Новозакупен Е53 и редица проблеми?

X серия (E84,F48,F49,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Кара: когато има гориво.
Мечтае да кара: Джесика Алба
Детайли за колата: Е30 316i; E36 318i; E39 528i; Е53 3.0i; Munich, Germany

Re: Новозакупен Е53 и редица проблеми?

Мнение от AlCapone » 06 Дек 2017, 19:53

Здравейте колеги,
за жалост няма специализиран софт преди имах INPA с е39-тката ама с всичкия си акъл я продадох заедно с колата :) И сега съм в процес на търсене какво е наи удачно да купя за хикса? Преди време си купих един любителски четец MemoScan U480 http://www.memoscan.cn/en/showproducts.asp?Cid=2 и сега чета колата с него.

Добре де какво направих та активирах това ACC и не мога ли да го оправя без софт аз просто влязох да видя дали няма записан и друг език за таблото???
За 120-те километра и ДСЦ имам подозрения че нещата са свързани и мисля че проблемите идват от към АБС модула. Или пък разтегната ангренажна верига която по някъкъв начин обърква ваноса има ли логика според вас? В тази връзка искам да попитам какви са симптомите за скапан АБС модул защото за радост до сега не съм се сблъсквал с този проблем а знам че е често срещан? Както казах нямам записани грешки свързани с АБС-а и ДСЦ-то (поне не излизат на моя четец) АБС-а на таблото светва при палене и после си гасне както си е нормално и дори мисля че един път го усетх на педала как рита НО символа на ДСЦ свети постоянно и съответно бутона му е абсолютно не активен? Датчика за ъгъла на завиване дали записва грешка когато има проблем с него същия въпрос имам и за АБС модула???

п.п. Благодаря Ви за съдеиствието и вниманието!
Пушил съм в движение и с DJ STANCHO на мотора.....

младши ентусиаст
Аватар
Кара: Е36 318 IS купе
Мечтае да кара: летяща чиния
Детайли за колата: Лудницаааааа:)

Мнение от Papy_m » 09 Дек 2017, 20:04

Брат още веднъж ти казвам евала за ентусиазма и търпението. Това като ти свети ДСЦ-то пробвал ли си го дали имаш 4х4? Когато аз търсех да взема моя Х карах един от Пловдив, на който също му светеше ДСЦ и съответно беше само на задно. Човека тогава ми твърдеше, че 100 % е от АБС модула и че срещу 100 лв. ще го оправи, но така и не го взех този Х. Както и да е, пробвай дали ти въртят всичките колела и вероятна причина ще е АБС-а. Не мога да кажа със сигурност защото незнам. Това съм чувал.
Поздрави :yes:
Или водиш, или следваш, или ми се махаш от пътя!

младши ентусиаст
Аватар
Кара: х5 4.6is
Детайли за колата: трака..на 8 цилиндъра

Мнение от Батман » 09 Дек 2017, 22:25

Papy_m написа:Брат още веднъж ти казвам евала за ентусиазма и търпението. Това като ти свети ДСЦ-то пробвал ли си го дали имаш 4х4? Когато аз търсех да взема моя Х карах един от Пловдив, на който също му светеше ДСЦ и съответно беше само на задно. Човека тогава ми твърдеше, че 100 % е от АБС модула и че срещу 100 лв. ще го оправи, но така и не го взех този Х. Както и да е, пробвай дали ти въртят всичките колела и вероятна причина ще е АБС-а. Не мога да кажа със сигурност защото незнам. Това съм чувал.
Поздрави :yes:

преди фейса са с механично-поспоянно 4х4 38/62, ако няма предно, значи няма да може да отлепи от 0км/ч..
Иначе за АЦЦ мога да погледна в района на Сф..нямаш ядове

Потребител
Аватар
Кара: е53 06'

Мнение от kerpicha » 11 Дек 2017, 1:17

AlCapone написа:Здравейте колеги,
за жалост няма специализиран софт преди имах INPA с е39-тката ама с всичкия си акъл я продадох заедно с колата :) И сега съм в процес на търсене какво е наи удачно да купя за хикса? Преди време си купих един любителски четец MemoScan U480 http://www.memoscan.cn/en/showproducts.asp?Cid=2 и сега чета колата с него.

Добре де какво направих та активирах това ACC и не мога ли да го оправя без софт аз просто влязох да видя дали няма записан и друг език за таблото???
За 120-те километра и ДСЦ имам подозрения че нещата са свързани и мисля че проблемите идват от към АБС модула. Или пък разтегната ангренажна верига която по някъкъв начин обърква ваноса има ли логика според вас? В тази връзка искам да попитам какви са симптомите за скапан АБС модул защото за радост до сега не съм се сблъсквал с този проблем а знам че е често срещан? Както казах нямам записани грешки свързани с АБС-а и ДСЦ-то (поне не излизат на моя четец) АБС-а на таблото светва при палене и после си гасне както си е нормално и дори мисля че един път го усетх на педала как рита НО символа на ДСЦ свети постоянно и съответно бутона му е абсолютно не активен? Датчика за ъгъла на завиване дали записва грешка когато има проблем с него същия въпрос имам и за АБС модула???

п.п. Благодаря Ви за съдеиствието и вниманието!

Датчикът за ъгъл на волана записва грешка, да. Все пак провери на живи данни дали отчита и дали са коректни данните му. Аз имам дертове с тоя датчик, дори чакам сега да ми пристигне новият, и на таблото свети 4х4/ДСЦ, както и бутоните за ДСЦ и асистента за спускане са неактивни. 4х4-то си е активно реално, но имам чувството, че е някак по-дървено. Може и да си внушавам.

Предишна

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6