Фучене-Виене при определени обороти 118d 122hp

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 21.06.2017
Пол: Мъж

Фучене-Виене при определени обороти 118d 122hp

Мнение от Viksata12 » 10 Юни 2019, 9:22

Здравейте карам Е87 122 коня и при между 1500 и 2000 оборота доста често се чува едно виене от към мотора,независимо дали ускоряваш или педала за газ не бива натискан. Консултирах се с 2 сервиза за турбини тъй като си мислех, че проблема идва от турбото, но и двата сервиза ме увериха,че проблема не е от там. :| След това закарах колата в Мирафиори и с моя късмет колата като стъпи на паркинга на сервиза спря да създава този проблем. :lol: Обесних им проблема какъв е и те провериха двигателя, казаха,че няма проблеми, а турбото било в чудесно здраве и имало много минимален луфт.
Започнах да си мисля, че проблема е в ЕГР клапана докато се отваря да издава този звук, може и да няма логика в това, но имам колата от година и половина и този проблем никой не може да го открие... Както и да е миналата седмица звънях на един сервиз, който се занимава със силов тунинг както на бензинови мотори така и на дизелови и споделих проблема си и какви съмнения имам за ЕГР-а, но човека каза ''ела и за 220 лева ще ти изключа егр-а софтуерно пък ако се оправи-оправи, но не мисля, че ще има ефект''. Октомври месец си сменях подгревните свещи и както знаем, за да се направи тази процедура трябва да се свали всмукателния колектор както и ЕГР клапана, но и двете бяха чисти и нямаха нагар.Също да добавя за хората, които не знаят този мотор НЯМА вихрови клапи фабрично. Моля, ако някой се е сблъсквал с този проблем или има някакви предположения да сподели, защото е някаква абсолютна мистерия..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Фучене-Виене при определени обороти 118d 122hp

Мнение от Jorixa » 11 Юни 2019, 16:33

Сигурен ли си че идва от мотора? Щом дори и без да даваш газ се чува, по-скоро на некои лагер звучи. Тоя модел принципно диференциала често дава фира и може от там да вие. Като изключиш от скорост пак ли вие ?

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 21.06.2017
Пол: Мъж

Re: Фучене-Виене при определени обороти 118d 122hp

Мнение от Viksata12 » 18 Юни 2019, 8:51

Jorixa написа:Сигурен ли си че идва от мотора? Щом дори и без да даваш газ се чува, по-скоро на некои лагер звучи. Тоя модел принципно диференциала често дава фира и може от там да вие. Като изключиш от скорост пак ли вие ?


Здрасти, извинявай за късното отговяряне. Шума се чува само когато мотора е в обороти независимо дали съм подал газ или съм отпуснал между 1500-2000 оборота.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 25.11.2018
Пол: Мъж

Re: Фучене-Виене при определени обороти 118d 122hp

Мнение от largo_hs » 02 Сеп 2019, 20:28

Същия двигател и при мен вие понякога. Отскоро го прави!

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook