Как мога да защитя най добре Х5 2009 от кражба?

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори


Аватар
Мнения: 1452
Регистриран на: 11.06.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кво ли не...

Re: Как мога да защитя най добре Х5 2009 от кражба?

Мнение от Nasti » 08 Ное 2010, 11:01

Сигурно нещо съм чул.. :mhihi:
Предпочитам да сера на метеното, отколкото да мета насраното...

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 18.03.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: E36-компакт-1,9-105кс , 1999г
Мечтае да кара: нещо от порядъка на поне 300к.с.

Re: Как мога да защитя най добре Х5 2009 от кражба?

Мнение от meckata » 08 Ное 2010, 11:05

azata написа:1.Задължително Каско....... Булинс(всички знаем защо)
.....................................................................


Ей тука е истината, но за миг да остане незастраховано, и .............

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 91
Регистриран на: 29.09.2010

Re: Как мога да защитя най добре Х5 2009 от кражба?

Мнение от tonyy7 » 08 Ное 2010, 11:17

Както казва колегата Демирев, каско в Армеец с висока застрахователна стойност и гараж по възможност, ти решава проблема доколкото може да се разреши.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Как мога да защитя най добре Х5 2009 от кражба?

Мнение от X5 E70 » 08 Ное 2010, 12:48

Nasti написа:Сигурно нещо съм чул.. :mhihi:


Не ме учудва че се опитват :(
Но пищиш в Комисия по финансов надзор, жалба до УС на Булинс с копие до КФН и проблема ми бе решен на следващия ден
Отделен въпрос е че българина не си знае правата
Полицата (което си е договор) ти е за определена (застрахователната) сума а не за същата кола, всеки що-годе кадърен адвокат ше ги осъди

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 19.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 фейслифт + Ауди А4, 2 TFSI 4x4
Мечтае да кара: същото
Детайли за колата: Е90, фейслифт, двойка дизел, автомат, черната перла и други шукарийки:).

Re: Как мога да защитя най добре Х5 2009 от кражба?

Мнение от eMotion » 18 Ное 2010, 16:07

azata написа:Определено каквото и да сложим-нищо не може да спре крадците.Но най-важното според мен е:
1.Задължително Каско-Лев Инс или Булинс(всички знаем защо)
2.По възможност гараж или денонощен охраняем паркинг-сигурен и надежден.
3.Когато пътуваме в друго населено място и даже в собственото и паркираме колата-по възможност да имаме визуален контакт с автомобила или пак на сигурен и надежден охраняем паркинг.Много е важно когато оставяме колата на паркинг,да знаем че паркинга е охраняем,а не само платен.
И въпреки всичко,за жалост пак нямаме гаранция от посегателство.
Има и вариант да се отиде при добър майстор електричар и разбирач,който да монтира скрита ключмаса някъде в автомобила и тя да прекъсва цялото захранване на МПС,но с тия съвременни автомобили и електроники по тях,не знам колко е удачен този вариант за самия автомобил.Може би някой по-компетентен колега ще сподели нещо относно това решение.

Това за Лев Инс, откъде го измъдри? Откакто погнаха Ал. Петров позициите им отслабнаха. Мойта 3-ка доста я оглеждаха и даже имам вече един опит за кражба, въпреки че е в Левинс.
http://emotion3.snimka.bg/automobiles/podpis.419455
Мерцедес карат женкари, БМВ - мъжкари!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 15.11.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46, 330D, 2002
Мечтае да кара: по хубави пътища.

Re: Как мога да защитя най добре Х5 2009 от кражба?

Мнение от shao » 19 Юни 2012, 18:04

eMotion написа:
azata написа:Определено каквото и да сложим-нищо не може да спре крадците.Но най-важното според мен е:
1.Задължително Каско-Лев Инс или Булинс(всички знаем защо)
2.По възможност гараж или денонощен охраняем паркинг-сигурен и надежден.
3.Когато пътуваме в друго населено място и даже в собственото и паркираме колата-по възможност да имаме визуален контакт с автомобила или пак на сигурен и надежден охраняем паркинг.Много е важно когато оставяме колата на паркинг,да знаем че паркинга е охраняем,а не само платен.
И въпреки всичко,за жалост пак нямаме гаранция от посегателство.
Има и вариант да се отиде при добър майстор електричар и разбирач,който да монтира скрита ключмаса някъде в автомобила и тя да прекъсва цялото захранване на МПС,но с тия съвременни автомобили и електроники по тях,не знам колко е удачен този вариант за самия автомобил.Може би някой по-компетентен колега ще сподели нещо относно това решение.

Това за Лев Инс, откъде го измъдри? Откакто погнаха Ал. Петров позициите им отслабнаха. Мойта 3-ка доста я оглеждаха и даже имам вече един опит за кражба, въпреки че е в Левинс.


Да потвърдя, че и моята E46-ца 2004-а година я гепиха, въпреки че беше регистрирана в ЛевИнс.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 15.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Х5
Мечтае да кара: Х5

Re: Как мога да защитя най добре Х5 2009 от кражба?

Мнение от sisqou » 20 Юни 2012, 0:05

Колега, къде от нафталина преди две години я извади тая тема? :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 8.02.2007
Местоположение: Silistra

Re: Как мога да защитя най добре Х5 2009 от кражба?

Мнение от BaHka » 20 Юни 2012, 19:16

Винаги съм си мислел - че ги отварят и крадат за секунди е ясно. Чупят патрона на вратата и влизат, закачат се на ОБД буксата за диагностика и си правят ключа. Ако се промени местоположението на това ОБС (някъде под волана да речем) как ще се свържат с иммото?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Как мога да защитя най добре Х5 2009 от кражба?

Мнение от Borymeckata » 21 Юни 2012, 15:40

Да, темата наистина е стара, но все още актуална, за съжаление... Въпросът за защита на целия автомобил и части от него срещу кражба ме интересува и доста съм мислил по него. Ще споделя само "некои съображения":

1. Казвате - задължително гараж. Имам такъв в масивна сграда и със стоманена врата, но не разчитам много на него. Защо? Ако крадците могат без проблем да преодолеят фабричното заключване и аларма на автомобила, мислите ли, че ще ги затрудните с катинар от пазара и секретен патрон "Метал" за 6 лева?

2. Ако колата ви е паркирана под уличната лампа, имате някакъв шанс вие или ваш съсед да забележи, ако някой човърка по нея. Но след като се вмъкнат в гаража и притворят вратите - какво? Могат да си "работят" необезпокоявани по колата ви часове наред. В гаража сигурно имате осветление, подвижна лампа, инструменти - какво по-хубаво за тях? Мисля, че гаражът може да защити колата ви само от някакви махленски апашчета и тинейджъри - наркомани, но за "сериозните" крадци не би трявало да бъде проблем, а по-скоро услеснение.

3. При цялата тази електроника, с която са натъпкани новите коли, не е трудно да се монтира някакъв таен ключ и запалването на колата да се блокира. Въпросът е единствено някой да ти каже кой точно кабел трябва да прекъснеш, натам е само въпрос на въображение къде да скриеш ключето. Ето една идея - близо до скоростния лост, така че да се напипва през кожения му чохъл, напълно невидимо.

4. Въоръжените с лаптопи крадци (мисля си) - по-трудно ще преодолеят някаква чисто механична блокировка, отколкото най-модерния имобилайзер. Колкото е по-нестандартна и неочаквана за крадеца - толкова по-добре. Четох за някаква скоба, която блокира лоста на автоматичната СК на положение "Р". Представете си - отклюват ви колата, палят я без проблем, и... лостът е заключен на "паркинг" с масивна стоманена скоба. Какво ще направят - ще отскочат до денонощната железавия, че купят ножовка и ще търкат половин час с нея ли?

5. Четох и за разни самоделни "капани" със сълотворен газ, електрошокове и разни остриета, които се прилагат. Проблемът е, че ако забравиш да го "деактивираш", можеш сериозно да пострадаш от собствената си защита.

Имам разни идеи за защита на отделни автомобилни елементи от кражба, ще ги споделя по-натам.
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 15.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Х5
Мечтае да кара: Х5

Re: Как мога да защитя най добре Х5 2009 от кражба?

Мнение от sisqou » 22 Юни 2012, 23:25

BaHka написа:Винаги съм си мислел - че ги отварят и крадат за секунди е ясно. Чупят патрона на вратата и влизат, закачат се на ОБД буксата за диагностика и си правят ключа. Ако се промени местоположението на това ОБС (някъде под волана да речем) как ще се свържат с иммото?

Много правилно мислиш, колега, но най-добре е да затвориш тази букса в някаква железна кутия или пък да й смениш буксата и да си носиш тази букса в себе си, когато ти се наложи. :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 392
Регистриран на: 24.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 4,4 е39
Мечтае да кара: M5 E39

Re: Как мога да защитя най добре Х5 2009 от кражба?

Мнение от joreto007 » 22 Юни 2012, 23:46

размяна на пиновете на буксата за запалване :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1595
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Как мога да защитя най добре Х5 2009 от кражба?

Мнение от Jordana » 23 Юни 2012, 7:51

Спасението е точно никакво с аларми и друг тип електроника .Дори и гаража няма много да помогне щото ги прибират от улицата когато не е в гаража.Единствения сигурен начин да не пиеш една студена вода накрая колата да се продаде веднага и да си купиш нещо което не е такъв магнит за авто джамбазите.Има и още един начин и той е статуса ти в обществото да позволи намирането и връщането на колата без полиция и застрахователи.
Ако някой живее с илюзията че застрахователа и полицията ще му търсят колата ако изчезне може да забрави за нея.Тъжно но факт.А тия лизинговите пък ....няма да ви обяснявам че най лошия сценарий е да я откраднат и да я намерят.То въобще който е посегнал да си купи такава кола е заложил парите си на рулетка.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: bmw F 11 530 D
Мечтае да кара: BMW М6 Купе Кабрио

Re: Как мога да защитя най добре Х5 2009 от кражба?

Мнение от badjo E60 » 23 Юни 2012, 8:33

iamatuning написа:Аз си купих преди време специален модул който е с GPS и GSM ,так че ако ти тупнат автомобила или се отдалечи на повече от 25-50 метра от теб почва да ти алармира на телефона,блокира двигателя(в твоя случай няма,понеже нищо не трябва да се пипа)ако имаш специална програма даже следиш и актуалното местоположение на телефона си.Поставяш устройството на най-скритото място според теб и само през месец-два наглеждаш батериите,или свързваш към малък отделен акумулатор или и към основния.По-принцип има още доста екстри за ъпгрейд но там се качва цената бая то моя беше към 680лв. а имаше и за по 2-3000лв. ма то за коли дето струват поне над 100-150000лв.Да ти кажа както колегата писа ако те нарочат спасение няма но поне да се поизпотят. :bang:

Това се заглушава с тапа и вече е извън строя.
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ ИМА И НАЧИН
http://aronmen.hit.bg/
http://www.vbox7.com/play:2e3dc271


Изображение

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 392
Регистриран на: 24.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 4,4 е39
Мечтае да кара: M5 E39

Re: Как мога да защитя най добре Х5 2009 от кражба?

Мнение от joreto007 » 23 Юни 2012, 12:27

има размяна на буксите при запалване бул инс ги разменят по един и същи начин на всички и крадците знаят как иначе като са разменени те си вкарват софтуера и тои се прецаква и не могат да запалят колата знам един човек които го прави това сменя запалването които го интересува да ми пише на лично :)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 1.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е90 320d, е70 3.0d

Re: Как мога да защитя най добре Х5 2009 от кражба?

Мнение от borisov1979 » 13 Юли 2012, 10:40

За гр. Варна мога да препоръчам. Защитата е хардуерна, т.е. няма как да ти я пробият с лаптоп. Гарантирано.
Ако някой има интерес на лично.

ПредишнаСледваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook