

Мнение от unid » 12 Авг 2012, 18:48

За съжаление прав излезе колега всичко спря.Ходих при друг познат (вече непрепоръчвам майстори) сложихме външен усилвател обаче диска не се чува радиото ту се вкл. ту не ще, трябва да рестартирам бушона в багажника и като взема малко въздух ще се минава на Dynavin то се е видяло.Как може да сложат такива стъпала да му се не види :banghead:.Да взема втора ръка незнам дали и то няма да изпуши като ги гледам тия стъпала , а за ново не си заслужава.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 10.09.2009
Местоположение: Pleven (Bulgaria)
Кара: E46 330Ci M2 PACK CABRIO

Re: Десните тонколони неработят

Мнение от Rosendo » 12 Авг 2012, 23:08

unid написа:За съжаление прав излезе колега всичко спря.Ходих при друг познат (вече непрепоръчвам майстори) сложихме външен усилвател обаче диска не се чува радиото ту се вкл. ту не ще, трябва да рестартирам бушона в багажника и като взема малко въздух ще се минава на Dynavin то се е видяло.Как може да сложат такива стъпала да му се не види :banghead:.Да взема втора ръка незнам дали и то няма да изпуши като ги гледам тия стъпала , а за ново не си заслужава.


Какъв външен усилваел сте сложили?
На мен ми вградиха някакъв “кит“ 4-канално стъпало и всичко си свири перфектно повече от 6 месеца. Даже по мое желание сложи майстора и един малък 2-канален предусилвател и ми направи изводи за усилвател.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 10.06.2010
Местоположение: Smolyan
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 218

Re: Десните тонколони неработят

Мнение от unid » 13 Авг 2012, 12:03

Ами купих две двуканални нискочестотни2х20. Изкара от предусилватела кабелчета ,монтира ги вътре в модула и като почна едно виене не ти е работа.Махна ги и имах един усилвател 2х90w закачихме го отвън до модула и той е добре без тва виене,ама неработи сд то .Разпознава ги дисковете тръгва трак1 и няма звук.Модула го прецакахме май. Сега вече нямам сили да ходя да търся друг и изобщо дали може да се oправя.
Последна промяна unid на 04 Фев 2015, 14:12, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 10.09.2009
Местоположение: Pleven (Bulgaria)
Кара: E46 330Ci M2 PACK CABRIO

Re: Десните тонколони неработят

Мнение от Rosendo » 13 Авг 2012, 22:22

unid написа: Сега вече нямам сили да ходя да търся друг и изобщо дали може да се управя.


Напълно те разбирам Колега, защото съм го “бил този тупан“ :banghead:
Не мога и да помогна, защото гледам че си от Смолян, което е доста далеч, а моя майстор постоянно пробваше модула на самата кола, което ще рече че и модула не може да пратиш по куриер.
По спомен знам че имаше някакво “муте“ което беше важно да се върже и другото важно нещо е на всеки канал от 4-те се запояваха някакви кондензатори за да няма виене и странични шумове.
Най разумно е можеби да потърсиш здрав модум БМ54 и да го подмениш. Относно ДИНАВИН-а, и аз си го бях помислил, но като прочетох тук-там из нета се отказах, но всеки решава сам!!!
Ако мога да съм полезен с нещо, пиши.
Поздрави

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Десните тонколони неработят

Мнение от Ivo_Borisov » 10 Юли 2014, 14:48

Колеги, на един приятел не му работят десните колони, но само на чейнджър, на радио всичко му е наред. Пак ли е радиомодула? Колата е 2004, Е53, би трябвало да е с БМ-54 нали? Мерси!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 22.03.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW
Мечтае да кара: 3.0 CSi

Re: Десните тонколони неработят

Мнение от LABRISS » 10 Юли 2014, 19:46

Колеги и аз гризнах дръвцето с бм54 и истината е че трудно се намира. Казвате че може друг усилвател да се сложи.Но какво трябва да представлява? Не мога да сложа Hertz или Alpine (примерно) така както са от магазина.Някакви специални китове ли има? И така и така говорим за неоригинално решение - има ли надежда да изкараме дори по-добър звук? :D
The only thing to FEAR is running put of BEER!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Десните тонколони неработят

Мнение от Kris » 13 Юли 2014, 10:42

Има много решения, да.други усилватели. Но според мен е най добре да смениш стъпалата, има колеги които го правят и слагат по-добри от оригиналните. Аз съм след такава интервенция и звука се подобри.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 22.03.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW
Мечтае да кара: 3.0 CSi

Re: Десните тонколони неработят

Мнение от LABRISS » 13 Юли 2014, 21:13

Моят модул го 'удавих' и не знам дали само подмяна на стъпалата ще стигне.Не е сдал тотално багажа - работи 5 сек 10 нищо после пак 5 работи и така. Моля дайте координати на някой който се занимава с това в София.
The only thing to FEAR is running put of BEER!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 10.06.2010
Местоположение: Smolyan
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 218

Re: Десните тонколони неработят

Мнение от unid » 15 Юли 2014, 15:48

Ivo_Borisov написа:Колеги, на един приятел не му работят десните колони, но само на чейнджър, на радио всичко му е наред. Пак ли е радиомодула? Колата е 2004, Е53, би трябвало да е с БМ-54 нали? Мерси!


Иво, пробвайте с друг чейджер! Той е по малката беля и дано да е от него!

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook