Изключване на Auto Start/Stop Функцията при BMW E87 118i N43

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: Плевен
Пол: Жена
Кара: BMW E87
Детайли за колата: BMW 1 series 2007 facelift 118i (E87) 143 к.с.

Изключване на Auto Start/Stop Функцията при BMW E87 118i N43

Мнение от YoanaE87 » 25 Авг 2019, 6:36

Здравейте вече се сблъсках многократно с ASS функцията.
Супер много досадно ми беше, че застана ли на светофар или да трябва да спра, за да изчакам някого и колата гаснеше и светла сладурската обосновка на таблото Auto Start/Stop, при което натискаш амбреажа и тя пали. Може би много хора са се сблъсквали с тази функция и си я изключвате от копчето А под климатик/климатроник панела. След като много търсих и четох открих точни код за тази 1чка, за да изключа функцията тотално. Нямам желание да ми се пести живота на геловия акумулатор за сметка живота на стартера и двигателя.

ВАЖНО Обясненията за следващите процеси съм ги извършила с NCS Expert и NCS Dummy

Следната кодировка е за Е87 N43B20
1. Launch Inpa and verify
Battery: ON / Ignition: ON ( забележка при мен се случва, ако не затворя Inpa и NCS Expert да не сработи, та след като видите, че Battery&Ignition са ON просто я затворете !!! не я минимизирайте )
2.Open NCS Expert
-> File -> Load profile and select NCS Dummy profile ( аз лично избирам NCS Dummy, тъй като ми е по-лесно и удобно да работя с него )
-> Натиснете F1 [b]( VIN/ZCS/FA)[/b]
-> След това натиснете F3 (ZCS/FA F.ECU) -> След като се отвори падащото меню изберете Е89 ( в тях са всички Е81,Е82,Е84,Е87,Е89,Е90,Е91,Е92,Е93)
-> Когато сте избрали от предходната стъпка Е89 -> Натиснете F6 Back
-> избирате F4 Process Ecu -> от падащото меню избирате 4BMOT
-> F3 Execute Job
ВИНАГИ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ТРЯБВА ДА СТЕ В НАЧАЛОТО НА ПРОЦЕСА НА CODIERDATEN_LESSEN -> АКО НЕ СТЕ МОЛЯ ПРОМЕНЕТЕ ГО ОТ F2 JOB
И ЕТО ВЕЧЕ СТЕ ГОТОВИ ДА ПРЕМИНИТЕ КЪМ NCS DUMMY


3. Open NCS Dummy
Тук вече е по весело и лесничко
-> Кликвате на Browser -> ( C:\NCSEXPER\WORK ) и избирате файл FSW_PSW.TRC ОТБЕЛЯЗВАМ, че е важно да изберете файла с разширение TRC, тъй като промените после се записват в MAN файла ;)
-> На Chassis избирате от падащото меню Е89 ( Е81,Е82,Е84,Е87,Е88,Е89,Е90,Е91,Е93)
-> В Module от падащото меню търсите MSD80N43.C18
-> И вече може да откриете сами с комбинация от CTRL+F ( да ви излезе търсачката в нея напишете MSA ) Кодът, който е следния и неговото име еееее

MSA_CODIERUNG - АUTOMATIC START/STOP (MSA) ENABLED

-> Набийте му едно nicht_aktiv - not enabled
-> Кликнете на Export FSW/PSW file -> Export to MAN

4. Да мъка ама няма как връщаме се в NCS Expert ... хайде, хайде още малко и ще се свърши ;)
-> Сменяме F2 Job на SG_CODIEREN
-> Кликаме за последно причастие на F3 Execute Job
-> Изчаквате кодирането, докато не изпише Coding ended
-> Изключете баварката, пуши една цигара, кажи една две молитви... или ако си имате други ритуали
-> Качете се на вашата красива, мила,любима и вкарайте ключа, след което нежно я запалете, потегляте ... след това спрете, дайте неутралка и стойте и гледайте...

P.S. -> Честито Вече няма да Ви мъчи колата с ASS функцията... карайте си я с удоволствие. Надявам се, чв все някой ще оцени това мое писание.. нищо, че съм просто едно момиче, което го вълнуват много колите и моторите - те са ми страст.

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 10.12.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 135i coupe DCT
Мечтае да кара: точно това
Детайли за колата: задно, без активна рейка, без старт-стоп и с истинска ръчна

Re: Изключване на Auto Start/Stop Функцията при BMW E87 118i

Мнение от radi1976 » 28 Авг 2019, 11:34

Браво, ще го ползвам за в бъдеще ча старт стоп супер ме дразни и не ми е ок. Сегашната ми Е 82 я няма екстрата

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Изключване на Auto Start/Stop Функцията при BMW E87 118i

Мнение от vld » 25 Сеп 2019, 8:19

Ако искате да ви е активна опцията когато си поискате можете да кодирате опцията MSA_MEMORY на aktiv в IHKA :yes:
Това позволява запаметяването тоест както оставите така си остава при последващо палене.
Изображение

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook