Автоматично-сгъваеми огледала Х5,Е53,2004г.-проблеми

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 7.01.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Х5, E70 LCI

Автоматично-сгъваеми огледала Х5,Е53,2004г.-проблеми

Мнение от veso2710 » 05 Фев 2012, 23:45

Колеги,имам екстра-външните огледала(става въпрос за целите огледала-не само стъклата) да се сгъват чрез натискане на бутончето на вратата на водача. В момента обаче,при натискане на бутона,лявото огледало не помръдва,а дясното се прибира и веднага пак се отваря. След известно ровене в нета,открих че проблема е в електрическия суитч(ключ),който се намира вътре в самото огледало и представлява малка,черна кутийка(по-малка от кибритена), с една метална пластинка,закрепена към него. Отворих моите огледала-в лявото този ключ липсва,а в дясното си е там,но му липсва металната пластинка. В лявото,не видях да има и окабеляване за този суитч(предполагам е забутано м/у другите жички),а в дясното си е окабелено.
Когато всичко си е на място и огледалата не "слушат" командите т.е. сгъват се и се разгъват както си искат-проблема е,че металната пластина е изскочила от мястото си или се е деформирала,но лесно може да се постави на място или да се възстанови формата и, с едни клещи например (това последното съм го чел,не съм го правил).
Та,колеги-ако някой продава или знае къде мога да намеря две такива джаджи(ел.ключ,суитч или както се нарича :D ),моля да пише, а също ще са ми интересни и други мнения по въпроса.
Ще се опитам да кача снимка,но тя е от нета-не е от моята кола.
Благодаря предварително.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Relax

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 7.01.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Х5, E70 LCI

Re: Автоматично-сгъваеми огледала Х5,Е53,2004г.-проблеми

Мнение от veso2710 » 07 Мар 2012, 15:59

Здравейте!
Да опресня малко темата-ходих в Камор-предложиха ми,като единствен вариант-да си купя нови огледала по 900лв.,едното. Казаха,че този ел.ключ не се продава отделно,което ми се стори малко станно и много тъпо. :(
Продължавам да търся втора употреба,така че ако някой продава или знае къде мога да намеря...
Relax

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 26.05.2010
Местоположение: ПЛЕВЕН
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 4.8is

Re: Автоматично-сгъваеми огледала Х5,Е53,2004г.-проблеми

Мнение от bituv » 05 Апр 2012, 21:26

хубава цена колега е това 900лв.вчера се разминах с един и си ударихме огледалата и на мойто се счупи механизма.отидох при дилъра в моя град да поръчам ново огледало и ми излезе 1400 без труда за смяна.трябваше по рано да прочета темата да спестя 500 лв.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 7.01.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Х5, E70 LCI

Re: Автоматично-сгъваеми огледала Х5,Е53,2004г.-проблеми

Мнение от veso2710 » 06 Апр 2012, 18:22

Съчувствам ти колега,неприятна ситуация...Само да поясня, моите огледала (така ми казаха в Камор) са без "анти-заслепяване" и за това може да са по-ефтини от твоите :dunno:
Relax

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 7.01.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Х5, E70 LCI

Re: Автоматично-сгъваеми огледала Х5,Е53,2004г.-проблеми

Мнение от veso2710 » 20 Апр 2012, 13:25

veso2710 написа:Колеги,имам екстра-външните огледала(става въпрос за целите огледала-не само стъклата) да се сгъват чрез натискане на бутончето на вратата на водача. В момента обаче,при натискане на бутона,лявото огледало не помръдва,а дясното се прибира и веднага пак се отваря. След известно ровене в нета,открих че проблема е в електрическия суитч(ключ),който се намира вътре в самото огледало и представлява малка,черна кутийка(по-малка от кибритена), с една метална пластинка,закрепена към него. Отворих моите огледала-в лявото този ключ липсва,а в дясното си е там,но му липсва металната пластинка. В лявото,не видях да има и окабеляване за този суитч(предполагам е забутано м/у другите жички),а в дясното си е окабелено.
Когато всичко си е на място и огледалата не "слушат" командите т.е. сгъват се и се разгъват както си искат-проблема е,че металната пластина е изскочила от мястото си или се е деформирала,но лесно може да се постави на място или да се възстанови формата и, с едни клещи например (това последното съм го чел,не съм го правил).
Та,колеги-ако някой продава или знае къде мога да намеря две такива джаджи(ел.ключ,суитч или както се нарича :D ),моля да пише, а също ще са ми интересни и други мнения по въпроса.
Ще се опитам да кача снимка,но тя е от нета-не е от моята кола.
Благодаря предварително.


Колеги,само да попитам-може някой да е попадал на такива "джаджи"...все още търся. Благодаря!
Relax

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 17.11.2012
Местоположение: Панагюрище
Пол: Мъж
Кара: Е87 118Д

Re: Автоматично-сгъваеми огледала Х5,Е53,2004г.-проблеми

Мнение от muleshkov » 17 Ное 2012, 19:28

Аз явно имам сходен проблем
Моите като ги натисна от копчето двете се прибират и разгъват веднага това мисля не е нормално като чат пат шофьорското почва да прескача нещо

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: Автоматично-сгъваеми огледала Х5,Е53,2004г.-проблеми

Мнение от ICE » 18 Ное 2012, 12:40

Много често хората не знаят че колите им имат функция за автоматично прибиране на огледалата. И понякога ги прибират на ръка. Това е убийствено за механизмите. На автомивка, паркинг също ги прибират на ръка. Ако някой ви е "бутнал" огледалото, НЕ го връщайте на ръка а ги приберете от бутона и после ги отворете пак с бутона. Така принудително затвореното огледало се "оправя".....

....Ако го отворите на ръка, ще забележите един луфт, който остава в основата на огледалото, нещо като хлопане или по-скоро като разбит корпус(основа) с хлабина.
Дано съм бил полезен.
ПП. Това са наблюдения при Е39, за другите модели следва да е идентично.
Успех на всички!

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 14.09.2016

Re: Автоматично-сгъваеми огледала Х5,Е53,2004г.-проблеми

Мнение от resurrect » 06 Авг 2019, 14:45

Намерих това видео за проблемните огледала които имат луфт и отделно не се затварят, а моторчето само превърта и мисля да се пробвам да ги сменя
Вижда се в клипа как маха алуминиевата част над моторчето, това е и от линка по-долу.

https://www.youtube.com/watch?v=_cWln6UQOQI
Ремонтен комплект: http://www.m.dbk-dimitrov.com/dbk-dimit ... e53-bw-120

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 22.03.2016
Пол: Мъж

Re: Автоматично-сгъваеми огледала Х5,Е53,2004г.-проблеми

Мнение от xristakis2074 » 30 Авг 2019, 7:32

здравей, колега.... проблеа ми е горе долу същият. Така, аз смених, тези 3 зъбчатки, обаче, осите им са по дебели, от орг. и трябваше малко запиляване. нагласих реле прекъсвача, затвори / отвори няколко пъти, и пак си почна, старата пеен. Дясно се затваря и веднага се отваря, а пък лявото само чатка. Затова, според мен, си вземи цялото......

https://www.ebay.co.uk/itm/REPAIR-KIT-F ... 2457993923

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook