Изправяне на джанти и баланс на гуми

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 31.05.2009
Пол: Мъж
Кара: Е39 520Д

Re: Изправяне на джанти и баланс на гуми

Мнение от gkgeorgiev » 12 Фев 2010, 18:46

lusienk написа:
gkgeorgiev написа:А за заглаждане на леко одрани ляти джанти 17" има ли някой идея къде ги правят добре и на народни цени?

Това със заглаждане на става . Трябва да се пребоядиса цялата джанта на прахово. Цената мисля , че е около 30-50лв. на джанта.


А някакви идеи къде ги правят за тия пари?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 215
Регистриран на: 26.11.2009

Re: Изправяне на джанти и баланс на гуми

Мнение от xristo » 12 Фев 2010, 19:47

За мене тия в Друмник,имат много високи цени още от време оно.Служебните коли ги правехме там и когато идваше момента за смяна на гуми,оле майко.То не бе изправяне,миене,оптимизация,баланс.В краина сметка много пари ,май цената спорет колата,и колата пак тресе.Мойто лично мнение е да си намериш друг сервиз.Попитай тук там и ще се ориентираш Успех. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 11.09.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: x3
Мечтае да кара: m5 e60; x6

Re: Изправяне на джанти и баланс на гуми

Мнение от xdriver » 13 Фев 2010, 21:35

nuke написа:абе вие бъзикате ли се? 190 лв за смяна на гуми?

Тея дето ги сменят сигурно с копринени ръкавици пипат и гумите се сменят в защитена безпрашна среда...


Колега, ще сканирам в понеделник фактурата. Държа да покажа, че не се базикам. И на мен ми се струва ужасно скъпо.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 4.06.2009
Местоположение: Велико Търново
Кара: '05 BMW X5 3.0d

Re: Изправяне на джанти и баланс на гуми

Мнение от nuke » 15 Фев 2010, 8:38

това е ненормално просто - не ги гушете тея иззедници!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Plovdiv

Re: Изправяне на джанти и баланс на гуми

Мнение от g.petrow » 15 Фев 2010, 10:34

В Пловдив - сервиза на Владо на ивицата, срещу ВСИ! От години всички манипулации по гумите на колите ги правим там - няма грешка! Добри цени, собственикът е на главите на работниците постоянно, истински педант! :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: Изправяне на джанти и баланс на гуми

Мнение от lusienk » 15 Фев 2010, 10:49

gkgeorgiev написа:
lusienk написа:
gkgeorgiev написа:А за заглаждане на леко одрани ляти джанти 17" има ли някой идея къде ги правят добре и на народни цени?

Това със заглаждане на става . Трябва да се пребоядиса цялата джанта на прахово. Цената мисля , че е около 30-50лв. на джанта.


А някакви идеи къде ги правят за тия пари?

Като пресечеш околовръстното по бул. Европа , завиваш в ляво по стария път за Банкя(до Пушакров ). Веднага първия портал от лявата страна.
Цената зависи от цолажа на джантата и е с включено почистване с песъкоструй на старата боя.
Изображение

т-т-т-тузар
Аватар
Мнения: 3389
Регистриран на: 6.01.2004

Re: Изправяне на джанти и баланс на гуми

Мнение от GaD » 15 Фев 2010, 19:00

За изправяне на Джанти познавам най-добрия човек в СФ. Който иска на ЛС ще му дам подробности. Взима скъпо но резултата е такъв, че съм почти сигурен, че другаде няма да могат така да я изправат...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 1.02.2010
Пол: Мъж
Кара: F10 550xi / E91 330xd

Re: Изправяне на джанти и баланс на гуми

Мнение от tnikolov » 07 Мар 2010, 11:15

Мен в Друмник при монтажа на зимните гуми ми се обадиха, да ми кажат че и 4-те джанти имат нужда от изправяне, за което ми взеха по ~60лв на джанта. За монтажа ми взеха още по 20, ако не ме лъже паметта, та се вързаха над 300лв. Със сигурност за летните ще пробвам или в Диана или на Сребърна, че са ми най-близо.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Изправяне на джанти и баланс на гуми

Мнение от Mollov » 07 Мар 2010, 12:49

В Радиал ми се е случвало същото нещо - ако им кажа, че се съмнявам в крива джанта и те го потвърждават веднага и айде да я изправям... ако си затрая (а имам съмнения отново) си правят баланс и джантата не е крива и всичко е ОК... хората искат да печелят...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 31.05.2009
Пол: Мъж
Кара: Е39 520Д

Re: Изправяне на джанти и баланс на гуми

Мнение от gkgeorgiev » 07 Мар 2010, 13:08

Добре, че имам близки роднини в Русе, оня ден ходих да подготвям летните гуми + джанти и наварки по 4-те джанти (бяха одрани от бордюри), боядисване, изправяне и на 4-те + баланс и монтаж на 4-те гуми - 230лв.

А относно изправянето, хората пред мен завъртаха джантите и ми показаха че има нужда.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Изправяне на джанти и баланс на гуми

Мнение от @ndro » 19 Мар 2010, 16:56

tnikolov написа:Мен в Друмник при монтажа на зимните гуми ми се обадиха, да ми кажат че и 4-те джанти имат нужда от изправяне, за което ми взеха по ~60лв на джанта. За монтажа ми взеха още по 20, ако не ме лъже паметта, та се вързаха над 300лв. Със сигурност за летните ще пробвам или в Диана или на Сребърна, че са ми най-близо.


за съжаление и аз минах по тоя път. друмник прекаляват с цените :no:
от две години ходя в маргел и съм доволен. скоро откриха нова гумаджийница на симеоновско шосе (до автокъщата на ъгъла с г.м.димитров), където е по-свободно. преди малко се връщам от там. според мен не са скъпи (като ги сравнявам с друмник :mhihi: ), а момчетата бачкат качествено и имат добра техника. изправиха ми две джанти, монтаж-демонтаж на 2 бр. runflat гуми, смяна и баланс на 4 бр. летни (на отделни джанти са)... малко над 100 лв излезе всичко с отстъпката за редовни клиенти :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 1.02.2010
Пол: Мъж
Кара: F10 550xi / E91 330xd

Re: Изправяне на джанти и баланс на гуми

Мнение от tnikolov » 22 Мар 2010, 15:53

Та значи аз ходих днес в Диана на околовръстното да си сложа летните галошки. Цената за демонтаж/монтаж/баланс беше 99 лв. за 4 броя РФТ 17ки. Момчето, което ми сменя гумите ме викна вътре и въртя джантите пред мен - резултат: 2 криви, 2 не. Изправянето на 2те джанти ми струваше по 24 лв на джанта. Цената е в пъти по-добра от на Друмник, а като цяло и от обслужването останах доволен. Препоръчвам :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 15.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F36 435xd '18 / E84 2.5xd '12

Re: Изправяне на джанти и баланс на гуми

Мнение от surr3a1 » 07 Апр 2010, 17:47

И на мен ми се наложи преди 3 седмици да си изправям джанта ударена в бордюр. Отидох на Симеоновско шосе в Premium Car. В двора им има МАРГЕЛ сервизен център - нов. Момчетата бяха много стабилни и ми направиха джантата въпреки, че отидох много късно и вече всичко затваряха. Цената беше смешна - 23лв за 17ка (преди давах по 50). Направи ми впечатление целия сервиз като цяло. Техниката беше в пъти по-модерна от всеки един сервиз в който съм влизал (макар и не много голям по площ). Дори имаха машина за монтаж/демонтац на мотоциклетни гуми, нещо което до тогава не бях виждал никога. Препоръчвам ги, а и мястото е изключително удобно.
Поздрави!
.:BE LIKE NO OTHER:.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 308
Регистриран на: 27.06.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: 318i

Re: Изправяне на джанти и баланс на гуми

Мнение от kaspar_ivo » 07 Апр 2010, 21:17

Колеги знам че имате пари да карате хубави коли обаче според мен е пресилено да давате такива цифри за смяна на гуми.. направо съм потресен :shock: Тези гумаджии да не ги сменят с копринени ръкавици както е писал колегата по горе :)

Аз примерно смених моите в Пловдив 16" за по 6 лв на гума, реглаж на предница и задница за 20 лв. Общо дадох към 45 лв с реглажа и тежестите.
Сервиза е зад бившия Неолит сега незнам вече какво е :oops: момчетата работят качествено и бързо.

цената за джипове и за над 16" мисля беше по 8 лв на гума... направете си сметка и вие :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Plovdiv

Re: Изправяне на джанти и баланс на гуми

Мнение от g.petrow » 08 Апр 2010, 9:07

Има огромна разлика в цените на услугите между Пловдив и София, колега. Това, което е скъпо в сравнение с цените в Пловдив, за София е нормално :)

ПредишнаСледваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook