проблем турбо-егр

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 24.05.2007

проблем турбо-егр

Мнение от pesho777 » 12 Мар 2012, 0:30

Здравейте,
преди една седмица си купих Х3 3.0д. Колата супер ,но нещо не вървеше и пушеше сиво с много остра миризма, свалих турбото и на майстор, човека каза ,че му изглежда ОК ,но аз го оставих за профилактика. Взех си турбото сложих го затапих ЕГРа и колата се развървя, обаче светна чека на таблото. Тръбата между турбото и ЕГра не се надува на място, това нормално ли е, при положение че в движение турбото се усеща ?
Въпроса ми е има ли начин да не свети на таблото грешка от ЕГРа, и има ли някакъв клапан този ЕГРа който да му подава вакум и евентуално да е прецакан или направо да сменям ЕГРа и да чистя ли колекторите и интеркулера ?

благодаря предварително!

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: проблем турбо-егр

Мнение от Dimitroff » 09 Апр 2012, 9:34

pesho777 написа:Здравейте,
преди една седмица си купих Х3 3.0д. Колата супер ,но нещо не вървеше и пушеше сиво с много остра миризма, свалих турбото и на майстор, човека каза ,че му изглежда ОК ,но аз го оставих за профилактика. Взех си турбото сложих го затапих ЕГРа и колата се развървя, обаче светна чека на таблото. Тръбата между турбото и ЕГра не се надува на място, това нормално ли е, при положение че в движение турбото се усеща ?
Въпроса ми е има ли начин да не свети на таблото грешка от ЕГРа, и има ли някакъв клапан този ЕГРа който да му подава вакум и евентуално да е прецакан или направо да сменям ЕГРа и да чистя ли колекторите и интеркулера ?

благодаря предварително!


Най-напред започни с една читава диагностика - за да се види какъв е проблема с ЕГР-а.

После вижте живите данни в движение !

След това отстранявай вече откритият проблем - не започвай на проба грешка, защото там цифрите под чертата растат бързо, колега! :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 29.10.2015
Пол: Мъж

Re: проблем турбо-егр

Мнение от aktros » 22 Яну 2020, 8:39

Щом си затапил ЕГР сега трябва софтуерно да се изключи и няма да ти свети чека :)

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook