Проблем с паленето на х3

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 200
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: F31

Проблем с паленето на х3

Мнение от бабъл » 04 Яну 2010, 18:47

Здравейте колеги,карам х3 2.0д 2005г и имам проблем с паленето като температурите са под 0 градуса.Колата пали от 2-3 път,проверих свещите на диагностика а след това и ръчно всички са ок!Струва ми се,че лампичката за подгряване изгасва много бързо,дали има някакво реле което я контролира и къде мога да отида на читава диагностика,освен в оторизирания сервиз?Помагайте,благодаря предварително! :help:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Re: Проблем с паленето на х3

Мнение от galant » 04 Яну 2010, 21:15

бабъл написа:Здравейте колеги,карам х3 2.0д 2005г и имам проблем с паленето като температурите са под 0 градуса.Колата пали от 2-3 път,проверих свещите на диагностика а след това и ръчно всички са ок!Струва ми се,че лампичката за подгряване изгасва много бързо,дали има някакво реле което я контролира и къде мога да отида на читава диагностика,освен в оторизирания сервиз?Помагайте,благодаря предварително! :help:


Има и скоро сменях,вероятно е от това,ама все пак диагностика!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем с паленето на х3

Мнение от pironkov » 07 Яну 2010, 10:15

При моята Е65 същият проблем...смених свещи, акумулатор, и накрая се оказа втулки на стартера и тн...в БОШ Пловдив я оправиха. Диагностиката нищо не хващаше...

Малката чичка
Малката чичка
Аватар
Мнения: 6065
Регистриран на: 21.12.2002
Местоположение: с. София

Re: Проблем с паленето на х3

Мнение от naskoksan » 07 Яну 2010, 15:18

Да в релето, което управлява подгряването
на двигателя е проблема, има писано по-въпроса
във форума... За съжаление обаче при Е83 не
го знам къде се намира...
Изображение
Stick 'em up PUNK, it's da Fun Lovin' Criminal
Изображение
www.evoksis.bg

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 200
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: F31

Re: Проблем с паленето на х3

Мнение от бабъл » 07 Яну 2010, 16:58

Във обявите намерих едно реле,но пише,че е за 2.0д 136 к.с.Дали е същото?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем с паленето на х3

Мнение от pironkov » 08 Яну 2010, 9:25

приятелю възможно е да не е от релето...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Проблем с паленето на х3

Мнение от alx » 08 Яну 2010, 18:32

на бутон ли ти е старта?

ако не... слагаш на контакт (без да палиш), подгряването светва и угасва... след това изключваш и бързо пак слагаш на контакт - подгряването пак светва и тогава палиш... ако не пали по-бързо след като си подгрял два-три пъти- не е от подгряването...

колко ти е стар акумулатора? дизелите обичат хубав акумулатор...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 200
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: F31

Re: Проблем с паленето на х3

Мнение от бабъл » 08 Яну 2010, 18:49

Като подгрея 2-3 пъти и пали,иначе пали но веднага изгасва и това е само като е под 0 градуса.Като е по топло си пали от раз,проблема е само сутрин през деня го няма.Акумолатора е нов,а стартера си върти без проблем затова мисля,че е релето.Преди месец ходих на диагностика и ми показа неработеща свещ,смених я и проверих останалите,но проблема си остана.

Малката чичка
Малката чичка
Аватар
Мнения: 6065
Регистриран на: 21.12.2002
Местоположение: с. София

Re: Проблем с паленето на х3

Мнение от naskoksan » 09 Яну 2010, 11:07

Това реле на диогностика мисля,
че не записва грешка :confused:
Изображение
Stick 'em up PUNK, it's da Fun Lovin' Criminal
Изображение
www.evoksis.bg

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: Проблем с паленето на х3

Мнение от xerial » 10 Яну 2010, 18:57

naskoksan написа:Това реле на диогностика мисля,
че не записва грешка :confused:


На мен ми излезе като свещ/реле, тоест не се конкретизира къде е проблема, но поне дава насока.
Изображение Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12346
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Проблем с паленето на х3

Мнение от Mollov » 10 Яну 2010, 20:39

Дори и на новият Bosch ли не излиза дали е релето или свещ? Мойта кола я гледахме на такова, знае егати нещата за колата... т.е. знае как да си попита...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Re: Проблем с паленето на х3

Мнение от VRPerformance » 18 Яну 2010, 1:45

xerial написа:
naskoksan написа:Това реле на диогностика мисля,
че не записва грешка :confused:


На мен ми излезе като свещ/реле, тоест не се конкретизира къде е проблема, но поне дава насока.
Да но ти говориш за ДДЕ3.0 или 4.0 които са ЕДЦ15,а на въпросната кола ДДЕ-то е 5.0 ЕДЦ16,тоест е каде каде по-умно и на диагностика при проблем в някоя свещ ти излиза дори на кой цилиндър е :idea: релето също излиза ако не е работещо :idea: Друго нещо което забелязвам е че масово хората незнаят че лампичката за подгрева си светва за секунди и си изгася,а релето и свещите си продължават да греят до определена темперетура на мотора или определени обороти.Лампичката служи като ''ЧЕК'' и ако свети за повече от 3-4-5 секунди значи има записана грешка в мотора :idea:
Проблема на момчето немога да кажа каде е,може да е от много неща,трябва си диагностика и само като пример ще ви кажа че аз си паля цяла зима без подгрев,по-знаещите се сещат защо :idea:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12346
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Проблем с паленето на х3

Мнение от Mollov » 18 Яну 2010, 10:42

VRPerformance написа:Друго нещо което забелязвам е че масово хората незнаят че лампичката за подгрева си светва за секунди и си изгася,а релето и свещите си продължават да греят до определена темперетура на мотора или определени обороти.Лампичката служи като ''ЧЕК'' и ако свети за повече от 3-4-5 секунди значи има записана грешка в мотора :idea:


А имаш ли идея на какъв принцип светва индикацията за подгряване? Щото според мен е изцяло на "кеф ми е така". Не е светвала при -10С, но пък се случи 2-3 пъти да светне при 0С... а обясни ми. И освен това - ако не светне лампата, значи изобщо не подгрява... или?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Re: Проблем с паленето на х3

Мнение от VRPerformance » 18 Яну 2010, 11:28

Нямам идея защо не ти е светнала,може би на диагностика ще стане ясно защо не е светнала,но на напълно изрядна кола това което казвам важи с пълна сила,винаги трябва да светне за 3-4-5 секунди,а подгрева си работи под определена външна темперетура,тоест дори лятото когато е топло лампата си свети,но подгрев не се ползва.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12346
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Проблем с паленето на х3

Мнение от Mollov » 18 Яну 2010, 12:16

Аз лапма за подгрева нямам, при мен LED дисплея на борда ми показва "навитата жичка" когато подгрява... аз питах за подгряването на общо основание, а не конкретно за Х3... че и не съм с Х3... случвало ми се е и при -15С да не подгрява, а при 0С да светва... затова и попитах ако имаш яснота...

На диагностика излизам с една изгоряла подгревна свещ, но това едва ли има някво значение... пробвал съм без да паля директно, ми първо да цъкна бутона да премине на контакт 2.... няма значение, подгрява си напълно на принципа "когато реша".

Следваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook