X5 E53 губи ток и други проблеми

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 18.10.2011
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: 318 TDS compact (E36), X5 - E53

X5 E53 губи ток и други проблеми

Мнение от Милена_318TDS » 20 Май 2019, 12:20

Здравейте колеги, изчетох доста от темата но не намерих нищо като за нашите проблеми. Имаме Е53, 2006г, 3,0d 218к.с.
Взехме я миналата година август и не ѝ работи нищо по дясна предна врата /не се заключва, не работи стъклото и огледалото/. Губи ток, сменихме ѝ акумулатора, но ако не се запали 2 дни на 3-тия няма грам ток. И отскоро на мултимедията спряха окончателно да ѝ работят музиката и левите копчета.
Ако може да ми помогнете с човек в София, който може да прегледа всички кабели и да каже какво се случва ще съм много благодарна и ще черпя.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: X5 E53 губи ток и други проблеми

Мнение от astrapower » 23 Май 2019, 8:31

Колегата Oci ще ти свърши работа.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: X5 E53 губи ток и други проблеми

Мнение от stony1 » 27 Май 2019, 11:42

Всичко описано относно дясната врата е свързано с модула, който се намира в нея. Трабва да се провери, какво е състоянието му и дали изобщо е наличен. Едва след това да се търси проблемът с утечката, зашото може да се окаже, че е именно този модул да създава и проблемите с тоците.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 18.09.2016
Пол: Мъж
Кара: БМВ х3

Re: X5 E53 губи ток и други проблеми

Мнение от Баретата » 27 Май 2019, 13:07

Имах почти същият проблем.Приятел ме посъветва да нагрея спойките на модула.Извадих го разглобих всичко и ги притоплих с един газов поялник с много тънък пламък.Нещата се пооправиха но за около два три дни.Поръчах си нов модул (оригинален ) но като пристигна се оказа че не е същият.после поръчах втори модул и дойде точният.Разликата е една цифра.Сега имам един чисто нов оригинален(на мен ми излезе 99 евра) Качвам снимки ако мога да помогна ще го дам на колега за половин цена!
Поздрави!
Изображение
http://picbg.net/pic.php?u=60256KumJj&i ... &file=.jpg
http://picbg.net/pic.php?u=60256KumJj&i ... &file=.jpg

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 18.10.2011
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: 318 TDS compact (E36), X5 - E53

Re: X5 E53 губи ток и други проблеми

Мнение от Милена_318TDS » 16 Юли 2019, 8:04

Здравейте колеги. Благодаря за отговорите.
Ако някой има координати на човек който се занимава с ток и е в София, ще съм благодарна ако ми помогне, че Орлин ме мотае, а обеща за вчера да се обади /направи го точно толкова колкото и папата/. За съжаление може да е много добър, но заради несериозното му отношение няма как да си поверя колата на такъв човек.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: X5 E53 губи ток и други проблеми

Мнение от Atsalov » 16 Юли 2019, 21:13

Дано не излезе, че влизам “обяснителен режим” но вероятно момчето си има или ангажименти или проблеми, никога не е изключено. А както писа по-рано, проблема е от доста време, просто сега се е задълбочил.
Всичко което ги свързва тези модули, които изброи е комуникационната шина I-BUS, обърнете внимание там и за наличие на влага. Колегата NAPSTERS е добър в тези автомобили, свържи се с него ;)
НО! Имай предвид, че хората занимаващи се с подобен тип проблеми са изключително заети и е хубаво ти да се съобразиш с тях ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 18.10.2011
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: 318 TDS compact (E36), X5 - E53

Re: X5 E53 губи ток и други проблеми

Мнение от Милена_318TDS » 17 Юли 2019, 6:54

Atsalov написа:Дано не излезе, че влизам “обяснителен режим” но вероятно момчето си има или ангажименти или проблеми, никога не е изключено. А както писа по-рано, проблема е от доста време, просто сега се е задълбочил.
Всичко което ги свързва тези модули, които изброи е комуникационната шина I-BUS, обърнете внимание там и за наличие на влага. Колегата NAPSTERS е добър в тези автомобили, свържи се с него ;)
НО! Имай предвид, че хората занимаващи се с подобен тип проблеми са изключително заети и е хубаво ти да се съобразиш с тях ;)
Благодаря.
Съобразявах се с него почти 2 месеца. Каквито и желания да се съобразява да има човек, като слуша постоянно "понеделник, сряда петък, другата седмица" и т.н. му идва твърде много.

Изпратено от моят PRA-LX1 с помощта на Tapatalk

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook