Не се отваря багажника

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 12.05.2006
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: Е90

Не се отваря багажника

Мнение от coper » 24 Юни 2012, 11:17

Здравейте колеги, немога да отворя багажника от копчето отзад, от ключа и от таблото отпред се отваря, но от самия багажник спря да работи! Някой знае ли за какво става въпрос? Колата е Х5 2002 3.0 бензин!
Мерси!

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 27.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Х5 3.0i

Re: Не се отваря багажника

Мнение от Iceman 13 » 24 Юни 2012, 23:30

Колега,
имам същия проблем. Проверил съм в един сервиз и вариантите са два - или самия заключващ механизъм или драмата е в бутона. При второто се сменя целия панел заедно с лайсната отвън на багажника, но още не съм стигнал да го правя. Докато си решиш проблема си откачи кабелите на лампите на багажника, тези на вратата, защото ще ти светят постоянно и ще трябва и акумулатор да купуваш.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Не се отваря багажника

Мнение от dan-dam » 17 Яну 2017, 8:48

Здравейте. За да не пускам нова тема ще питам тука.
Та не ми работи бутона за отваряне на задния капак. От ключа и от бутона вътре се отваря. Насочил съм се към смяна на панела с бутоните и плафоните над задния номер, тъй като му липсва гуменото капаче, което покрива бутоните и явно е заминал. При смяната му нужно ли е някакво обучаване, за да си познава ключа и да може да се отваря от него, или си взима сигнал от модула и трябва просто да му бодна буксата и ще тръгне?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: Не се отваря багажника

Мнение от vlado6669 » 19 Яну 2017, 15:26

Сменя се без проблем, взима сигнал от модула и не трябва обучение. Успех... :idea:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Не се отваря багажника

Мнение от dan-dam » 19 Яну 2017, 22:30

vlado6669 написа:Сменя се без проблем, взима сигнал от модула и не трябва обучение. Успех... :idea:

Благодаря, колега :yes: Само да намеря го сменям :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 4.01.2011
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI/е36 дрифтачка

Re: Не се отваря багажника

Мнение от dicho0o » 15 Фев 2017, 23:59

При мен не се отваря само от бутона който е на капака,проблема дали не е в самото бутонче?
Изображение
..На завоя заляга ,конете яко напряга ,задницата бяга ,към мантинелата посяга ,педала до метала ,прекъсвача да откача ,да гърми гърнето ,да разцепва небето..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: Не се отваря багажника

Мнение от vlado6669 » 16 Фев 2017, 6:24

Най-вероятно от двете бутончета под гумената дръжка, която се скъсва и после направо пада и бутоните на платката спират да работят от влагата и прахта. Не знам дали може да се поправя, може да се смени с нова (на мен цената не ми харесва и си отварям от бутона на дистанционното или копчето). :idea:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 4.01.2011
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI/е36 дрифтачка

Re: Не се отваря багажника

Мнение от dicho0o » 20 Фев 2017, 18:10

dicho0o написа:При мен не се отваря само от бутона който е на капака,проблема дали не е в самото бутонче?


Днес свалих панела,лайстната с цвета на колата се отделя от копчето и лампичките.
После тази част с копчето и лампичките се вижда как е лепено,старателно го разлепих и се вижда платката с двете копчета.При мен те си работеха и само едната писта на платката беше изгнила.Не съм правил снимков материал,но може и да направя защото имам познат със същия проблем.Дори и копчетата да са проблем,мисля че няма да е проблем да се сменят.
После залепих всичко и го минах със силикон,за момента работи без проблем ;)
Изображение
..На завоя заляга ,конете яко напряга ,задницата бяга ,към мантинелата посяга ,педала до метала ,прекъсвача да откача ,да гърми гърнето ,да разцепва небето..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Не се отваря багажника

Мнение от dan-dam » 25 Фев 2017, 9:05

dicho0o написа:
dicho0o написа:При мен не се отваря само от бутона който е на капака,проблема дали не е в самото бутонче?


Днес свалих панела,лайстната с цвета на колата се отделя от копчето и лампичките.
После тази част с копчето и лампичките се вижда как е лепено,старателно го разлепих и се вижда платката с двете копчета.При мен те си работеха и само едната писта на платката беше изгнила.Не съм правил снимков материал,но може и да направя защото имам познат със същия проблем.Дори и копчетата да са проблем,мисля че няма да е проблем да се сменят.
После залепих всичко и го минах със силикон,за момента работи без проблем ;)

Колега, как разлепи самия панел, за да стигнеш до платката? Понеже и аз съм стигнал до там и като гледам двете части са залепени една за друга, като е разтопена пластмасата. Приготвил съм един дремел и мисля да я почвам :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 4.01.2011
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI/е36 дрифтачка

Re: Не се отваря багажника

Мнение от dicho0o » 25 Фев 2017, 23:03

Започнах с остър нож,за да го "разцепя",после или с него или с шпатула и си помагам и с отвертка ако се налага внимателно и се отваря.
После го лепя със силикон.
Изображение
..На завоя заляга ,конете яко напряга ,задницата бяга ,към мантинелата посяга ,педала до метала ,прекъсвача да откача ,да гърми гърнето ,да разцепва небето..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Не се отваря багажника

Мнение от dan-dam » 26 Фев 2017, 9:04

Отворих го и аз. Имаше много окис по кабелчетата, запоени за платката. Почистих и ги презапоих. Едното от двете ключета видимо не работеше. Като опитах да го разпоя крачетата му изпаднаха направо. Оставих видимо зравото ключе на платката. Единия от кабелите на буксата на колата беше отрязан. Свързах го и при включване на платката се отваряше само при включване. Махнах и второто ключе от платката и сега е ОК, не се отваря. Явно вътре ключето е окъсило и за това накой"майстор" е резнал кабелчето за по-лесно :banghead:
Сега ще търся двете ключета да ги сменя и да видим как ще е положението.

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook