Проблем с паленето на х3

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Re: Проблем с паленето на х3

Мнение от VRPerformance » 18 Яну 2010, 13:41

Ясно ти имаш тази лампа на таблото
Изображение
а подгрева ти е на ЛЕД-а,въпреки това съм на мнение че дори да не ти светне жичката на лед-а подгрев си имаш,някакви разлики в паленето усещаш ли?когато свети и когато несвети жичката?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Re: Проблем с паленето на х3

Мнение от galant » 18 Яну 2010, 15:57

Mollov написа:Аз лапма за подгрева нямам, при мен LED дисплея на борда ми показва "навитата жичка" когато подгрява... аз питах за подгряването на общо основание, а не конкретно за Х3... че и не съм с Х3... случвало ми се е и при -15С да не подгрява, а при 0С да светва... затова и попитах ако имаш яснота...

На диагностика излизам с една изгоряла подгревна свещ, но това едва ли има някво значение... пробвал съм без да паля директно, ми първо да цъкна бутона да премине на контакт 2.... няма значение, подгрява си напълно на принципа "когато реша".


И при мен е така,на всички БМВ-та които съм карал(Е90,Е87,Е60) си свети точно когато и е кеф.Нямам идея защо е така.На Е60-та преди да сменя релето ми светкаше понякога в жълто на ЛЕД-а,след като го смених не светеше.Дали като светне в жълто не означава че има някакъв проблем :dunno: .
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12346
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Проблем с паленето на х3

Мнение от Mollov » 18 Яну 2010, 17:56

VRPerformance написа:някакви разлики в паленето усещаш ли?когато свети и когато несвети жичката?


Ами не.... когато темп е положителна, пали все едно е лято и не ми държи по-високи обороти през първите 1-2 минути... когато темп е положителна пали една идея по-мудно и държи леко по-високи обороти (около 900)... при -15С запали малко по-тегаво, като държеше обороти малко над 1000.... примерно 1100...

Аз индикацията за подгрев съм я виждал всичко на всичко 5 пъти за 2-те зими, през които карам тая кола... може би трябва да си направя експеримент.... да й давам 1-2 пъти контакт 2 да си прави проверките и после да пробвам да запаля да я видя тогава какво ще реши... щото директно чукване на бутона и подгрева е светвал 5 пъти...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Re: Проблем с паленето на х3

Мнение от VRPerformance » 18 Яну 2010, 18:41

Mollov написа:
VRPerformance написа:някакви разлики в паленето усещаш ли?когато свети и когато несвети жичката?


Ами не.... когато темп е положителна, пали все едно е лято и не ми държи по-високи обороти през първите 1-2 минути... когато темп е положителна пали една идея по-мудно и държи леко по-високи обороти (около 900)... при -15С запали малко по-тегаво, като държеше обороти малко над 1000.... примерно 1100...
значи всичко е нормално,точно така трябва да се държи двигателя при темперетурите които казваш :yes:
Mollov написа:Аз индикацията за подгрев съм я виждал всичко на всичко 5 пъти за 2-те зими, през които карам тая кола... може би трябва да си направя експеримент.... да й давам 1-2 пъти контакт 2 да си прави проверките и после да пробвам да запаля да я видя тогава какво ще реши... щото директно чукване на бутона и подгрева е светвал 5 пъти...
пробвай да дадеш на контакт без да палиш и би трябвало да ти светне жичката,тя светва за много малко и като палиш най-вероятно даже не и идва реда да се покаже :mhihi: но иначе подгрева си ти работи 100% даже и след като запалиш работи до достигане на определена Т :)

Мародератор
Аватар
Мнения: 12346
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Проблем с паленето на х3

Мнение от Mollov » 19 Яну 2010, 11:29

Аз съм наясно как трябва да ми се държи мотора, написах ти го и за твоя информация... иначе го опитах това с Контакт 2 първо и тогава да паля - тцъ... няма подгряване... и при -3С пак няма... и при 0С няма.... нищо няма... през следващите дни ще става по-студено и ще го проследя дали ще светне жицата... иначе няма как да я пропусна че е светнала, то е отчетливо показано на целия малък LED дисплей... вижда се от 100 км... :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 200
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: F31

Re: Проблем с паленето на х3

Мнение от бабъл » 22 Яну 2010, 14:27

Най-после намерих време да отида на читава диагностика и се оказа,че дросела ми не работи :idea: Релето и свещите са си ок :!:

Предишна

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook