Заглавие: BMW X5 или ML???

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 26.12.2012
Местоположение: България
Пол: Мъж

Заглавие: BMW X5 или ML???

Мнение от V8ka » 05 Окт 2014, 0:15

:nono:
Последна промяна V8ka на 08 Мар 2024, 21:35, променена общо 1 път

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 31.01.2014
Пол: Мъж

Re: Заглавие: BMW X5 или ML???

Мнение от B-Cars Ltd » 05 Окт 2014, 0:28

Колега, хубаво си се спрял на двете марки. Относно бензиновите агрегати, мисля че ще можеш да си намериш читав от германия да речем. Така че, не мисля че трябва да го отписваш бензина толкова бързо. А пък това за скоростните на МЛ и аз потвърждаван ,че са капризни и чупливи. Блокират копчетата на волана и оставаш на пътя. Въпреки ,че си заклет фен на бмв, мислил ли си за Q7 или Рендж Ровер. Като алтернатива на МЛ И Х5


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Заглавие: BMW X5 или ML???

Мнение от Borymeckata » 05 Окт 2014, 11:39

Само да вметна, че може би ML-а е мааалко по-близо до идеята за "джип". И двата са паркетници, но мерцедесът е на рама (за разлика от самоносещото купе на БМВ-то) и има демултипликатор ("бавни скорости"). Иначе с информация кой какво чул и прочел... навлизаме в сферата на градските легенди. Купи си каквото те кефи, а после във всички случаи ще съжаляваш ... :winky: :winky:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 26.12.2012
Местоположение: България
Пол: Мъж

Re: Заглавие: BMW X5 или ML???

Мнение от V8ka » 05 Окт 2014, 13:24

:censored:
Последна промяна V8ka на 08 Мар 2024, 21:35, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 18.10.2006
Местоположение: Варна
Кара: Х5 4.0д

Re: Заглавие: BMW X5 или ML???

Мнение от khaled » 05 Окт 2014, 13:56

И аз знам,че много по-малко ги крадат, но това не означава, че няма да осъмнеш без някой части за хиляди левове ако смяташ да я държиш пред блока.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 8.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 740xd lci M-Packet

Re: Заглавие: BMW X5 или ML???

Мнение от Facheff » 06 Окт 2014, 10:40

Много обичат огледалата на МЛ-а айдуците... и това го имай в предвид :bang: :bang:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: Заглавие: BMW X5 или ML???

Мнение от TurboDieselComby » 06 Окт 2014, 10:55

insane_v написа:Здравейте, колеги,
Реших да изтупам праха от старата тема, вместо да пускам нова. И аз стоя пред същата дилема. Нека да уточня, че става дума за X5 E70 или ML W164 (Модела, който започва от 2006). И при двете марки говорим за кола около 2007-2008.

По принцип мразя дизели, така че съм се ориентирал към бензиновите мотори, съответно X5 3,0si (272hp) или ML350 (272hp). Предвид оскъдния избор на бензинови джипки обаче май ще трябва да помисля и за дизеловите варианти.

Заклет фен съм на БМВ, но съм слушал доста за скъпите части на Х5-ците, а и като дизайн МЛ-ите ми харесват малко повече. Само за сравнение ще отбележа, че за моята Е46 330хи един вътрешен шарнир струва 170 лв (115 лв ако е с отстъпка от форума), а за МЛ същия шарнир струвал около 40лв!!! Не знам дали и с останалите части, които влизат в категорията "консумативи" положението е подобно (това следва да се провери), но ако и с другите части разликите в цените са такива, то май наистина ще сменям марката!

Другите 2 основни причини, поради които се замислям за МЛ са, че МЛ-ите са с 10-15 000 лв по-евтини от Х5-ците, и че Х5-ците са най-крадените коли в света. Може би съм прекалено параноичен, но ме е страх, че да паркираш Е70 пред блока вечерта е като да оставиш куфарче с пари на тротоара и да се надяваш никой да не го вземе :(


Колега хвърли един поглед и на Туарега от тези години.
А иначе хем по-евтини части, хем висок разход какъвто предполага бензинов мотор на тези прасета - за мен е малко противоречиво.
А ако гониш хубава возия, търси с въздушно окачване.
Гледам си от Варна, така че проходимостта вероятно не ти е водеща.
Карал съм q7 последните 5 години, така че питай ако имаш интерес, ще те ориентирам за разходите.
За МЛ-а незнам дали се краде, но за вече старата S-klasse съм чувал че не се краде, даже полицията почвала да подозира застрахователна измама ако някой отиде при тях с такова оплакване.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: Заглавие: BMW X5 или ML???

Мнение от vlado6669 » 06 Окт 2014, 14:10

insane_v написа:Здравейте, колеги,
Реших да изтупам праха от старата тема, вместо да пускам нова. И аз стоя пред същата дилема. Нека да уточня, че става дума за X5 E70 или ML W164 (Модела, който започва от 2006). И при двете марки говорим за кола около 2007-2008.

По принцип мразя дизели, така че съм се ориентирал към бензиновите мотори, съответно X5 3,0si (272hp) или ML350 (272hp). Предвид оскъдния избор на бензинови джипки обаче май ще трябва да помисля и за дизеловите варианти.

Заклет фен съм на БМВ, но съм слушал доста за скъпите части на Х5-ците, а и като дизайн МЛ-ите ми харесват малко повече. Само за сравнение ще отбележа, че за моята Е46 330хи един вътрешен шарнир струва 170 лв (115 лв ако е с отстъпка от форума), а за МЛ същия шарнир струвал около 40лв!!! Не знам дали и с останалите части, които влизат в категорията "консумативи" положението е подобно (това следва да се провери), но ако и с другите части разликите в цените са такива, то май наистина ще сменям марката!

Другите 2 основни причини, поради които се замислям за МЛ са, че МЛ-ите са с 10-15 000 лв по-евтини от Х5-ците, и че Х5-ците са най-крадените коли в света. Може би съм прекалено параноичен, но ме е страх, че да паркираш Е70 пред блока вечерта е като да оставиш куфарче с пари на тротоара и да се надяваш никой да не го вземе :(


Въпрос на вкус за дизайна, лошото е че гледате най-базовите модели и са доста скромни от към екстри стандартно, оссобенно БМВ тата, за мен лично дизайна на МЛ е много по - зле. Задължителна застраховка и за двете, МБ май се краде много по-рядко в БГ кат гледам статистиката и това за мен е единственното сериозно преимущество на Бенца. За цените на частите в БГ идея нямам, скоростите и на двете без проблеми издържат по 200-300 хил., с обслужване през годините и до 500-600, а и не е толкова скъпо да се отремонтират, моделите който сте избрали са с по-малък момент и скоростите карат по-дълго, МБ е с една идея по-проходим. Тест драйв и която ви легне на сърцето, както много пъти е казвано в форума - кеф цена няма.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 419
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: VW T-Roc Sport 2.0 TFSI
Мечтае да кара: Всичко що започва с М

Re: Заглавие: BMW X5 или ML???

Мнение от insane_v » 06 Окт 2014, 22:32

Всъщност наистина не поясних за какво ще се ползва - ще се кара почти само градско.

Искам джип предимно заради комфорта и големия багажник, но агресивния (спортен) дизайн отвън и усещането за лукс отвътре, както и галещия ушите голям бензинов мотор, спортния дух, поведението на колата на пътя и т.н. са основните критерии при избора на кола :) Още съм прекалено млад, за да карам пенсионерски коли :mhihi: Лично за мен колата е по-скоро "удоволствие" отколкото "необходимост". Иначе като сметна парите, които съм давал досега за коли, поддръжка и гориво и ги разделя на изминатите километри, доста по-евтино щеше да ми излезе ако просто се движех с таксита, но КЕФА ДА КАРАШ БМВ НЯМА ЦЕНА :ok:

По въпроса с проходимостта: не ме интересува много. За снега по улиците на Варна едва ли ще имам проблеми с който и да е от двата джипа. Преди карах много свалена IS-ка с 18-ки (но със шпер) и пак не съм закъсвал никъде. Иначе признавам че миналата зима с XI-то карането на сняг си беше като детска игра и ежедневно събирах много завистливи погледи :mhihi:

По въпроса с поддръжката: не въртя и много километри - правя по 8-10 000 на година. Моряк съм и съм в България по около 5 месеца в годината. Затова се надявам, че каквото и да взема, предвид малкото километри годишно няма да давам кой знае колко пари за поддръжка. Но пък от друга страна, няма да ми е много приятно да дам примерно 1800 лв за амортисьор, при положение че за тия пари бих си сменил цялото окачване на Е46-цата, а да не говорим, че за тия пари можеш да си вземеш цяла кола на старо. Освен това като дадеш една торба пари за кола, искаш да си я караш и да си свиркаш безгрижно :) а не да минеш на абонамент към някой сервиз. Именно по тая причина изключих Ауди-тата. Доста недоволни познавам, и нито един истински доволен :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: Заглавие: BMW X5 или ML???

Мнение от vlado6669 » 07 Окт 2014, 5:52

Избора Ви се очертава тежък, предвид горното :yes: Е и 1800 за амортесьор е малко пресилено, не че и за двете са много евтини частите, но пък и не са толкова трошливи. Гледайте, тествайте и което ви хареса, малкото бензиново Q7 защо не го вземете под внимание и него, макар моето мнение да е че, СУВ с големите бензинови мотори са по-добре поддържани, с по-малък пробег и с много повече екстри. А, и във всички форуми пишем по-често като имаме проблем, а не като сме много доволни от колата, за съжаление :smoke: и може би това е причината за многото негативи в тях. :?:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: Заглавие: BMW X5 или ML???

Мнение от TurboDieselComby » 07 Окт 2014, 7:21

То за пенсионерки имидж от премиум марките Мерцедеса е най-изявен представител. Ама не и за нашите пенсионери тук.

За Ауди че били трошливи не мога да се съглася. Имам преки впечатления от три Q7-ци в продължение на 5 години (до 95000 и до 104 000 км) . На първите две сменихме на около 60 000 км разни тампони и друг чарколяк по окачването (до 400 лв. заедно с труда) и повече нищо не се наложи. Обслужването след като свърши гаранцията ни излизаше около 200 лв. на кола (9 литра масло и филтрите).
А третата още си я кара един колега и вече мина 200 000км. На 180 000 смени дюзи макар че не бяха съвсем за смяна.
Карти за навигацията се намираха по руските ... без каквито и да било плащания.
Всичките дизели са с вградена печка която може да се отключи и да си я настройваш с таймер.

Вече на какъв екземпляр ще попаднеш, си е ...
Лятото гледахме с един колега Х5-ци и той се отчая и сега кара Тигуан. На обявени 160к км пробег - лоста на автомата беше протъркан все едно си държал шкурка в ръка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Заглавие: BMW X5 или ML???

Мнение от msi200 » 07 Окт 2014, 8:00

И за двете ще трябва гараж/платен паркинг.

МЛ-ът е по-комфортен: по-тих, по-лек волан, добра возия, голям багажник. При шофиране не се и опитва да си крие килограмите. На пътниците отзад им прилошава заради люлеенето от мекото окачване.
Х5 вози стегнато и все пак комфортно, по-тежък и директен волан, вътре е по-широка, но багажникът е по-малък. Усещането при шофиране наподобява лека кола. Гледай да има "сервотроник", защото иначе воланът е прекалено тежък. И ако друса много, махаш рънфлата и нещата коренно се променят.

Двигателят 350 бензин на Мерцедес имаше някакви сериозни драми и трябва да провериш коя година са оправени. За БМВ 3л атмосферния бензин бил здрав.
Имай предвид, че тези мотори са слаби за джип и съчетават малък вървеж и голям разход :)
Скоростите на Мерцедес от тези години също са бъгави. Дори и да не се счупят, превключват с тласъци. При БМВ си е скоростната кутия на ZF с 6ск.

По окачването въздушно(AIRMATIC) или адаптив драйв = много скъпи части.
Ремонтите като цена предполагам ще са горе-долу еднакви. Все пак, при стара кола всичко е до късмет.
I love the sound of V8 in the morning...

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 31.01.2014
Пол: Мъж

Re: Заглавие: BMW X5 или ML???

Мнение от B-Cars Ltd » 07 Окт 2014, 12:47

insane_v написа:Всъщност наистина не поясних за какво ще се ползва - ще се кара почти само градско.

Искам джип предимно заради комфорта и големия багажник, но агресивния (спортен) дизайн отвън и усещането за лукс отвътре, както и галещия ушите голям бензинов мотор, спортния дух, поведението на колата на пътя и т.н. са основните критерии при избора на кола :) Още съм прекалено млад, за да карам пенсионерски коли :mhihi: Лично за мен колата е по-скоро "удоволствие" отколкото "необходимост". Иначе като сметна парите, които съм давал досега за коли, поддръжка и гориво и ги разделя на изминатите километри, доста по-евтино щеше да ми излезе ако просто се движех с таксита, но КЕФА ДА КАРАШ БМВ НЯМА ЦЕНА :ok:

По въпроса с проходимостта: не ме интересува много. За снега по улиците на Варна едва ли ще имам проблеми с който и да е от двата джипа. Преди карах много свалена IS-ка с 18-ки (но със шпер) и пак не съм закъсвал никъде. Иначе признавам че миналата зима с XI-то карането на сняг си беше като детска игра и ежедневно събирах много завистливи погледи :mhihi:

По въпроса с поддръжката: не въртя и много километри - правя по 8-10 000 на година. Моряк съм и съм в България по около 5 месеца в годината. Затова се надявам, че каквото и да взема, предвид малкото километри годишно няма да давам кой знае колко пари за поддръжка. Но пък от друга страна, няма да ми е много приятно да дам примерно 1800 лв за амортисьор, при положение че за тия пари бих си сменил цялото окачване на Е46-цата, а да не говорим, че за тия пари можеш да си вземеш цяла кола на старо. Освен това като дадеш една торба пари за кола, искаш да си я караш и да си свиркаш безгрижно :) а не да минеш на абонамент към някой сервиз. Именно по тая причина изключих Ауди-тата. Доста недоволни познавам, и нито един истински доволен :)


Колега, мислил ли си за алтернативи на МЛ и Х5, По-горе бях ти споменал за един Рендж Ровър, бензинов, евтини са на пазара, и са със здрави двигатели. Имат почти всички екстри. Като няма да я караш много км на година, разхода не ти е проблем. Нито пък ремонтите, пак поради тази причина. А и Ренджа има доста добри офроуд настройки. Колкото имам наблюдения, не съм чул някой да е пропищял от тях.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 419
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: VW T-Roc Sport 2.0 TFSI
Мечтае да кара: Всичко що започва с М

Re: Заглавие: BMW X5 или ML???

Мнение от insane_v » 08 Окт 2014, 23:08

Честно казано старите модели са ми грознички, затова не съм мислил за такъв. Новите модели пък изглеждат страхотно, но пък няма начин да дам 70000+ за кола, която 7+ месеца в годината ще гние в гаража. По-принцип не ми се дават повече от 30 000, като евентуално мога да вдигна с още няколко хилядарки ако попадна на нещо наистина хубаво.

Q7-ите също не ми допадат много. По-добре изглеждат от Ровърите, но пак не ми харесват. Ако ще е ауди - бих си взел някое комби. По принцип и това е опция, която обмислям като алтернатива на големите багажници на джипките. Даже си харесах това AUDI A4 2.0TFSI S-LINE, но още не съм решил окончателно дали ще вземам джип или ще се ориентирам към комбитата.

ПП: адски много харесвам и новата 5ца комби, но и там цената ме спира засега :(

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 31.01.2014
Пол: Мъж

Re: Заглавие: BMW X5 или ML???

Мнение от B-Cars Ltd » 09 Окт 2014, 11:39

insane_v написа:Честно казано старите модели са ми грознички, затова не съм мислил за такъв. Новите модели пък изглеждат страхотно, но пък няма начин да дам 70000+ за кола, която 7+ месеца в годината ще гние в гаража. По-принцип не ми се дават повече от 30 000, като евентуално мога да вдигна с още няколко хилядарки ако попадна на нещо наистина хубаво.

Q7-ите също не ми допадат много. По-добре изглеждат от Ровърите, но пак не ми харесват. Ако ще е ауди - бих си взел някое комби. По принцип и това е опция, която обмислям като алтернатива на големите багажници на джипките. Даже си харесах това AUDI A4 2.0TFSI S-LINE, но още не съм решил окончателно дали ще вземам джип или ще се ориентирам към комбитата.

ПП: адски много харесвам и новата 5ца комби, но и там цената ме спира засега :(


Да , малко са грозни Ровърите, и наистина не си заслужава да стои в гаража да събира прах. Аудите е супер като модел и двигател, само че внимавай с такива като това, с афтермаркет джанти и два добавени ауспуси отзад и тъмни стъкла,и сменена топка на скоростите на която няма и спомен от S-Line лого. да не е да идва от Италия, и да е от бивш рацер :)). Виж май един колега, беше споменал за Туарег, и те са алтернатива на това което търсиш. А и пропуснах, новите БМВ са голяма пластмасова история, виж E61 e последната истина поне за мен, като нищим темата около комби кола.

Предишна

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook