Как мога да защитя най добре Х5 2009 от кражба?

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 200
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: F31

Re: Как мога да защитя най добре Х5 2009 от кражба?

Мнение от бабъл » 10 Май 2014, 15:52

Мой приятел има Туарег с без ключово,веднъж слязохме с ключа в центъра,а жена му ходи с колата до Люлин без проблем!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Как мога да защитя най добре Х5 2009 от кражба?

Мнение от steeN » 11 Май 2014, 9:50

Ясно това обеснява как стават нещата. Автомобилните производители продължават да са небрежни по отношение на сигурността за съжаление.

За Боримечката - Не трябва да може да се запише и да се пусне отново това от ключа, защото това е много изтъркан пропуск в сигурността. Първите аларми са били така и после за това са минали на "скачащи" кодове (термина е pseudo random codes). Това с повтарянето на записано съобщение се нарича "replay attack". Иначе това, което крадците правят е друго - "relay attack" (ако някой му е интересно да има ключови думи да си чете.)

http://www.sbd.co.uk/relay-attack-now-i ... ic-domain/
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Как мога да защитя най добре Х5 2009 от кражба?

Мнение от rafa224 » 11 Май 2014, 10:48

Facheff написа:
steeN написа: можеш ли да запалиш да дадеш ключа на някой и после да потеглиш без него?

Карах извесно време Ауди А8 2006 година с безключово палене...случвало се е да слезна от колата, без да я гася и да се качи мой приятел в нея ,за да отиде до някъде...отива-връща се (20-30 минути каране на колата), паркира колата на паркинга и идва при мен(а ключът през цялото време е бил в джоба ми :paranoid: ) Също така съм я оставял пред нас лятото на климатик ,докато аз се кача до нас да се преоблека или нещо от сорта...работеше си колата през цялото време.
Моя джип е без keyless,защото на това Ауди 2 пъти му губих ключа по чанти и якета и явно не е за мен таз хЕкстра :help: , така че незнам дали на БМВ и на Ауди са идентични keyless-ите :dunno:

Явно като се подаде сигнал и се запали колата след време няма нужда от него. Армеец слагаха едни имобилайзери. Първоначално плочката трябваше да е при теб и при паленето и постоянно. Няколко пъти съм закъсвал по пътя като падне батерията или не дава контакт. След това промениха така, че запали ли и следващите 30 сек. е в теб, след това колата си работи до гасене и без плочката.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 22.03.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW
Мечтае да кара: 3.0 CSi

Re: Как мога да защитя най добре Х5 2009 от кражба?

Мнение от LABRISS » 18 Май 2014, 22:12

Благодаря на колегата Leon - точно към интерфейс аларма се ориентирах :bchug:
The only thing to FEAR is running put of BEER!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 256
Регистриран на: 6.04.2006

Re: Как мога да защитя най добре Х5 2009 от кражба?

Мнение от misho1979 » 19 Май 2014, 16:04

Вижте какво открих незнам колко е ефикасно?
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=6izy0r

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Как мога да защитя най добре Х5 2009 от кражба?

Мнение от rafa224 » 19 Май 2014, 21:02

Borymeckata написа:Имаше и друга тема за този вид кражби във форума... Ако не може някак да се изключи това "безконтактно" отваряне и палене на колата, можеш да да опиташ да "екранираш" ключа - например да го носиш в някаква метална кутия или калъфка...

Има и друго противодействие... Значи, ако някой с нахлупена бейсболна шапка и чантичка през рамо започне да се върти близо до теб в магазина - вече имаш едно наум. Отиваш небрежно в сектора за градински сечива, взимаш да разгледаш една права лопата и внезапно го центрираш по главата. След това го преджобваш докато лежи на пода и излизаш напред с "машинка" за 25 000 евро. Само тряба да се пазиш от камерите в магазина...

Идеята за лопатата ми харесва :yes: А всъщност ключовете на Е70, Е71 излъчват ли постоянно? Нали те си се слагат в гнездото и се дава контакт. Чак новата Х5 F15 е с описаното безконтактно палене.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 256
Регистриран на: 6.04.2006

Re: Как мога да защитя най добре Х5 2009 от кражба?

Мнение от misho1979 » 19 Май 2014, 21:45

мойта е с безконтактно палене и въобще не слагам ключа

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 21.12.2014
Местоположение: между Карпатите и Стара планина
Пол: Мъж
Кара: BMW X3 3.0d
Мечтае да кара: Kampfpanzer LEOPARD 2 A7+
Детайли за колата: Не изпреварва другите коли. Направо ги прескача.

Re: Как мога да защитя най добре Х5 2009 от кражба?

Мнение от mediator37 » 24 Дек 2014, 8:10

Малко да съживя темата. Карам Х3 3,0d ,218 к.с., ръчка.
Лично аз се ориентирах към механичните средства за защита и по-специално заключващ блок за волана(т.нар. бастун). Братовчед ми е ключар в Практикер и ми вика: "Братчед, ако са те наплюли да ти вземат колата - гаранция ще ти я вземат. Въпросът е да ги забавиш максимално. Не всички крадци имат шперцове за бастуните и могат да останат изненадани."
И така - купих бастун от Практикер- цена 27 лева, марка unitec, производство на австрийска фирма, продава се с два оригинални ключа. Братчеда си игра половин час да направи дубликат, че да имам резерва трети ключ. Евтино излиза- 6 лева и го направи. Отиваме да слагаме бастуна на волана и О, ужас ! Оказа се, че дори след като махнах от кривката на бастуна едно пластмасово уплътнение и го "уширих", воланът на БМВ-то е доста дебел и при завъртане на лоста се надира.
Въпросът ми е има ли някакви по-специални заключващи блокове , които да са за волани на БМВ и къде се продават. Защото не искам да правя колекция от бастуни и поредния купен да не става.
И още- дали има и заключващи механизми за ръчката на механична скоростна кутия.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Как мога да защитя най добре Х5 2009 от кражба?

Мнение от rafa224 » 25 Дек 2014, 17:59

Имаше някакви предпазни капачета за скоростния лост. Но бяха за автоматик, не зная дали има и за ръчни.

Предишна

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook