Проблем със задно окачване на нова Х6 40D

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Проблем със задно окачване на нова Х6 40D

Мнение от X5 E70 » 12 Дек 2010, 0:22

OPASNO LUD написа:Проблемът с пукането е възможно да не идва от моста ,а от каросерията,а именно е възможно някоя заварка да е изпуснала.Относно проблемите по окачването на Х5 и Х6- е сигурно,че адаптив драйва е изключително ненадежен има сериозни проблеми с интегралния заден мост и амортисьори.Просто който иска надеждна кола си купува Х1 или Х3(въпреки,че и тя хамериканка) или някой Туарег/Порше на железно окачване .колкото е по-сложна една кола-толкова е по-голяма вероятността да се развали


На Х5 идва от ключалките на 2-те части на багажника
Мислех че поне при Х6 е решен проблема ...
Чак да се откажа от БМВ - едва ли. Колата е хубава, динамична. Просто БМВ треаше да обърнат повече внимание на сглобките, материалите и качеството
И последната здрава Х3 си отива, новата ще е същия скърцащ боклук кат Х5 и Х6

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Проблем със задно окачване на нова Х6 40D

Мнение от X5 E70 » 12 Дек 2010, 0:26

PRASCHO написа:Приятели и фенове,
целта ми беше да споделя впечатления като реален собственик, а не да Ви предизвиквам да нападате един или друг дилър и прилежащият му сервиз. Истината, е че качественото фирмено сервизиране в България е пълна трагедия и нямам намерение да дискутирам причините за това в тази тема. Аз лично съм доволен от дилъра си, в случая М-Кар, а от Камор останах с добро мнение от отношението след всичко, което съм изчел във форума. Разочарованието ми е от колата, защото както се казва, за марка с претенции и на такива цени не е допустимо да имаш основен проблем още от поточната линия.
Наистина за мен марката BMW вече е бита карта и нищо не е в състояние да промени моето мнение по този въпрос. Тя няма да бъде никога препоръчана или посочена, когато моите познати ми искат мнението, а приятели с много пари на мен не ми липсват.
Аз съм като зло куче захапя ли не пускам и съм сигурен, че до изтичане на гаранцията ще си разреша проблема. Просто съжалявам за времето, което този боклук ще ми загуби обикаляйки по сервизите, а когато не става с добро съм много добър в решаването на проблемите с лошо, както се казва европейският подход като не работи прилагам българския.
Надявах се вече някой да е имал подобни главоболия и да дам максимално обективно мнение за това какво биха могли да очакват бъдещите собственици на марката и нямам за цел да нападам, обиждам или дискредитирам, който и да е от дилърите в България, които нямат и най малка вина за боклуците, които марката произвежда, а те трябва да продават.

По отношение на сервизирането мога само да кажа че ако колата беше стока нямаше да ми се налага да го ползвам и то още от самото начало.


Ааааа грешиш колега. Не става дума за нападки и обиди а за обективна истина, ние си ги знаем хората, аз от 2008-ма съм в сервиза по гаранция :)
И камор и м-кар ги знаем колко могат и познаваме как работят :)
Не се ядосвай, и аЛди да си земеш на още по-голям боклук ще попаднеш

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2832
Регистриран на: 4.09.2007
Местоположение: Sofia
Кара: E70

Re: Проблем със задно окачване на нова Х6 40D

Мнение от El Diablo » 12 Дек 2010, 12:16

е70 х5, 3.0д от първите (2007г), вече на 60000 км (докарана от италия на 10 000 и до сега НЕ е стъпвала в сервиз!) и нищо не е мръднало, 3 години в БГ и 50 000 км с 20' джанти, абс. нищо не е мръднало освен че изгоря единия стоп в багажника (знаете пълнат се като аквариум) а джипа се кара като за последно, палиш студен газ колко може и нищо му няма, сервиза свети от бая км да не кажа 15-20 ако не са и повече :mrgreen: сменявани са само предни и задни накладки за 3 г или 50 000км
не знам но все си мисля че тези предназначените за БГ са си кенефи..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Проблем със задно окачване на нова Х6 40D

Мнение от msi200 » 12 Дек 2010, 15:39

Според мен проблемът на колата е нещо съвсем елементарно, но просто няма кой да го намери.

При другите марки ги има същите мизерии - виждал съм подобни случаи при Мерцедес и Опел. На чисто нова е-класа имаше дефектна клема на акумулатора и в Балкан Стар смениха половината компютри, докато не отидохме на друг сервиз.

Ето защо доста хора купуват малко карани коли от западна Европа - даже и да е имало някакъв проблем, той е бил отстранен от истински сервиз.
I love the sound of V8 in the morning...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Проблем със задно окачване на нова Х6 40D

Мнение от X5 E70 » 12 Дек 2010, 23:05

msi200 написа:Според мен проблемът на колата е нещо съвсем елементарно, но просто няма кой да го намери.

При другите марки ги има същите мизерии - виждал съм подобни случаи при Мерцедес и Опел. На чисто нова е-класа имаше дефектна клема на акумулатора и в Балкан Стар смениха половината компютри, докато не отидохме на друг сервиз.

Ето защо доста хора купуват малко карани коли от западна Европа - даже и да е имало някакъв проблем, той е бил отстранен от истински сервиз.


RESPECT човече, те тука е заровено кучето :)
Да не говорим че и цената е доста по-различна от на току-що изкарана от магазина

младши ентусиаст
Мнения: 757
Регистриран на: 4.09.2005
Местоположение: София

Re: Проблем със задно окачване на нова Х6 40D

Мнение от OPASNO LUD » 14 Дек 2010, 0:18

Няма никаква разлика в автомобилите поръчвани в Германия или в България,просто при швабите експлоатацията е по-мека.Пък и големите им списания имат дълговременни тестове-където масово скъпи коли са бъкани с дефекти.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 4.06.2008
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем със задно окачване на нова Х6 40D

Мнение от senses_sen » 24 Дек 2010, 11:01

Попаднах на темата в този форум и искам да споделя лични впечатления за BMW X6 xDrive50i. Динамиката е що годе добра, но само толкова. Винаги някъде нещо дразнещо скърца или трака, а колата е само на 11 месеца и на 13хил.км. Карана е с внимание, а за подръжката няма да говоря. Въпреки, че е на 13хил. съм сменял маслото вече 4 пъти и не смао това :kuku: . Глезя си я от всякъде. Направо вече ми е наудобно да се оплаквам в сервизите от нея. И кучетата ме научиха там. Определено качеството е занижено до минимум. Писна ми! Стегна ми каскета и сега по-малко от месец вече съм горд собственик на нов Порше Каиен Турбо. Просто разликата м/у БМВ и Порше е огромна. Никога повече БМВ, пълна мизерия. Поршето превъзхожда БМВ-то в пъти във всяко едно отношение. Возия, стабилност на пътя, комфорт. За вървенето няма да коментирам, не са в един клас автомобилите, всичко е в полза на Порше.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 25.08.2009
Местоположение: Plovdiv
Кара: BMW 118d и 7 мерцедеса

Re: Проблем със задно окачване на нова Х6 40D

Мнение от knev » 09 Апр 2011, 20:09

Относно пукането. Извинявам се на колегите, че правя сравнение с автомобил с марката пежо 407. Та при мен има едно пукане при неравности. Открих от къде идва и направо побеснявам като се замисля за качеството на изработката на автомобилите след 2005г. в сравнение с предшествениците. Пукането се дължи на допиране и отлепяне на ламарини, които са част от сглобката на купето в областта над задните врати. Бях решил да дупча и нитовам, но колегите ме отказаха-било място, което не трябва.
Та на препоръката на всички да си усилваме музиката и да не обръщаме внимание на досадните звуци, ще кажа само: Да правят л.бов с майка си!
Имам огромен мерак към Х6 още както бе пуснат на пазара, но тогава нямах възможността да си го позволя, а сега, когато тръгнах да осъществя една децка мечта- съм в тъча.
Колега не се ядосвай! За жалост вече няма качество като при старата школа. Би било добре да има място да споделяме качеството на автомобилите в различните сегменти и марки. Това за поршето е ново 20 за мен, но ми говори достатъчно.

Предишна

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook