х3 и телефон

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 12.12.2010
Пол: Мъж
Кара: x3
Мечтае да кара: x6

х3 и телефон

Мнение от vanko_9999 » 16 Дек 2010, 22:53

как да свържа тел с колата?имам блутут на тел но незнам как да активизирам този на джипа????помогнете

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 8.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X3 3.0d
Мечтае да кара: 650xi

Re: х3 и телефон

Мнение от dan1el » 17 Дек 2010, 17:09

Това тук от темата по-долу опита ли? viewtopic.php?f=126&t=229533

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: х3 и телефон

Мнение от TPAKTOP » 20 Дек 2010, 13:00

Ето как се свързва телефон на мойта Х5-ца:
http://vbox7.com/play:e91a2a23
Съжалявам но не ми достигна памет да го заснема до самото сдвояване за това ще вкарам и малко изнструкции които са след края на самото клипче:
1. Натискате "Start pairing"
2. Въвеждате ПИН код примерно "0000"
3. Въвеждате същия код от телефона и колата трябва да разпознае телефона и да влезе автоматично в меню за работа с телефон
Искам да спомена че търсенето на нови у-ства е задължително от телефона! Bluetooth-а на колата е единствено само за излучване и цялата работа се върши от самия телефон. Ако все пак нещо не се получи може да се разровите из настройките на телефона и да проверите какви са ви опциите. На телефона който пробвах да сдвоя при заснемането на клипа е една стара Нокия модел от 2006 и нямаше никакви проблеми. Просто новите ми телефони бяха вече въведени. Единственото което трябваше да отметна от телефона(в моя случай) беше "Видим за всички". Сигурен съм че имате някаква опция в телефона която сте отметнали за по-висока сигурност. 90% съм сигурен че проблема във вашия случай не е в колата а в самия телефон. С малко повече разцъкване ще успеете! Надявам се да съм ви бил в полза! :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: х3 и телефон

Мнение от mad_presley » 21 Дек 2010, 20:14

@TPAKTOP, на твоята е различно, не е като на Е53 Х5 и като на E83 Х3.

Не знам, защо е изчезнала темата, която е дал @dan1el, но там бях описал как се свързва блутута.

Накратко:
Натискаш ето този бутон Изображение за 3 секунди, даваш на контакт, изчакваш още 2-3 секунди след като си дал контакт и го пускаш. След като го пуснеш, трябва да ти светнат 3 диода зелен, жълт и червен и ако си с навигация, на екрана ще ти изпише Activate Phone.

Влизаш в блутут менюто на GSM-а си и пускаш да търси устройства, като намери нещо от рода на BMW... му даваш да се свърже с него. Ако ти поиска Pass Code, отиваш отзад в багажника, от лявата страна и трябва да видиш какъв е кода на самия ULF модул, въвеждаш паролата, гасиш контакта и следващия път като дадеш на контакт, личния ти GSM ще се свърже автоматично с колата.

Ето къде се намира ULF модула на Х3, паролата е написана на една от тесните страни на самия модул:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 3.05.2008
Местоположение: България
Кара: E91 2.0d

Re: х3 и телефон

Мнение от azata » 21 Дек 2010, 23:04

Пресли да попитам при Х5 е53 ULF модула пак ли е там или под резервната гума.
Любовта на мъжа минавала през стомаха...Голяма заблуда!!! Няма мъж,който да не държи частица от BMW в сърцето си...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: х3 и телефон

Мнение от TPAKTOP » 22 Дек 2010, 11:04

Съжалявам че съм ги подвел! Просто БМВ-етата които съм карал(с навигация) всички ставаха по този начин който се опитах да обясня!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: х3 и телефон

Мнение от mad_presley » 22 Дек 2010, 21:56

azata написа:Пресли да попитам при Х5 е53 ULF модула пак ли е там или под резервната гума.

На Х5 Е53 е малко по-скрит, намира се ето тук, където съм посочил със стрелката:

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 5.09.2008
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: BMW Х3 3.0d-2007г.

Re: х3 и телефон

Мнение от ванката1 » 21 Яну 2011, 23:42

Колега, ако още не си го свързал ми пиши. Аз също имам Х3 и след дълго лутане по същия въпрос, колега от форума ми помогна да си свържа блутута така че знам как се свързва.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 4.06.2009
Местоположение: Велико Търново
Кара: '05 BMW X5 3.0d

Re: х3 и телефон

Мнение от nuke » 14 Апр 2011, 13:53

хммм и аз имах малко премеждия докато се конектна... вече успях да го свържа но ми възниква друг проблем - като се пеърнат и на меню "телефон" почва да ми пише PLEASE WAIT и така 2-3 минути и се дисконектва. Иначе през тези 2-3 минути системата си работи и може да се говори...

някакви идеи

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 5.01.2011
Пол: Мъж

Re: х3 и телефон

Мнение от Daz » 14 Дек 2011, 19:31

Здравейте. Днес свързах два gsm-a с блуутута на колата и работи всичко перфектно, но на другият ми gsm нещо не е както трябва. Свързва се всичко е точно, но не изписва телефонния указател на екрана на колата пише постоянно Please Wait! и до там? Някой да е имал подобен проблем?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 7.06.2010
Пол: Мъж

Re: х3 и телефон

Мнение от DidoX3 » 11 Яну 2012, 18:17

Daz написа:Здравейте. Днес свързах два gsm-a с блуутута на колата и работи всичко перфектно, но на другият ми gsm нещо не е както трябва. Свързва се всичко е точно, но не изписва телефонния указател на екрана на колата пише постоянно Please Wait! и до там? Някой да е имал подобен проблем?

За съжаление не всички модели мобилни телефони могат да се свързват с блутута на колата. Аз имам Е83 и съм опитвал с много марки. Нокиа например не може да се свърже. Със SonyEricson, Samsung, Iphone съм нямал проблем. Доколкото разбрах проблемът е в несъвместимост. И тази съвместимост може да се провери онлайн.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 30.12.2011
Пол: Мъж
Кара: X5 E53 3.0D
Мечтае да кара: 5GT ; 760Li

Re: х3 и телефон

Мнение от aleks.ivanov » 12 Яну 2012, 17:44

А би ли дал линк където може да проверим съвместимостта, защото имам Е53 с блутут и Айфона работи без проблем, ама Нокиата ми ме саботира :lol:

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 18.02.2012
Пол: Мъж

Re: х3 и телефон

Мнение от mir_ko » 18 Фев 2012, 19:16

Здравейте колеги,иаз имам същият проблем.I phone се свързва с колата и си работи без проблем а nokia c5 не иска.Двата блутута се разпознават но като дам контакт и на дисплея се изписва "моля изчакайте",свети червената лампичка и така постоянно.А нокията ми е основния телефон и ме дразни като не мога да го използвам.Моля дайте съвет ако някой го е решил проблема.БМВ Х5 Е53 2006г.
Благодаря ви предварително!

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 24.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Х5 Е53

Re: х3 и телефон

Мнение от ronin_ » 28 Фев 2012, 19:34

При мен пък точно обратното, свързах 2-3 Нокии а Айфон 4 не ще и да чуе!!!
Бях се примирил, че Айфон и БМВ са не съвместими! Сега чета, че няколко колеги нямат проблем. :banghead:

п.п Ако някой може да свърже телефона с колата (Х5 Е53 2006), да свирка.........черпенето от мене! :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 27.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: X3

Re: х3 и телефон

Мнение от Xukc » 25 Юли 2013, 19:01

Здравейте колеги, пиша в малко стара тема , но мисля че проблема който имам и пасва. :D
От няколко дни се опитъвам и аз да си подкарам Bluetooth връзката с телефона. Колата ми е Х3 (Е83) 2004 г. според VIN декодерите които разгледах колата е с S640A - Preparation f tel.installation universal. В багажника имам следните кабели :

Това мисля е 54 пин. конектор
Изображение

А това мисля е БТ антената (тук не съм много сигурен)
Изображение

В подлакътника имам това :
Изображение

Купих си този БТ УЛФ модул:
Изображение

Свърах 54 пин. конектор и сега като дам конаткт в борд комютъра се появи нова опция "Telephone" , като я избера на екрана се изписва Activate Phone....
Опитвах да сдвоя няколко телефона така (без да съм включил БТ антената) , като преди да дам поставях телефона непосредсвено до УЛФ модула. Но уви нито еден телефон не намери БТ на колата.

След тези опити включих единия коксиален кабел (които предполагам е БТ кабел които се включва в БТ Антена модула и в УЛФ) в УЛФ входа

Изображение

Но както се вижда останаха 2 свободни кабела ??
Поразгледах няколко подобни теми из форума и представите ми как трябва да сработи БТ савсем се объркаха.
Някъде видях , че трябва задалжително да имам Bluetooth pair button (кихащото човече) , различен от този на волана.
Аз имам такова само на волана.
На друго място прочетох , че този бутон не е задължителен и pairing mode се постига с пренареждане на пиновете в 54 пиновия конектор. (пин 32 се прави "нещо") .

Бих искал няколко съвета :
- ще минели номера без БТ антена ?
- трябва ли ми въпросният бутон за пейрване ?
- има ли нещо друго което е нужно и аз пропускам ?

Предолагам има и някакъв модул за закрепване на УЛФ специялно за Х3, може ли да помогнете с някаква снимка или парт. номер.
Благодаря предварително за отговорите.

Следваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook